Workshopy Workplace Trends

Pracovní prostředí jako konkurenční výhoda je téma, o kterém se dost mluví – jen málo v rovině praktických tipů. Proto jsme připravili workshop Workplace Trends. 

Během našich workshopů spolupracujeme s různými partnery, a tak je možné si vybrat z pestré nabídky, kterou neustále aktualizujeme.

Workshopy, které právě nabízíme:

Virtuální realita pro remote práci a zlepšení výkonu týmu

Jaké jsou nejnovější trendy? Jaké další možnosti virtuální realita skrývá? Je možné díky virtuální realitě navýšit empatii a spolupráci lidí? Virtuální realita v době, kdy se nemůžeme setkávat osobně a kdy je hlavní komunikační nástroj video call, nabývá nových rozměrů a přináší nové možnosti. Můžeme se setkávat ve 3D prostoru a popustit uzdu týmové kreativitě, prezentovat výrobky potenciálním zákazníkům po celém světě, učit se pomocí zážitku nebo meditovat. 

Přednášející: Hanka Púllová, spoluzakladatelka Jobs2030
Místo konání: Online formou
Termín: 11. 2. 2021, od 9h do 10:30

Již proběhlo:

Kanceláře budoucnosti

Myslíte si, že k tomu abyste navrhli správně kancelář, tak Vám postačí načíst normu „ČSN 73 5305 Administrativní budovy a prostory“ a zhmotnit představy klienta? Na webináři jsme si řekli, že to tak opravdu není. Přesvědčili jsme se, že k navrhování správně fungujících „nejen“ kancelářských prostor lze přistupovat v kontextu dnešní doby jiným způsobem a že to jde dělat jinak a lépe.

Jak uspět
v digitálním světě?

Hybridní způsob (spolu)práce odkudkoliv

Proč je zážitek z vykonané práce důležitým parametrem vašeho budoucího úspěchu? Jak se na nový svět hybridní (spolu) práce připravit? Jak vypadají pracovní scénáře hybridní (spolu) práce odkudkoliv? Jak využívat nové dovednosti, abychom byli v novém normálu dobře připraveni? Jak mohou lidé využívat moderní komunikační technologie a dosahovat s nimi neuvěřitelných věcí?
Na webináři jsme si ukázali studie a praktické příklady se zaměřením na lidské potřeby, pracovní prostory
a technologie. 

Žhavé ingredience motivace

K workshopu jsme využili hravé analytické nástroje jakými jsou leadershipové karty a karty emocí, které rozkryjí, jak o angažovanosti zaměstnanců přemýšlet a jak zmapovat, odkud při zlepšování týmové spolupráce, angažovanosti
a firemní kultury začít. Workshopem vás provedla Beáta Holá, psycholožka a organizační designérka z Court of Moravia, která provází firmy při transformacích a inovačních projektech zaměřených na "změny přes lidi,
s lidmi a v lidech".

Zdravá práce - základní principy navrhování pracovního prostředí

Až 80% pracovníků v kancelářích trápí bolesti zad i přesto že mají tu nejlepší židli. Jak to a co s tím můžeme jako designéři a architekti udělat? To jsme se dozvěděli od architekta Karla Goláně, kterého fascinují výzvy současnosti a hledání jejich řešení. V jeho hledáčku je nyní zejména udržitelné stavění a budoucnost zdravého pracovního prostředí.

Jak zlepšit či změnit firemní kulturu

Potřebujete změnit nebo zlepšit firemní kulturu? To není jednoduchý úkol! Ve spolupráci s Hackerly proběhl facilitovaný Peer Learning Workshop. Prostřednictvím diskuze, praktických cvičení, zpětné vazby a reflexe  způsobů práce jste se mohli dozvědět, jak aplikovat postupy a řešení na aktuální situaci. Workshopem provedl Petr Zelenka z Hackerly.

Leadership na dálku: co dělat a co ne

Na tomto webináři s experty z FlexJobs jsme se pobavili
o klíčových atributech vedení v hybridním prostředí. Jana Špačková a Veronika Cimbolincová předaly tipy a triky, které se vám nyní určitě budou hodit. Zabrousili jsme i do budoucnosti hybridity a flexibility pracovní kultury.

Od self-care
k efektivnímu pracovnímu týmu

Péče o duševní zdraví zaměstnanců a leaderů má příznivý vliv chod firmy. Zvyšuje produktivitu, efektivitu, usnadňuje komunikaci. Zaměstnanci dokáží převzít plnou odpovědnost za sebe a své úkoly. Přesto je psychické zdraví v práci odsouváno na vedlejší kolej. Často
i opředeno aurou “o tom se nemluví”. Na workshopu se účastníci dozvěděli proč a jak začlenit péči o osobní pohodu do firmy a taky přínosy, trendy a jednoduché techniky, jak s tím začít hned teď.

Vliv světla na živé tvory včetně člověka

My lidé a vlastně všichni živí tvorové jsme se vyvíjeli miliony let v přirozených světelných podmínkách. V posledních několika málo letech nám rozvoj techniky umožnil nahradit noční tmu umělými zdroji světla, což narušilo naši schopnost regenerace i imunitní odezvu. Na webináři
se probíraly různé témata, jako například které umělé světlo se hodí na práci a studium, které na večer a které před spaním, co se stane, když máte v kanceláři nevhodné osvětlení, a také jsme se dozvěděli k čemu slouží
červené brýle.  

Workshop s Agile navigators

Přednáška poskytla účastníkům vysvětlení základních principů Agilu a pojmů, jako je například OKRs. Přednášející též prozradili jaké jsou trendy ve face 2 face, hybrid
a remote spolupráci, a také jak spolupracovat v hybridním světě efektivně. 

Stavařina jinak: Jak (ne)navrhovat kanceláře

Přednáška přinesla praktické rady a tipy jak uvažovat nad pracovním prostředím, ve kterém trávíme nemálo času
a jak jej správně navrhovat. Tématem přednášky provedli Apolena Weissová a Jan Andrle ze společnosti CAPEXUS.  Na závěr bylo naplánováno diskusní setkání na téma správného návrhu kanceláře.

HR setkání budoucnosti

Na workshopu, u kterého se mnozí z nás během pohybu zapotili, přednášela i naše Apolena Weissova o budoucnosti kanceláří. Děkujeme všem, kdo se zúčastnili a také Fpohybu za skvělou spolupráci. 

Workplace Trends

Pracovní prostředí jako konkurenční výhoda je téma,
o kterém se dost mluví – jen málo v rovině praktických tipů. Proto jsme připravili workshop Workplace Trends.

Workshop spolu s Fpohybu 

CAPEXUS spolu s Fpohybu uspořádal další HR setkání budoucnosti. Na workshopu Apolena Weissová mluvila o budoucnosti kanceláří a možnostech hybridní spolupráce. V druhé části si účastníci vyzkoušeli některá pohybová cvičení a naučili se základní principy správného sezení. 

Sledujte nás na sociálních sítích

👨‍💻 Mnohé kanceláře, kam se lidé po covidu vrátí budou jiné a je třeba na to lidi připravit, píše Hana Vacková ✍️ v aktuálním čísle týdeníku EKONOM.cz. "Klíčové je vysvětlit důvody a výhody změny. A…