Technologie budov

Správná funkčnost veškeré techniky v budovách je klíčový faktor pro bezpečnost a pohodlí každého, kdo prostor využívá a ve výsledku zajišťuje hladký chod celé firmy. Technologie budov se skládá z technického zařízení budov (TZB, anglicky HVAC) a elektroinstalací.

CAPEXUS zajišťuje obě tyto služby. 

Elektroinstalace

Dobře zpracovaný projekt elektroinstalací ušetří náklady a zvýší komfort uživatelů

Elektroinstalace je jako nervový systém kancelářského prostoru, protože umožňuje plynulé proudění energie a informací. Kvalitní a do detailu promyšlené rozvody elektro garantují, že kancelář funguje naplno a bez omezení. Špatná instalace je naopak zdrojem problémů, které v lepším případě snižují efektivitu práce, komplikují práci, ale mohou také ohrozit bezpečnost zaměstnanců a chod celé firmy. CAPEXUS tým se postará o profesionální elektroinstalace ve vašich kancelářích.

Ruku v ruce

Realizace elektroinstalací je součástí služby Design & build. Naši elektro experti proto vstupují do procesu návrhu kancelářského prostoru již na začátku. Elektroinstalace musí jít ruku v ruce s architekturou a všemi dalšími prvky designu. Důraz klademe také na technické možnosti objektu.

Členové našeho elektro týmu již v přípravných fázích projektu zevrubně zmapují technický stav budovy a technická omezení. Na základě získaných informací a konzultací pak vytvoříme řešení šité na míru.

led osvětlení v kanceláři a zelená stěna

Silnoproud

Silnoproudé elektroinstalace představují absolutní základ, na který navazuje veškerá další instalovaná technika. Mezi součásti silnoproudé elektroinstalace patří vnitřní elektrické rozvody, systémy osvětlení či hromosvodná soustava.

Elektro tým CAPEXUS poskytuje z hlediska silnoproudu komplexní poradenské služby včetně zpracování projektové dokumentace a následné realizace.

Recepce

Slaboproud

Kancelářský prostor bez dobře navržených a namontovaných slaboproudých prvků si dnes už nelze prakticky vůbec představit. Naši experti zajišťují komplexní elektromontážní dodávky a montáže slaboproudých technologií v celém spektru požadovaných systémů.

Co všechno pro vaše kanceláře dokážeme projektovat a realizovat?

V rámci slaboproudých elektroinstalací zajistíme, aby vaše kancelářské prostory byly maximálně bezpečné, komfortní a efektivně fungující.

Relax zóna

Bezpečnost zajistíme mimo jiné kompletní projektovou přípravou a realizací:

- Systémů elektronické zabezpečovací signalizace (EZS)

- Systémů elektronické požární signalizace (EPS)

- Kamerových systémů a průmyslových televizí (CCTV)

- Identifikačních vstupních systémů (ACS)

- Nouzového zvukového systému (NZS)

Lepší komunikaci a prostředí pro práci pak zajistí námi realizované:

- Počítačové sítě a systémy strukturované kabeláže včetně měření a závěrečné zprávy

- Komunikační zařízení (telefonní ústředny, domácí telefony, interkomy…)

- Ozvučovací systémy

- Společné televizní antény

- Systémy jednotného času

Elektroinstalace chytře

Elektroinstalace od CAPEXu jde vždy s dobou. Neváhejte se na nás kdykoliv obrátit, pod naším vedením vše proběhne zcela bez komplikací.

Originální světla v prostorné místnosti

Světlo na správném místě

Funkční a chytré osvětlení, které myslí nejen na předpisy a moderní design, ale také na zdraví a pohodu jednotlivých zaměstnanců. U elektroinstalací poskytujeme také osvětlení včetně jeho instalace na místě.

Ovladač do zasedací místnosti nahrazující vypínače

Měření a regulace

V rámci měření a regulace optimalizujeme otopné, větrací a světelné soustavy s cílem zvýšit uživatelský komfort a snížit náklady na provoz objektu. Součástí elektroinstalace budov jsou také termoregulační systémy, které při správné instalaci a nastavení dokáží výrazně snížit náklady budovy na vytápění (až o 40 %).

Technická zařízení budov

Technická zařízení budov zajišťují zdravé a produktivní pracovní prostředí

Kvalita vzduchu a teplotní podmínky představují jedny z nejdůležitějších aspektů pracovního prostředí. Technická zařízení budov (TZB, anglicky HVAC) zahrnují návrhy, realizace a údržbu systémů vzduchotechniky, klimatizace, vytápění a dalších důležitých prvků pracovního prostoru. Správně nainstalované a nastavené TZB garantuje, že prostředí, ve kterém zaměstnanci tráví velkou část svého dne, je ideální.

Dřevěné police s kovovou konstrukcí a květinami

TZB je součástí služby Design & build

Náš tým 8 specialistů na TZB do celého procesu návrhu a realizace interiéru vstupuje již na samém začátku. Na základě konzultace a předběžného šetření vypracujeme konkrétní návrh řešení.

 • Zpracujeme projektovou dokumentaci
 • Vyřídíme veškerá povolení
 • Nahlásíme vše na příslušné úřady
 • Zajistíme realizaci, měření i potřebné regulace
 • Uvedeme vše do provozu
 • Proškolíme zaměstnance k obsluze nainstalovaných zařízení
 • V době provozu zařízení zajistíme také pravidelný servis a údržbu.

V rámci TZB realizace a poradenství jsme schopni kompletně vyřešit techniku v těchto typech prostorů:

 • Kancelářské prostory
 • Technologické provozy
 • Zdravotní zařízení  
 • Kantýny a jídelny
 • Nahrávací a dabingová studia 
 • Reprezentativní prostory
vzduchotechnika na střeše budovi

Vzduchotechnika

Správná výměna vzduchu je klíčová pro udržení zdravého mikroklimatu v kanceláři, kde spousta zaměstnanců tráví většinu svého pracovního týdne. Odpovědí na problémy s cirkulací vzduchu je správně navržená, nainstalovaná a udržovaná vzduchotechnika.

Komfort a zdraví vašich zaměstnanců zajistí náš TZB tým, který vyřeší kompletní návrh i instalaci vzduchotechniky. Postaráme se o to, aby nedocházelo k šíření nemocí na vašem pracovišti díky správnému nastavení vzduchotechniky a pravidelné výměně filtrů.

Vnitřní jednotka klimatizace v budově

Klimatizace

Zajištění tepelné pohody pro všechny zaměstnance vyžaduje velmi komplexní řešení. Správné termoregulace v interiéru lze docílit kombinací architektonických prvků a kvalitně zpracovaného TZB.  Klimatizační systémy, které do interiérů instalujeme, upravují mikroklima na pracovišti podle momentálních potřeb tak, aby bylo udržováno ve zdravých mezích. Tepelnou pohodu v létě lze kromě klimatizace zlepšit i vhodně zvolenými interiérovými prvky, jako zeleň či stínění oken.
termostat vhodný pro vytápění a chlazení místnosti

Vytápění a chlazení

Vytápění a chlazení představují energeticky nejnáročnější a nejdražší položky provozu administrativních budov (často tvoří až polovinu celkových nákladů). V našich projektech klademe velký důraz jak na zajištění tepelné pohody, tak na šetrnost vůči životnímu prostředí.

Tahokov - kryt na topení

Zdravotechnika

Pod názvem zdravotechnika nebo také zdravotní technické instalace (ZTI) se skrývá široké spektrum instalací souvisejících především s rozvodem vody, popř. také plynu. Mimo jiné do oblasti zdravotechniky spadají:

 • Rozvody pitné vody
 • Rozvody požární vody
 • Rozvody dešťové vody a dešťová kanalizace
 • Vnitřní plynové rozvody
 • Kanalizace
 • Dodávka a montáž zařizovacích předmětů (umyvadla, WC, sprchy)

Kvalitní návrh, instalace a údržba zdravotechniky vede k lepšímu nakládání s vodními zdroji. Dokáže zlepšit jak zdraví, tak pohodu zaměstnanců.

Technická zařízení budov od CAPEXu

Využijte našich dlouholetých zkušeností s technickým zařízením budov a neváhejte se na nás obrátit. Tým 8 specialistů na TZB čeká na nové výzvy.


Autor fotografií: Peter Fabo, Alexander Dobrovodský, BoysPlayNice, Adam Costey photography, Petr Andrlík