Vzniká evropská asociace firem zaměřených na kanceláře. Českým a slovenským zástupcem je CAPEXUS

Společnost CAPEXUS, která navrhuje a realizuje kancelářské a obchodní prostory, se stala zakládajícím členem evropské asociace firem zabývajících se pracovním prostředím. Studio Alliance je odpovědí na rostoucí globalizaci: nájemcům a pronajímatelům dokáže prostřednictvím členských firem nabídnout své služby poradenství i návrhu a realizace kancelářských prostor ve 12 evropských zemí.

Asociace čerpá ze zkušeností jednotlivých členských firem, které realizovaly více než 5 000 projektů po celé Evropě. 

Podoba pracovišť se nyní dramaticky mění, role centrály se oslabuje a na významu nabývají pobočky v jednotlivých zemích. Cílem aliance je pomoci firmám kanceláře designově sjednotit a ulehčit proces předání hotových prostor. Přestože se požadavky pronajímatelů a nájemců liší, obě skupiny se na své portfolio dívají strategicky v mezinárodní perspektivě. Díky alianci se firmy mohou spolehnout na to, že dostanou stejně kvalitní službu v kterékoli lokalitě, ať už uvažují o zřízení pobočky nebo změně stávajících prostor.
Karel Konečný, spoluzakladatel a jednatel firmy CAPEXUS.

Mezi hlavní služby členů Studio Alliance patří architektura a interiérový design, realizace interiérových vestaveb, interiérové vybavení a workplace consultancy. Právě poslední jmenovaná služba nabude v nadcházejícím období na významu.

S příchodem flexibilních kanceláří a častější práce z domova se podoba pracoviště výrazně mění. Nový přístup, výměna zkušeností a sdílení trendů v mezinárodním měřítku, které asociace poskytne, je tak důležitější než kdy jindy.
Daniel Matula, spoluzakladatel a jednatel firmy CAPEXUS
Unikátní design recepce firmy Jan Becher v kancelářích v Praze

Firma CAPEXUS, která během 9 let na trhu vytvořila nové pracovní prostředí pro více než 400 firem. Mezi ně se řadí i nadnárodní značky jako je T-Mobile, Siemens, Hello bank! by Cetelem, Sodexo Pass nebo Regus, přičemž ročně CAPEXUS realizuje více než 130 000 m2 prostor.

Chodba s prosklenými příčkami v kancelářích s přírodními prvky

Právě tyto faktory byly pro zahrnutí rozhodující: členské firmy byly vybrány na základě své velikosti, prokazatelné expertizy a délky působení na daném trhu. Stejně důležité byly i zkušenosti s mezinárodními klienty a globálními značkami.

Studio Alliance má 11 členů:

Area Europe působící ve Velké Británii, Alternativ v Belgii, CAPEXUS v Česku a na Slovensku, CDB ve Francii, DIEM v Turecku, Ditt v Nizozemsku, DVM group v Maďarsku, IIS Space v Irsku, Il Prisma v Itálii, Morphoza v Rumunsku a Reesco v Polsku.


Autor fotografií: Petr Andrlík

Publikováno: 18. 11. 2020

Zaujal vás tento článek? Sdílejte jej.