T-Mobile: Když prostoru vládne týmový duch a odstín magenta

Lokace

Tomíčkova, Praha 4 

Klient

T‑Mobile Czech Rep.

Plocha

 4 200 m²

Realizace

5/2O20

Společnost T-Mobile se v roce 2019 rozhodla proměnit celé své ústřední sídlo. Proměna pátého patra byla v pořadí druhou fází dlouhodobého design & build projektu, kdy CAPEXUS celý projekt pro T-Mobile navrhuje, realizuje a jako jediná firma zastřešuje. Páté nadzemní podlaží se během velmi krátké doby proměnilo k nepoznání: prostoru dominuje firemní kafeterie a prostor pro pořádání akcí.

Podívejte se na nové kanceláře společnosti T-Mobile

Open space prostor v kancelářích T-Mobile s dělicí skleněnou stěnou

Pro eventy...

Uzavřené kanceláře CAPEXUS postupně přeměňuje na prostory, které nabídnou praktičnost, atmosféru pro spolupráci i soustředěnou činnost a v neposlední řadě také místo pro odpočinek. Na zasedání představenstva, posezení u kávy, pořádání firemní akce nebo teambuildingové aktivity jsou v T-Mobile,
a specificky v pátém patře, připraveni. Zatímco centrální zóna je určena vedení společnosti, v ostatních částech se nachází kafeterie se sezením a kuchyňským ostrůvkem.

Pracovní prostředí s prvky firemního odstínu magenta ve firmě T-Mobile

...i firemní teambuilding

Možnost zmírnit tempo během náročného pracovního dne přináší odpočinkové zóny doplněné o police s inspirativními knihami. Skleněné a nábytkové dělící stěny jsou zakomponovány s ohledem na soukromí, ale také propouštění dostatečného množství světla. Výraznější prvky v typickém firemním odstínu magenta vnáší do celého patra dynamiku a energii. Díky flexibilnímu uspořádání je nyní možné na patře pořádat různé akce pro zaměstnance i hosty.

Moderní prostor kuchyňky s barovým sezením a kuchyňským ostrůvkem ve firmě T-Mobile

Zázemí pro radost z práce

Jednou z nosných myšlenek celé realizace je optimalizace kanceláří za účelem nabídnout zaměstnancům jak atmosféru vhodnou pro efektivní práci a koordinaci projektů, tak potřebný komfort. Přímo na patře je tak umístěno několik menších kuchyněk s vybavením pro přípravu kávy a občerstvení. Oživením chodeb a společných prostor jsou květiny, o které pečují specialisté ze společnosti Flower Service.

Flexibilní open space s designovým vybavením ve firmě T-Mobile

Patra plná proměn

Již první fáze projektu ukázala, jakým způsobem lze proměnit uzavřené kanceláře ve flexibilní open space s důrazem na moderní pojetí a praktičnost. Druhá část s velkým podílem odpočívacích zón dokazuje, že pro práci je stejně důležitá i možnost oddychu a potkávání se s kolegy.

Prosvětlený prostor s přírodními motivy ve firmě T-Mobile

V průběhu roku 2020 budeme realizovat i další patra celé budovy a z proměny opět přineseme fotografie.

Informace o objektu:

Kancelářskou budovu na adrese, Tomíčková 2144/1, Praha 4, která se nacházejí v oblasti zástavby tvořené malými bytovými domy, navrhl Ing. arch. Lubomír Zeman pro Sekyra Group. Budova se skládá z celkem 7 nadzemních
a 3 podzemních podlaží. První zaměstnanci se do budovy nastěhovali v roce 2004.


Autor fotografií: Alexander Dobrovodský  

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.