Čtyři podlaží kanceláří SODEXO PASS

Lokalita

Palác Křižík

Klient

Sodexo Pass

Plocha

2 000 m²

Realizace

6/2O18

Čtyři patra kanceláří společnosti Sodexo Pass, která poskytuje firmám benefity pro zaměstnance, dostala nový kabát. Projekt na klíč zahrnoval kompletní změnu designu a přestavbu stávajících kanceláří. Zástupci Sodexa si přáli především změnit dispozici kanceláří a zásadně zlepšit pracovní podmínky. Úkolem bylo prostory otevřít, přivést vzduch i denní světlo, a vytvořit tak nové moderní příjemné pracovní prostředí.

Prosvětlený openspace laděný do světlých tónu s dřevěnými prvky.

Detailní zadání

Ve stávajících prostorách sídlí společnost již od roku 2007. Za 10 let společnost prošla značným vývojem a narostla zejména co do počtu zaměstnanců. Původní prostory byly tmavé, chyběla prostornost a přehlednost. Výhodou tohoto projektu byla skutečnost, že klient své procesy, toky informací i lidí po kancelářích, a tudíž i potřeby každého oddělení, dobře zná, díky čemuž bylo zadání projektu opravdu detailní.

Klient se na výběru materiálů, barev i na uspořádání prostoru nemalou mírou podílel. Každé ze 4 podlaží má specifickou funkci a tudíž i nároky na uspořádání a akustické parametry.

Zasedací místnosti se skleněnými příčkami zdobené polepy.

Zasedací místnosti

První nadzemní podlaží je provozní; kromě několika pracovních stanic se zde nacházejí především skladové prostory a stroje. Druhému podlaží dominují 3 zasedací místnosti doplněné o sociální zázemí s kuchyňkou. Kancelářská zóna se nachází o podlaží výš – jedná se o openspace doplněný o uzavřené kanceláře primárně pro vedoucí pracovníky a pozice s vyššími nároky na soukromí. V nejvyšším podlaží je cíleně umístěna samostatná sekce telesales s odděleným provozem.

Posezení pro krátký meeting v tmavých tonech  se sladěnými akustickými panely na stěnách.

Akustické obklady

Součástí každého oddělení je stěna s podsvícenými policemi, obložená akustickým obkladem, který celkově snižuje šíření hluku v openspace. Ve spodní části stěny se nachází úložné prostory. Akustickou pohodu zajišťují atypické dřevěné, zčásti polstrované, stropní akustické panely v kombinaci s koberci Modulyss řady First v základní šedé barvě, která je v každém z podlaží doplněna o barevné prvky koberců řady Cabridge ve tvaru pruhů podprahově symbolizujících čárový kód. Barevnost těchto prvků v interiéru si určoval sám klient.

Recepci s dřevěným obkladem a skleněnou příčkou je ozvláštněna výrazně podsvíceným logem.

Recepce

Specifickým prvkem recepce je výrazné podsvícené logo. Společné prostory doplňují barové židle Pedrali a zelená křesílka Sorriso výrobce Profim. Interiéru kuchyněk nad jídelními stoly dominuje originální akustické světlo BUZZY SPACE.

Prostor vestibulu Paláce Křižík

Palác Křižík

Budova Palác Křižík je jednou z nejvýraznějších kancelářských komplexů v areálu Smíchovského Anděla na Praze 5. Základem je soubor historických budov mezi ulicemi Radlická, Plzeňská a Kováků. Tyto budovy prošly totální rekonstrukcí, a později byla provedena moderní dostavba 7 nadzemních a 4 podzemních podlaží. Výsledkem je moderní kancelářský komplex s 290 parkovacími místy, krytým atriem, 3 stravovacími a restauračními provozy, dalšími obchodními plochami a veřejnou pasáží. Každá ze dvou častí komplexu (starší a nová) má centrální recepci 24/7 moderního designu.
 
Budovy jsou vybavené systémem kvalitního větrání a klimatizace, s částečnou možností přirozeného otevírání oken. Výhoda umístění do více historických budov umožnila tento komplex použít pro různé brandy jednotlivých hlavních nájemců. Budova moderní dostavby je certifikována systémem BREEAM Excellent. Komplex je vybaven EPS, EZS, ACS control, CCTV a inteligentním řízením budov. 
 

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.