První akreditaci WELL pro CAPEXUS. Získal jej architekt Andrle

Architektonické studio a specialista na poli stavby komerčních interiérů, CAPEXUS, má ve svém týmu prvního zástupce s akreditací WELL. Akreditaci získal dlouholetý architekt firmy, Jan Andrle, který se podílel na designu například pro firmy Cebia, Allianz nebo UPC. Oproti stávajícím akreditacím LEED nebo BREEAM, které hodnotí především šetrnou výstavbu a provoz budovy, se WELL zaměřuje na parametry vnitřního prostředí, které ovlivňují zdraví a pohodu uživatelů budovy

meeting-prostor-trendy-v-architektuře-WELL-certifikace-moderní-interiér-CAPEXUS-kanceláře-ČAP-ČAP-kanceláře

Akreditace WELL u vnitřního prostředí hodnotí mimo jiné kvalitu vzduchu, vody, podporu zdravého stravování, osvětlení, akustickou pohodu nebo možnosti fitness. CAPEXUS díky osvědčení provede klienta celým procesem akreditace jakéhokoliv administrativního prostoru. Akreditaci vydává International WELL Building Institute.

relaxační-zona-pohodlné-pracovní-prostředí-WELL-certifikace-CAPEXUS-kanceláře-ČAP-kanceláře-

Proces získání akreditace zahrnuje tříměsíční samostudium se závěrečnou zkouškou sestávající ze sta testovacích otázek nejen z oblasti stavebnictví, architektury a designu, ale také z oblasti zdraví s důrazem na wellness v zastavěném prostředí. Testovací otázky jsou vybírány tak, aby prověřily komplexní znalosti kandidáta spočívajících v principech, postupech a aplikacích standardu WELL Building.

Akreditace je vynikající teoretickou základnou pro každého architekta a workplace konzultanta. Vidíme v něm potenciál, jak pro naše klienty zlepšit celkovou zkušenost, kterou lidé v kancelářích mají. WELL také přispěje k tomu, že firmy budou ještě více dbát na kvalitu pracovního prostředí. Akreditace přinese významný benefit pro zaměstnance.
Ing. arch. Jan Andrle, CAPEXUS
Standard-building-WELL-certifikace-kanceláře-ČAP-CAPEXUS-designové-kanceláře-architektura

V CAPEXu působí Ing. arch. Jan Andrle od roku 2013, kdy se věnoval především spaceplanningu. Od poloviny roku 2014 působí Andrle na pozici architekta a od roku 2018 oddělení vede. V CAPEXu vytvářel design a spaceplany například pro firmy Allianz, UPC, Tabella nebo RICOH.

O společnosti

CAPEXUS je předním hráčem na trhu komerčních interiérů ve střední Evropě. Pro klienty využívající kancelářské a obchodní prostory zajišťuje komplexní design & build služby sledující poslední trendy na poli architektury, prostorového uspořádání a interiérového vybavení.

Více než 70 profesionálů, kteří se specializují na architekturu, design, pracovní prostředí, stavební realizaci, technologii budov a dodávku interiérů na klíč, vytvořilo během 8 let na trhu nové pracovní prostředí pro více než 400 firem od velkých korporací po mladé dynamické startupy. Ročně CAPEXUS realizuje více než 130 000 metrů čtverečních prostor.


Autor: Petr Bořuta

Publikováno: 16. 5. 2019

Zaujal vás tento článek? Sdílejte jej.