Vysoký standard kanceláří Cebia

Lokalita Budova Alpha – Vyskočilova 1461/2a, Praha
Klient Cebia
Plocha 1 200 m2
Realizace 3/2017
Domů / Fit-out / Referenční zakázky / 2017 / Vysoký standard kanceláří Cebia
V březnu 2017 dokončila společnost CAPEXUS v 7. podlaží budovy ALPHA 1 200 m2 kancelářských ploch pro společnost Cebia, spol. s r.o. Cílem bylo vytvoření reprezentativních prostor s dominující částí recepce s klientskou zónou, ale také precizní provedení kanceláří a zasedacích místností.
Interiéry jednotlivých podlaží administrativní budovy ALPHA na Praze 4 jsou výzvou pro každého architekta. Budova oválného půdorysu a vnější stěny, které nemají pravý úhel, komplikují např. kladení koberců či vytváření stropního rastru. 

Architekt společnosti CAPEXUS Jan Andrle svým návrhem podpořil oblé tvary budovy a design recepce navrhl ve tvaru vlny, která postupuje směrem od recepčního pultu k příjímacímu stolku. Recepce z korianu je obložena velkoformátovým keramickým obkladem a je doplněna o podsvícené logo společnosti Cebia. V interiéru je také pracováno s korporátní identitou klienta – zejména s logem, které se v interiéru objevuje hned několikrát. Celý prostor je tak velmi atypický – jedná se o projekt navržený ve vysokém standardu s použitím kvalitních kobercových čtverců značky VOXFLOR řady STRIKE, lesklého lamina a doplňků. Kanceláře jsou členěny bezprofilovými skleněnými příčkami typu Panorama, díky nimž zmiňované koberce opticky proplouvají celým prostorem a také určují jeho barevnost. V copy koutku byl použit na obklad stěny lacobel v zeleném a bílém odstínu.Prostor recepce je ozvláštněn dvěma designovými křesly Badminton španělského výrobce Actiu. Ostatní soft-seating prvky od skandinávského dodavatele Softline jsou použity tak, aby prostor působil uceleně a zároveň odlehčeně. Látky pro nábytek jsou pak zvoleny s ohledem na očekávané vysoké zatížení. Jídelní část oživuje veselý barevný nábytek italského výrobce Metalmobil. Klient ocenil především atypické truhlářské výrobky, unikátní barevnost koberců, provedení podhledů a příznivou délku realizace – 10 týdnů.
Návrh se po designové stránce velmi povedl, prostory jsou hravé a přitom reprezentativní. Oceňujeme také rychlost realizace – celých 1200 m2 kanceláří jsme mohli začít užívat již po 10 týdnech, což potěšilo nás i všechny naše zákazníky.Martina Krejčíková, Cebia

Budova ALPHA – Vyskočilova 1461/2a, Praha

Budova ALPHA je součástí BB Centra a nachází se na rohu pražské ulice Vyskočilova a sjezdu z magistrály 5. května. Budova, která pochází z dílny architektonického studia Aulík Fišer architekti a byla dokončena v roce 2003, nabízí celkem 11 000 m2 kancelářských ploch v osmi nadzemních podlažích a 400 m2 obchodních ploch v přízemí. Ve čtyřech podzemních podlažích se nachází 228 parkovacích stání. Součástí budovy je kantýna i kavárna a dále střešní terasa se zahradou se vzácnými dřevinami.
 
ALPHA má vynikající dopravní dostupnost: autobusová zastávka Brumlovka je přímo před budovou a leží jen 2 minuty od stanice metra C – Budějovická. Navíc má budova přímé napojení na Pražský okruh a dálnici D1. V rámci BB Centra je dostupná veškerá občanská vybavenost jako restaurace a kavárny, supermarket, drogerie, pošta, zdravotnická zařízení a další služby.