Vysoký standard kanceláří CEBIA

Lokalita

Budova Alpha, Praha 4

Klient

CEBIA

Plocha

1 200 m²

Realizace

3/2O17

V březnu 2017 dokončila společnost CAPEXUS v 7. podlaží budovy ALPHA 1 200 m2 kancelářských ploch pro společnost Cebia, spol. s r.o. Cílem bylo vytvoření reprezentativních prostor s dominující částí recepce s klientskou zónou, ale také precizní provedení kanceláří a zasedacích místností.

Ve vstupní hale je bílá recepce a modrá a křesla od společnosti Actiu

Oválný půdorys budovy

Interiéry jednotlivých podlaží administrativní budovy ALPHA na Praze 4 jsou výzvou pro každého architekta. Budova oválného půdorysu a vnější stěny, které nemají pravý úhel, komplikují např. kladení koberců či vytváření stropního rastru.

Pohled na recepci kanceláří Cebia. Je tvořena podsvíceným pultem a systémem úložných prostor.

Recepce na vlně

Architekt společnosti CAPEXUS Jan Andrle svým návrhem podpořil oblé tvary budovy a design recepce navrhl ve tvaru vlny, která postupuje směrem od recepčního pultu k příjímacímu stolku. Recepce z korianu je obložena velkoformátovým keramickým obkladem a je doplněna o podsvícené logo společnosti Cebia. V interiéru je také pracováno s korporátní identitou klienta – zejména s logem, které se v interiéru objevuje hned několikrát.

Bezprofilové příčky typu Panorama sjednocují prostor chodby.

Vysoký standard

Celý prostor je velmi atypický – jedná se o projekt navržený ve vysokém standardu s použitím kvalitních kobercových čtverců značky VOXFLOR řady STRIKE, lesklého lamina a doplňků. Kanceláře jsou členěny bezprofilovými skleněnými příčkami typu Panorama, díky nimž zmiňované koberce opticky proplouvají celým prostorem a také určují jeho barevnost.  V copy koutku byl použit na obklad stěny lacobel v zeleném a bílém odstínu.

Prostor recepce je ozvláštněn dvěma designovými křesly Badminton španělského výrobce Actiu. Ostatní soft-seating prvky od skandinávského dodavatele Softline jsou použity tak, aby prostor působil uceleně a zároveň odlehčeně. Látky pro nábytek jsou pak zvoleny s ohledem na očekávané vysoké zatížení.

Jídelní část oživuje veselý barevný nábytek italského výrobce Metalmobil.

Barevnost

Jídelní část oživuje veselý barevný nábytek italského výrobce Metalmobil. Klient ocenil především atypické truhlářské výrobky, unikátní barevnost koberců, provedení podhledů a příznivou délku realizace – 10 týdnů.

Návrh se po designové stránce velmi povedl, prostory jsou hravé a přitom reprezentativní. Oceňujeme také rychlost realizace – celých 1200 m² kanceláří jsme mohli začít užívat již po 10 týdnech, což potěšilo nás i všechny naše zákazníky.
Martina Krejčíková, Cebia

Budova ALPHA

Budova ALPHA je součástí BB Centra a nachází se na rohu pražské ulice Vyskočilova a sjezdu z magistrály 5. května. Budova, která pochází z dílny architektonického studia Aulík Fišer architekti a byla dokončena v roce 2003, nabízí celkem 11 000 m2 kancelářských ploch v osmi nadzemních podlažích a 400 m2 obchodních ploch v přízemí. Ve čtyřech podzemních podlažích se nachází 228 parkovacích stání. Součástí budovy je kantýna i kavárna a dále střešní terasa se zahradou se vzácnými dřevinami.

ALPHA má vynikající dopravní dostupnost: autobusová zastávka Brumlovka je přímo před budovou a leží jen 2 minuty od stanice metra C – Budějovická. Navíc má budova přímé napojení na Pražský okruh a dálnici D1. V rámci BB Centra je dostupná veškerá občanská vybavenost jako restaurace a kavárny, supermarket, drogerie, pošta, zdravotnická zařízení a další služby.

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.