Rezidence Gočárova ukazuje moderní studentské bydlení

Lokalita

Gočárova třída, Hradec Králové

Klient

Rezidence Gočárova

Plocha

3 300 m²

Realizace

2023

Jako generální dodavatel mokré i suché stavby vybudoval CAPEXUS studentské bydlení v centru Hradce Králové od samotných základů až po finální práce. Rezidence Gočárova ukazuje moderní přístup k zázemí studentů a vysokou kvalitu zpracování s důrazem na odolnost.

Fasáda domu ve světlých tónech

Úspěšně splněná zkouška

Rezidence Gočárova pro nás byla významným milníkem, neboť šlo o vůbec první projekt, při kterém jsme se podíleli na stavbě objektu od jeho samotných základů. Podařilo se nám však úspěšně vypořádat s řadou nových výzev od složitých administrativních a povolovacích procesů až po finální realizaci.

Industriální studentská kuchyňka

CAPEXUS realizoval v rámci mokré stavby vše včetně podlah a svislých konstrukcí, v rámci suché stavby pochopitelně nechybí dodávka kompletní technologie budovy či realizace obkladů v koupelnách, které jsou součástí každého studentského bytu. I tato skutečnost dělá z rezidence velmi zajímavou a atraktivní alternativu bydlení na běžné studentské koleji.

Nepodsklepený objekt se šesti nadzemními podlažími má tvar obdélníkového půdorysu o rozměrech cca 30,6 x 17,9 m. Celkem je k dispozici několik desítek studentských bytů doplněných o prádelnu, klubovnu či studovnu.

Fasáda domu zapadající do architektury ulice

Studium okolí

Co se týče architektonického a designového přístupu, GRIMM architekti navazují na tradiční formy slavného meziválečného období, ale s přihlédnutím k moderním trendům.

Řešení a členění fasády nejenže respektuje kontext okolního prostředí, ale také přispívá k estetice celé městské třídy. Část rezidence je navržena pro obchodní funkce, což je další příklad schopnosti integrovat praktičnost a design.

Atrium s kubistickou nástěnnou malbou

Obor umění i technologií

V samotné budově funguje v symbióze umělecký duch s moderními technologiemi. Atypickým barvám včetně růžové na schodišti sekunduje velká nástěnná malba od trojice výtvarníků Malujeme jinak.

Akcentní růžové schody

Z technologického hlediska byl projekt inovativní zejména využitím systému elektronických zámků Salto, které jsou ideální a praktickou volbou pro koncept studentského bydlení. Toto řešení rezonuje jak s pokrokovým přístupem ve stavebnictví, tak s cílem zvýšit bezpečnost a pohodlí pro obyvatele rezidence.

Stavíme na našich znalostech

CAPEXUS za více než 12 let na trhu vytvořil moderní a funkční prostředí pro stovky firem. Tyto naše zkušenosti a znalosti rádi využijeme při realizaci vašich prostor, proto nám neváhejte sdělit svou představu. Sehraný tým více než 120 specialistů je vám k službám a jak je vidět, dokáže postavit klidně i celý dům od základů po střechu.


Autor fotografií: Kamil Saliba

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.