Místo pro efektivní spolupráci, to jsou nové kanceláře ČEZ Prodej

Lokalita

BB Centrum, Praha 4

Klient

ČEZ Prodej

Plocha

2 240 m²

Realizace

4/2O23 - 11/2023

CAPEXUS realizoval pro společnost ČEZ Prodej, a.s. rekonstrukci kanceláří v budově Alpha, která se nachází v jihozápadní části pražské lokality Brumlovka. Atypický tvar budovy a filozofie celé společnosti se unikátním způsobem propisuje do výsledného vzhledu kanceláří, které nyní máte možnost poznat blíže.

Neformální sezení pro meeting a kávu

Jasná vize spolupráce

Již úvodní setkání s klientem ukázalo, že základem celého projektu bude vytvořit pracovní prostředí, které bude poskytovat zázemí pro efektivní spolupráci zaměstnanců a bude plně podporovat strategii společnosti.

Jedním z klíčových důvodů k realizaci projektu byla také optimalizace kanceláří, kdy díky zavedení sdílení pracovních míst a přizpůsobení prostoru aktuálním pracovním potřebám společnosti nebylo nutné pronajímat nové prostory i přes rostoucí počet zaměstnanců. To umožnilo potenciální finanční úsporu i efektivní využití stávajícího prostor.

Velmi nás těší zodpovědný přístup, díky kterému mohl vzniknout unikátní a moderní prostor přizpůsobený specifickým potřebám zaměstnanců ČEZ Prodej.

Společná kuchyňka, propojující prostory

Návrh našich architektů a následná realizace včetně stavebních prací se nesla v duchu rozdělení dispozice na dedikované zóny. Trojúhelníkový půdorys přinesl nejednu výzvu, a to i v oblasti požární bezpečnosti a dalších technologií budovy. Plán využití prostoru však přináší funkční a velmi praktické rozložení, ve kterém nechybí jak týmové zóny, místa pro spolupráci, tak i komunitní prostory.

kuchyňka propojená s chill zónou

Linka vše spojuje

Značka ČEZ Prodej je nepřekvapivě spojena s energií. Tento ústřední motiv je znatelný především na odhalené světelné lince lemující prakticky celý prostor kanceláří. Práce se světlem je pro tento projekt zcela zásadní, stejně jako kreativní zpracování grafických polepů příček. Ty jsou v souladu jak s avizovanou linkou, tak industriálním stylem budovy.

Křivky jsou spojujícím prvkem na více místech včetně recepce, kde osvětlení tvoří tvarovaná průhledná silikonová trubice. Velmi efektní jsou přechody linek z příček na tmavé plochy. Tím je dosaženo designové konzistence a soudržnosti jednotlivých součástí prostor.

komunitní zóna

Firemní kultura věnovaná spolupráci

Hlavním centrem nových kanceláří je komunitní zóna, která propojuje obě strany budovy. Jedná se o přirozené místo, kde se lidé potkávají, kudy si zkracují cestu a kde společně mohou diskutovat. Od krátkých neformálních meetingů ve dvou až po setkání celého týmu.To vše pozitivně podporuje budování firemní kultury.

Celý prostor a jeho přívětivost jsou jasným příkladem toho, jak lze pracovat s větší plochou, když je k dispozici promyšlené zadání a takto výrazný ústřední motiv.

Pokud i vy máte zájem „posvítit“ si pořádně na projekt nových kanceláří s opravdovými odborníky, udělejte první krok a obraťte se na nás se svou představou.


Autor fotografií: Petr Andrlík

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.