Poznejte Head of Technical Design Kateřinu Jonášovou

Přinášíme vám rozhovor s naší Head of Technical Design Kateřinou Jonášovou. Mezi úspěšné projekty na kterých se Kateřina podílela patří například realizace NESS, kde zpracovávala kompletní projektovou dokumentaci.

Co je tvojí pracovní náplní? 

V CAPEXUS pracuji od roku 2017. Nejdříve 2 roky jako Project Manager v projekčním oddělení, a poté jsem postoupila na pozici Head of Technical Design a celé oddělení vedu. V rámci své pozice je mojí nejdůležitější náplní zajištění fungování týmu a zpracování projektů. Jsem odpovědná za to, aby výsledky naší práce byly profesionální a odpovídaly požadované kvalitě a standardům. 

Zároveň se však také zodpovídám vedení a pravidelně reportuji výsledky celého týmu. Baví mě, že mohu nahlédnout i pod pokličku ostatních týmů, jelikož úzce spolupracuji s týmem architektů, cost managerů, obchodním a realizačním týmem, ale i s HR a marketingem. 

Jak začala tvoje kariéra ve společnosti?

Firemní kultura je důležitou
součástí pracovního prostředí

O volné pozici v CAPEXu jsem se dozvěděla díky kamarádům, a moc se mi zalíbila firemní kultura
a prostředí,
jelikož se tou dobou firma stěhovala do nových designových prostor na Nuselskou. Pohovor
s budoucí šéfovou a jedním z majitelů mi mé pocity jen potvrdil, proto jsem se po krátkém rozhodování
mezi nabídkami rozhodla spojit začátky své
kariéry s CAPEXem.

Co bys nám řekla o svém týmu? 

Můj tým prošel za poslední roky neuvěřitelným vývojem a proměnou. Rozrostli jsme se na více než 20 lidí, přidali vlastní týmy profesí TZB a elektro, naučili jsme se nové technologie pro projektování v BIM, ale co hlavně, pořád jsme si udrželi přátelskou a týmovou atmosféru. Nejvíce se mi na práci v CAPEXu líbí možnost účastnit se velkých
a krásných projektů, a to nejen v Praze. 

Kromě osobních výzev v jednotlivých projektech si vážím podpory osobního rozvoje a kariérního růstu v rámci společnosti. Oceňuji lidský přístup a důvěru ze strany vedení. Nejen díky tomu se do práce těším každý den, a to je podle mého názoru výhra. 

Jak to máte se vztahy na pracovišti?

Tým je jako druhá rodina

Vztahy s kolegy máme nadstandardní a považuji za důležité se o ně starat i mimo pracovní dobu. Proto nad rámec celofiremních teambuildingů často vyrážíme i na společné týmové akce, např. motokáry, beach volleyball nebo slack line. Obvykle si vybíráme akční zážitky spojené s posezením u piva nebo vína, kde se můžeme pobavit
o práci i osobních životech. Ráda zjišťuji, s jak zajímavými
a inspirativními kolegy pracuji.
 

Co je pro tebe a tvůj tým největší výzvou? 

Největší výzvou pro celý náš tým je implementace BIM technologie. BIM je pro nás budoucnost. Už nyní máme za sebou několik úspěšných projektů jako například realizaci pro Batist Medical, kde jsme figurovali jako generální projektanti. 

V mém týmu vynikají někteří kolegové v technických
a technologických znalostech,
někteří zas v komunikaci
s dodavateli a klienty, a jiní v koordinaci projektů
a organizaci práce. Osobní zodpovědnost, pracovitost
a proaktivita jsou cennými vlastnostmi každého z nás

a je důležité umět vyvážit osobní ambice s týmovým duchem. Jako projektanti jsme součástí celého procesu projektu.

Chcete se stát součástí našeho týmu?


Publikováno: 17. 6. 2022  

Zaujal vás tento článek? Sdílejte jej.