Kanceláře Generali Real Estate

Lokalita Palác Euro, Václavské náměstí 2, Praha 1
Klient Generali Real Estate
Plocha 300 m2
Realizace 06/2017
Domů / Fit-out / Referenční zakázky / 2018 / Kanceláře Generali Real Estate
Pro Generali jsme upravili kanceláře v reprezentativním Paláci Euro, jediné porevoluční budově na Václavském náměstí v centru Prahy.
Charakteristickým prvkem paláce je mimo jiné i fakt, že exteriér výrazně komunikuje s interiérem. Studio DAM architekti, které budovu projektovalo na začátku milénia, navrhlo kolem skleněného pláště ještě výrazné zlaté lamely, kterými lze stínit vnitřní prostor – díky tomu se exteriér i interiér může i několikrát denně změnit. Na zlaté lamely jsme ostatně navazovali i v návrhu interiéru – mramorové recepci dominovalo zlaté logo Generali Real Estate. Recepce v této formě nakonec nebyla realizována.
 
Pro Generali Real Estate jsme navrhli a vybavili prostor recepce, zasedací místnosti a kanceláří. Ty jsme původně navrhli jako open space prostor, na přání klienta jsme prostor předělili.
 
Kanceláře jsme osadili nábytkem značky Actiu, koberce Voxflor jsou typové řady SanSiro.

Palác Euro

Palác Euro byl postaven v roce 2002 a uzavírá na západní straně spodní část Václavského náměstí. Budova se pyšní transparentním skleněným pláštěm a zlatou věží. Vyniká též svou výbornou dostupností, vstup do metra je vedle recepce. Hned po dokončení získal několik architektonických ocenění včetně Prestižní Grand Prix Obce architektů.