T-Mobile v Mladé Boleslavi mění model pracoviště

Lokalita

Mladá Boleslav

Klient

T‑Mobile Czech Rep.

Plocha

730 m²

Realizace

11/2020 - 02/2021

Společnost T-Mobile se rozhodla po vzoru centrály přizpůsobit dosavadní, již nevyhovující kancelářské prostory v budově Telekomunikační ústředny ze 70. let novému modelu práce. Díky spokojenosti klienta s designovým návrhem a rekonstrukcí pražských kanceláří jsme měli možnost přeměnit i další prostory největšího operátora v zemi a přenést neotřelý designový koncept i sem.

Designová recepce s dřevěným logem společnosti T-Mobile

Flexibilní řešení

Kanceláře T-Mobile uvnitř mladoboleslavské brutalistní budovy tria slavných architektů Aulický, Malátek, Eisenreich se doslova rozzářily. Na první pohled netradiční dům v centru města nyní skrývá plno zajímavých detailů, mezi nimiž nechybí ani praktické telefonní budky, prostorná reprezentativní recepce, dvě kuchyňky s designově řešenými relaxačními prostory
a samozřejmě také školící místnost.

Minimalistická zasedací místnost s pohodlným nábytkem od španělské firmy Actiu

Zásadní změny

Původní interiér budovy působil velmi zastarale. Kromě nevzhledných obvodových stěn a stropů bylo potřeba si poradit i se stoupacím potrubím a chybějící vzduchotechnikou. Původní členité prostory bylo potřeba otevřít a zefektivnit jejich využití. Největší výzvou bylo celý interiér provzdušnit a ve fázi příprav tak proběhlo poměrně velké množství stavebních úprav a bouracích prací. Za sádrokartonovým podhledem se podařilo ukrýt veškeré nevzhledné kabeláže a místnostem vdechnout čistý, ničím nerušený vzhled.

Útulná kuchyňka v modrém provedení s barovým stolem a židlemi

Model activity-based

Architektura navazuje na moderní prostory navržené v pražské centrále na Roztylech a využívá model activity-based. Tento oblíbený trend spočívá v rozdělení prostor podle způsobů činnosti. I v těchto kancelářích si nyní může každý zaměstnanec vybrat prostředí, které mu v daném okamžiku pro konkrétní typ činnosti nejvíce vyhovuje. Oproti centrálním kancelářím se koncept liší v některých použitých materiálech. Povrchy stěn v zasedací místnosti a na recepci jsou doplněny o řešení HERADESIGN, které zlepšuje akustiku. 

Úložné skříňky pro osobní věci zaměstnanců

Designové prvky

Do nových prostor byly umístěny sdílené pracovní stoly
a židle od španělského výrobce nábytku Actiu, a velké množství skříněk určených pro osobní věci zaměstnanců. Jsou zde použita designová závěsná svítidla značky Muuto. Jejich svítivost neoslňuje, ale příjemně interiér doplňuje. Na práci si zaměstnanci mohou posvítit také výkonnými zapuštěnými LED panely.

Firemní kultura společnosti T-Mobile

Velkou výzvou pro architekty bylo promítnout firemní identitu pomocí doplňkových barev společnosti T-Mobile. Orientaci zde pomáhají odlišně zbarvená podlaží budovy, jedno z využívaných pater je tak laděno do petrolejových odstínů, ve druhém převládá žlutá. Opomenuta nebyla ani typická magenta, použitá u doplňků na recepci a firemního loga na stěnách. V relaxačních zónách jsou k vidění také nápadité tapety navržené přímo zaměstnanci společnosti T-Mobile. Díky přestavbě a otevření prostoru se podařilo dosáhnout i finanční úspory, v jednom patře nyní vznikne prostor pro podnájem.
Relaxační zóna pro potkávání zaměstnanců v hravých barvách
Ergonomické vybavení kanceláře spolu s micro office plnící funkci malých zasedacích místností

Atypická provedení

Celý prostor představuje příjemné místo s prvky zeleně vhodné pro formální setkávání i neformální rozhovor u šálku kávy. Nechybí zde designové akustické prvky, dvě micro office od Silent Lab, které také plní funkci malých zasedacích místností, a plno atypických prvků v odpočinkových zónách a kuchyňkách.

Pokud i vy chcete zrealizovat zásadní změnu a vytvořit příjemné pracovní prostředí, obraťte se na nás. Precizní přístup a zkušenosti našich odborníků vás přesvědčí o tom, že investovat do nových kanceláří a kvality se vyplatí.

Autor fotografií: Prokop Laichter

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.