Domů / Novinky / 2017 / Magazín VímVíc: Firmy více investují do pracovního prostředí. Jak by zdravé pracoviště mělo vypadat?

Magazín VímVíc: Firmy více investují do pracovního prostředí. Jak by zdravé pracoviště mělo vypadat?

02.09.2017 - CAPEXUS - Vše o interiéru
Magazín VímVíc píše o pracovním prostředí a zmiňuje i CAPEXUS: současný nedostatek zaměstnanců na trhu práce nutí firmy přinášet další nefinanční benefity, kterými pracovníky nalákají. Někteří zaměstnavatelé začínají více přemýšlet i nad pracovním prostředím, které je oproti jiným výhodám stále opomíjené. 
Kvalita pracovního prostředí a ergonomie pracovního místa přitom ovlivňuje nejen výkonnost a fluktuaci, ale také zdraví zaměstnanců. „Firmy utrácejí desítky tisíc za teambuildingy, ty ale trvají třeba jen dva víkendy v roce. Pokud se investuje do správného pracovního prostředí, efekt je dlouhodobý,“ tvrdí Daniel Matula, ředitel společnosti CAPEXUS, která se navrhováním kancelářských interiérů zabývá. Jaká kritéria by správné pracoviště mělo splňovat?

Nenápadné nebezpečí pro zdraví: sedavá práce

Nejdůležitější je zaměřit pozornost na místo, kde zaměstnanec tráví nejvíce času, tedy na pracovní stůl a židli a jejich ergonomické funkce. „V kancelářích je nejvhodnější pracovat střídavě vsedě a vestoje. Proto firmám doporučujeme výškově nastavitelné stoly,“ říká Petr Bořuta ze společnosti CAPEXUS. Není přitom nutné pořídit polohovatelné stoly všem lidem ve firmě. Zaměstnanci se u nich mohou střídat, navíc se hodí jen pro určité profese. „Ocení je především lidé, kteří většinu dne tráví v budově a nechodí na schůzky, například účetní, administrativní pracovníci nebo oddělení nákupu. Oblíbený je i u vývojářů,“ doporučuje Bořuta.
 
Firmy utrácejí desítky tisíc za teambuildingy, ty ale trvají třeba jen dva víkendy v roce. Pokud se investuje do správného pracovního prostředí, efekt je dlouhodobý.Daniel Matula, ředitel společnosti CAPEXUS