Promyšlená infrastruktura nových kanceláří sdružení CESNET

Lokalita

Telehouse, Praha 6

Klient

CESNET

Plocha

2000 m²

Realizace

3/2O22 - 10/2022

CESNET provozuje a rozvíjí národní e-infrastrukturu pro vědu, výzkum a vzdělávání. Vůbec poprvé se ve své více než 25leté historii sdružení stěhovalo a my jsme byli u toho. Prohlédněte si nové kanceláře v moderní budově TELEHOUSE v pražských Dejvicích.

Neformální sezení pro meeting i kávu

Vysoká kvalita na prvním místě

Realizace interiéru pro sdružení CESNET byla svým způsobem atypická. Nejedná se o běžnou firmu, která by na jedné adrese byla pár let a následně ji mohla snadno změnit. Už jen samotné stěhování představovalo zajímavou logistickou výzvu. Nové sídlo přináší velký důraz na kvalitu použitých materiálů, fyzické zabezpečení a skutečnost, že vybudování technického zázemí není jednoduché.

TELEHOUSE byl dokončen v roce 2019. Vše je navrženo ve vysokém standardu a samotná budova cílí na certifikaci BREEAM Very Good.

Kuchyňka s chill zónou

Industriální volba směru

Architektura nových prostor vznikala ve spolupráci s klientem, nicméně náš tým měl velkou důvěru. Výsledkem je nadčasový interiér s promyšlenými detaily a dostatkem prostoru. Samozřejmostí je symbióza s identitou sdružení.

Vysoký jídelní stůl s barovými židlemi

Nepřehlédnutelný industriální styl přináší výraznější prvky a umožňuje velmi dobře zakomponovat veškeré technické vybavení včetně kabeláže či datových přípojek. Osvěžení designu ve srovnání se starými kancelářemi má také pozitivní dopad na atraktivitu pracovního prostředí v očích potenciálních uchazečů o práci. 

Recepce v dekoru dřevěných kostiček

Zajímavým bodem celé realizace a další ukázkou kreativní práce se dřevem je recepce složená z „kostiček“. Celkově jsou v sídle sdružení dominantní tmavší barevné tóny a kombinace. Konzervativní volba vyhovuje charakteru aktivit a zaměstnancům, nicméně i tak působí velmi současně a elegantně.

Foyer s křeslem, stolkem, lockery a poštovními schránkami

Podstatnou roli v interiéru hraje materiálové řešení, kterému kraluje dřevo, betonová stěrka, sklo nebo vinyl v dekoru betonu.

Zasedací místnost pro 8 lidí

S ohledem na práci

CESNET je do velké míry IT společností. Velký důraz je tak kladen na ergonomii jednotlivých pracovních stanic, přičemž malá část stolů funguje pro sdílení. Jejich neodmyslitelnou součástí jsou uzamykatelné skříňky. Vybavení v podobě pracovních stolů a židlí pochází částečně z původních prostor, nicméně vše doplňuje nově dodaný nábytek pro měkké sezení a zasedací místnosti.

Nechybí akustická řešení s dřevovláknitou deskou, čalouněné panely či budky na telefonování.

Velká chill zóna s kuchyňkou

Zhmotněním promyšleného návrhu a skvělé spolupráce je reprezentativní sídlo, které odpovídá náročným požadavkům v oblasti kvality zpracování, designu, technologií i zabezpečení. Pokud i vy chcete vaše představy o novém interiéru změnit v realitu, neváhejte nás kontaktovat.


Autor fotografií: Petr Andrlík

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.