myhive Bratislava

Lokalita

Polus Tower, Bratislava

Klient

IMMOFINANZ

Plocha

750 m²

Realizace

01/2019

Společnost IMMOFINANZ uvedla letos na slovenský trh svou mezinárodní značku kancelářských prostor myhive. Z budov Polus Towers I a II se transformačním procesem stal jeden celek a CAPEXUS lobby v Polus Towers přestavěl v hotelovém stylu. Bratislavská pobočka myhive se tak stala součástí portfolia v šesti různých zemích Evropy.

Soft seating sedačka s designovým houpacím koněm ve společnosti IMMOFINANZ

Přátelská atmosféra

Symbolika včelího úlu se odráží jak v názvu zmíněné značky, tak i v konceptu samotném. Nájemce zde nalezne komplexní služby pod jednou střechou a zároveň živou komunitu překypující příležitostmi pro výměnu nápadů a informací. Rakouská architektka Katharina Fröch ze studia Fröch Architekten se při vytváření designového konceptu jednotného pro všechny pobočky nechala inspirovat hotelovým prostředím, které vytváří přátelskou atmosféru a evokuje domáckou pohodu.

CAPEXUS vypracoval dle dodaného design manuálu projektovou dokumentaci a následně úspěšně zrealizoval vstupní prostory v obou kancelářských věžích při plném provozu.

Moderní lobby prostor s živou stěnou plnou rostlin ve společnosti IMMOFINANZ

Živá lobby

Stěžejními prvky recepce jsou zelená stěna se světelným nápisem a recepční pult z bílého corianu, který doplňuje kované logo myhive. Barevný akcent tvoří designové stojací lampy s výrazně červeným stínidlem. Na původní černý nástěnný obklad jsme umístili informační panel sestávající z kruhů s logy jednotlivých nájemců budovy. Tento panel byl navržen tak, aby se kruhy daly v případě potřeby jednoduše vyměňovat. Černý nástěnný obklad přechází i do části výtahové lobby. Nad každým z výtahu jsme umístili podsvícené logo myhive a označník.

Odpočinková místnost s komfortním interiérem ve firmě IMMOFINANZ

Jako doma

Návštěvníkům a nájemcům slouží několik typů sezení. Útulný koutek s pohodlnými křesly, sedací soupravou a stolky vybízí k relaxaci a zařízení v příjemných hřejivých barvách navozuje atmosféru domácího prostředí. Typickým prvkem myhive jsou houpací koníci a červené stojací lampy. Prostor je opticky rozčleněn linií koberce a volně stojící zástěnou s polepem motivu knihovny.

Designové sezení ve formě cyklistických sedel na pracovišti v IMMOFINANZ firmě

Designové sezení

Nájemníci mohou k posezení využít i vysoké stoly s židlemi, které jsou doplněny o designové sedátko tvořené cyklistickým sedlem s pedály. Výrazně červená svítidla připomínající klobouky díky textilnímu materiálu zkracují dobu dozvuku v interiéru, a jsou tak i akustickým prvkem. Výška stropu je na některých místech opticky snížena pomocí kruhových akustických stropních panelů.

Barové stoličky ladící se šedým kobercem ve firmě IMMOFINANZ

Budování komunity

V duchu myhive konceptu se pro nájemce pravidelně pořádají různé akce, přednášky a workshopy. V jedné z budov je pro tyto příležitosti upravena část vstupní haly v patře. Nechybí tak barový pult, stolní fotbal, promítací plátno ani židle pro hosty. Posedět se zde dá i v designových ušácích nebo na barových stoličkách u pultu, který se táhne podél celé stěny

Architektka si v prostoru pohrála s plochami stěn – na většině z nich je použita buď tapeta s motivem navrženým speciálně pro myhive nebo netradiční designérské kousky například od věhlasného Christiana Lacroixe.

CAPEXUS už dříve realizoval i pražský myhive. Podívejte se, jak to v něm vypadá.


Autor fotografií: Rastislav Blaško

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.