LMC inovuje svět práce z nových kanceláří

Lokalita

DOCK in Five, Praha 8

Klient

LMC s.r.o.

Plocha

2050 m²

Realizace

8/2O22

Společnost LMC s produkty jako Jobs.cz, Atmoskop či Práce za rohem patří k nejvýznamnějším subjektům v oblasti HR a online nabídky zaměstnání v České republice. O to důležitější pro nás bylo přijít s návrhem a realizací kanceláří, které budou odrážet její unikátní firemní kulturu a požadavky na neformální pracovní prostředí.
Prohlédněte si výsledek oceněný 1. místem v soutěži Kanceláře roku 2022 v kategorii IT kanceláře.

Setkávací místo uprostřed kanceláří

Zakotvení v DOCKu

Kdo jiný, než společnost LMC by měl vědět, že atraktivní kanceláře jdou ruku v ruce nejen s náborem talentovaných zaměstnanců, ale také s efektivitou práce a zdravím na pracovišti.

Lobby v duchu dřeva a rostlin

Na začátku celého projektu jsme pro klienta realizovali „stay or go“ analýzu s cílem zjistit, zdali se mu vyplatí přestěhovat se z Lighthouse Towers v pražských Holešovicích. To vše s ohledem na řadu parametrů včetně stavu budovy nebo vztahu zaměstnanců k lokalitě.

Výsledky analýzy ukázaly, že moderní komplex DOCK in Five na druhém konci Libeňského mostu je ideální volbou naplňující strategii založenou na flexibilním konceptu práce a týmové sounáležitosti.

Pracovní prostředí se navrhovalo pro budoucnost práce, tedy s přesahem do nadcházejících trendů. Důležité je nejen to, jak se pracuje dnes, ale i to, jak se bude pracovat zítra.
Lucie Hudák Malá Head of Workplace Consultancy ve společnosti CAPEXUS
My jsme se stěhovali do nových kanceláří, abychom je nastavili na nový trend. Dnes lidé do kanceláří již nechodí pracovat samostatně, ale aby se potkávali a dohromady spolupracovali.
Milan Jasný CEO společnosti LMC
Firemní kuchyňka v přirodních tónech

Díky našemu poradenství v oblasti pracovního prostředí a zkušeným architektům tak nyní LMC „kotví“ v kancelářích, které nejenže splňují výše uvedené zadání, ale v mnoha ohledech fungují jako zajímavá inspirace a ukázka toho, jak lze propojit designová i technická stránka s velmi specifickou filozofií firmy.

Jedním z klíčových rozdílů nové adresy a konceptu je rozložení kanceláří.

V Lighthousu jsme byli ve čtyřech patrech. V DOCKu jsme na jednom patře, což byl jeden z hlavních principů, který jsme od změny a nových kanceláří jako firma vyžadovali. Kanceláře už pro nás nejsou místem, kam musí jít člověk pracovat, ale jedna z možností, kam může jít pracovat. To vše s ohledem na to, zdali se chce soustředit, mít hybridní schůzku či se potkat s kolegy.
Markéta Kalinová Head of People Experience & Office LMC
Feng Shui v kanceláři

Kancelářská verze Feng Shui

Tradiční čínské učení se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase. Jeho cílem je nastolit rovnováhu a umožnit nerušené plynutí energie. Prostorem se v našem případě staly kanceláře kombinující velké množství dřeva, tlumených tónů, květin v podobě rozkvetlých sakur a designového osvětlení s proutěnými i látkovými stínidly. Bez povšimnutí nezůstanou ani keramické vínovky tvořící dělící stěny a posuvné kulaté paravány v kavárně.

Celkový design je v souladu s Feng Shui, tedy učením, které společnost dlouhá léta uznává. Firemní kultura je velmi otevřená, přátelská až rodinná. Výjimečnost pro mě spočívá především v atmosféře. Za zmínku stojí čajovna obsluhovaná čajovníkem, ZEN garden pro relaxaci a meditaci, tichá místnost pro soustředěnou práci, knihovna, velká kavárna a recepce, která evokuje pocit, že jste v japonské zahradě.
Martin Židek CO-Head of Architecture ve společnosti CAPEXUS
Místo na krátké porady

Pro klid a harmonii

Přehlédnout nelze velký důraz na sladění všech prvků v doslova harmonický celek. Stěny společných prostor zdobí rozměrné, avšak velmi uklidňující tapety s přírodním motivem. Na celé řadě míst naleznete charakteristické doplňky, možnost sezení či vybudované zákoutí pro nerušenou konverzaci.

Navrhli jsme zaoblené tvary příček i nábytku. Díky tomu mohou energie plynule procházet prostorem. Vynikl tak prvek čajovny, který svým tvarem domečku zasazeném přes roh budovy a černou barvou záměrně narušuje nastolený řád
Lucie Červinková Architect ve společnosti CAPEXUS
Příroda jako součást pracovního prostoru

Harmonické tvary a Feng Shui principy našly své místo také ve výběru nábytku a dalšího interiérového vybavení.

To potvrzuje Immo Bellman, Head of Interior Furnishing:
Zaoblené tvary, aplikace květin, hravost. Tohoto
směru jsme se drželi při výběru nábytku.
Zároveň jsme vybírali z řady lokální výrobců
včetně značek SilentLab, Rim či TON.​​​​​​​ Součástí
dodávky byla i naše atypická výroba.

Otevřená zasedací místnost

Samozřejmostí je jak dostatek zasedacích místností s moderním technikou pro pořádání prezentací, tak strategicky umístěné zóny pro občerstvení. Otevřené prostory zase myslí na akustická řešení a komfortní místo pro každého zaměstnance.

Jedinečné propojení

LMC inovuje svět práce již přes čtvrt století a my věříme, že na této misi bude úspěšně pokračovat z nových kanceláří.

Designové propojení částí kanceláře
Knihovna v kanceláři
Útulné pracoviště schované v džungli
Na projektu se propojily tři skvělé týmy. Za Flexjobs Consulting jsme poskytli analýzu zavádění flexibilních stylů práce, CAPEXUS přišel se skvělým architektonickým návrhem a LMC přineslo jak odvahu, tak unikátní firemní kulturu. Výsledkem jsou kanceláře, u kterých věřím, že se v nich bude skvěle pracovat.
Zdenka Studená Zakladatelka společnosti Flexjobs Consulting
Pohodlná křesla nejen k pracovnímu setkání

Nové kanceláře jsou důkazem, že i neformální pojetí kancelářských prostor inspirované přírodními elementy dokáže nabídnout vše pro vysoké pracovní nasazení a produktivní spolupráci.

Pokud i vy přemýšlíte o nových kancelářích odrážejících vaši jedinečnou firemní kulturu, neváhejte nás kontaktovat.
Rádi se postaráme o váš projekt od A do Z.


Autoři fotografií: Petr Andrlík, Prokop Laichter

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.