KANCELÁŘE CAPEXUS SK – místo, kde se sny o pracovním prostředí mění ve skutečnost

Lokalita

CBC 4, Karadžičova 14, Bratislava

Klient

CAPEXUS SK

Plocha

400 m²

Realizace

03 - 06/2022

CAPEXUS SK působí na realitním trhu od roku 2011. V roce 2015 významně rozšířil své aktivity na slovenském trhu. Díky komplexním službám byla pozice společnosti výrazně posílena a tato skutečnost přispěla k tomu, že se po čase zaměstnanci přestěhovali na novou adresu s podmanivým výhledem v centru hlavního města.

Pracovní zóna s telefonní budkou

Využili jsme všech dosavadních zkušeností v oblasti námi poskytovaných služeb tak, aby se výsledný efekt dostavil hned na začátku užívání prostoru a trval mnoho let.

Proto jsme na ploše 400 m² zvolili materiály a technologie, které jsou nadčasové a zároveň maximálně usnadňují život všem zaměstnancům.

Vítejte u nás!

Prostor pro setkání s klienty i malé prezentace

1) Klientská zóna

Klientská zóna je propojení vstupní, tzv. uvítací části a hlavní zasedací místnosti. Místo slouží k prvnímu kontaktu s klientem. Zároveň vytváří možnost pořádat malé prezentace a workshopy prostřednictvím sofistikovaně umístěného pódia a jednoduchého kuchyňského koutu.  Prostor plynule přechází do hlavní zasedací místnosti.

Open space s kulatými pracovními stoly

2) Pracovní zóna

Dominantním prvkem pracovní zóny jsou čtyři kulaté stoly, které podtrhují a podporují filozofii otevřené spolupráce a provázanosti jednotlivých oddělení. V celé zóně
platí tzv. desk-sharing, který nejen pomáhá udržovat čistotu na stole, ale také vytváří možnost rychlé a flexibilní spolupráce zaměstnanců.

Vzorkovna pro klienty jako součást kanceláří

V této části se nachází nejen stylová telefonní budka,
ale také zasedací místnost pro šest osob, která slouží zároveň jako vzorkovna pro klienty, a jedna malá
místnost, která slouží především pro potřeby
soustředěné práce jednotlivce
.

Pracovní zóna je největší otevřenou částí celkového prostoru. Pro zlepšení akustiky byly podél malých zasedacích místností a vnitřního jádra nainstalovány závěsy ovládané inteligentním systémem.

Největší výzvou bylo navrhnout kanceláře tak, aby byly funkční a zároveň inovativní. Každý projekt přináší nečekané kolize, a tak tomu bylo i v tomto případě. Museli jsme se vypořádat se změnou pozice toalet kvůli napojení na odpad, operativně koordinovat všechny technologie na stropě tak, aby bylo vše připraveno na finální povrchovou úpravu. Výsledek dopadl přesně podle plánu, kanceláře jsou reprezentativní a inovativní. U kulatých stolů ukazujeme zcela nový systém práce, který podporuje naši spolupráci. Používáme ekologicky šetrné a přírodní materiály, a to vše se nám podařilo zabalit do jednotného stylu.
Jakub Seči Head of Architects ve společnosti CAPEXUS SK
Lunch zóna s atypickým nábytkem

3) Lunch zóna

Lunch zóna je opticky oddělena nábytkovým atypickým prvkem, který ze strany pracovní zóny slouží jako úložný prostor a v samotné lunch zóně slouží jako závěsný systém pro velkoplošnou televizi.

Pocit domácího prostředí vytváří pohovka, koberec, příjemná zeleň a malé kulaté stolky. Strop v této části prostoru ozvláštňují vzdušné podsvícené závěsy. Nezapomenutelnou součástí lunch zóny je plynulý přechod na terasu o rozloze 90 m².

Místo, kde si online meeting opravdu užijete

Hlavní zasedací místnost upoutá vaši pozornost přímo u vchodu do kanceláře. Masivní kontrastní skleněné příčky jsou umístěny v dřevěném rámu. Samotná instalace vyžadovala zvýšenou pozornost a maximální opatrnost. Příčky byly díky své velikosti do šestého patra vyzvednuty jeřábem.

Místnost je vybavena nejmodernějšími technologiemi pro online schůzky, které vám umožní aktivně spolupracovat na aktuálně sdíleném dokumentu. Jednotu designu dotváří dlouhý dominantní stůl, koberec pro podporu akustiky a interaktivní svítidla.

Kuchyňka jako elegantní součást odpočinkové zóny

Bar na pracovišti?

Nejoblíbenější částí pro všechny zaměstnance je právě kuchyňka v lunch zóně, která byla navržena
v takzvaném barovém stylu a používá se k přípravě kávy a nápojů. Druhá, zadní část, je určena pro základní přípravu jídla. Tím byla dosažena celodenní
hygiena
a čistota otevřeného prostoru.

Pracovní zóna s otevřeným i odděleným místem pro práci

Jednota od podlahy

Vinyl. Materiál, který představuje nejideálnější volbu
pro kancelářské prostory, a to jak z hlediska údržby,
tak z hlediska odolnosti proti poškození. Imitace a
pokládka do tzv. stromu evokuje domácí prostředí. Zároveň jsou jednotlivé zóny ozvláštněny kobercem
pro podporu a zlepšení akustiky.

Stropy – naše pýcha

Odstranili jsme původní kazetový strop včetně technologie a osvětlení až do bodu stávajícího stropu. Pro akusticky pohlcující a zároveň vysoce ekologický materiál jsme zvolili novou moderní technologii na bázi celulózy. Klimatizace prošla kompletní rekonstrukcí tak, aby kromě estetického hlediska co nejvíce vypomáhala zaměstnancům s cirkulací čerstvého vzduchu.

Moderní technologie se také promítly do vysoce inteligentního osvětlení s přímou a nepřímou složkou osvětlení. Princip osvětlení spočívá v biodynamickém systému. Svítivost se během dne automaticky reguluje v závislosti na intenzitě a spektru venkovního světla. Tím se nejvíce přibližuje přirozenému osvětlení, podporuje efektivitu práce a snižuje únavu zaměstnanců.

Atypický nábytek jako originální řešení interiérového vybavení

Vynalézavost v detailech

Podél celé okenní části je atypický nábytek sloužící nejen k sezení, a to hned v několika podobách, ale také jako elegantní úložný prostor s uzamykacím systémem. Třešničkou na dortu celkového komfortu zaměstnanců jsou šatny a sprchy určené pro každého, kdo cestuje po městě na kole nebo koloběžce. 

Kancelářské prostory dýchají životem, jsou prostorné, krásně osvětlené. Proto jsme v jednotlivých zónách zvolili opticky mohutnější rostliny. Na oknech je instalována nenápadná roleta zemité barvy.

Pro mě osobně bylo největší výzvou vybrat dodavatele, který zvládne aplikaci akustického nástřiku. Rozhodli jsme se spolupracovat s holandským specialistou a musím konstatovat, že ani covidová omezení naši práci nijak neovlivnila. Spokojenost je jak s termínem dodání, tak se samotnou prací. Měl jsem určité obavy ohledně kulatých stolů, které jsme představili v kanceláři. S odstupem času však mohu říci, že to byl opravdu dobrý krok.
Libor Kykal Cost Manager ve společnosti CAPEXUS SK
Pracovní tým v prostředí designových kancelářích

Kancelářské prostory společnosti CAPEXUS SK jsou krásným příkladem pracovního prostředí, které vsadilo
na nadčasovost namísto výstřednosti
. Neustále se měnící požadavky na kanceláře, protipandemická opatření a zároveň komplexní komfort pro zaměstnance byly hlavními atributy celkového konceptu
design and build.

Pokud chcete bezchybný design pracovních prostorů, neváhejte nás kontaktovat. Rádi proměníme i vaše sny ve skutečnost.


Autor fotografií: Aeternus Pictures - Tomáš Schiller

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.