Industriální kanceláře Atlas Copco ztělesňují flexibilitu hybridní práce

Lokalita

Pankrác House,
Praha 4

Klient

Atlas Copco

Plocha

1 600 m²

Realizace

11/2O22 - 02/2023

S kancelářemi firmy Atlas Copco jsme se již setkali v roce 2017, kdy jsme jim oblékli zbrusu nový háv. Industriální ráz, syté barvy a dominantní využití kovových materiálů bylo leitmotivem tehdejší přeměny, která odrážela průmyslové prostředí, v němž se firma vyvíjející inovativní technologie pohybuje.
S pandemií koronaviru se ale způsob práce v kanceláři výrazně proměnil a firma nás nyní požádala, abychom kanceláře „upgradovali“ tak, aby odpovídaly novým pracovním standardům.

barevné posezení v práci

Hybridní pracovní prostor

Požadavek klienta zněl jasně – zachovat co nejvíce původního designu, ovšem proměnit funkčnost kanceláří vzhledem k novým nárokům na pracovní prostředí. Zohlednit bylo potřeba především hybridní formu práce kombinující home office s docházkou
do kanceláře a vysoké nároky na flexibilitu
a variabilitu kancelářských prostor.

Atypický coworkingový stůl

Chytré začlenění nových prvků

Šli jsme tedy ruku v ruce s původním návrhem namísto kompletní přestavby. Hybridní způsob práce jsme aplikovali především včleněním nového mobiliáře
do stávající struktury kanceláří

Mnohem větší pozornost jsme věnovali také živým rostlinám a zeleni, kterou jsme zakomponovali přímo do některých atypických kusů nábytku jako je coworkingový stůl či sedací nábytek v relaxační zóně.

Uzavřené pracovní místo
Coworkingový stůl s vysokými židlemi
Uzavřená kancelář s akustickými prvky
Recepce s mobilním nábytkem

Recepce 3v1

Zásadní proměnou prošel prostor recepce. Ten je nově vybaven mobilním nábytkem na kolečkách umožňující místo využít více způsoby. Během minuty lze klasickou recepci přestavět například na prezentační nebo meetingovou místnost.

Stůl se zabudovaným stromem

Coworking
ve stínu palem

V kancelářích Atlas Copco po našem „upgradu“ vzniklo několik typů nových prostor. Kromě recepce je to také společenská zóna s pohodlným sedacím nábytkem v živých barvách tyrkysově modré a žluté, příjemná relaxační zóna či tělocvična.

Skutečně originálním místem se stal coworkingový stůl s barovým sezením, z jehož středu vyrůstá živý strom.
Pod ním mohou zaměstnanci nerušeně (spolu)pracovat v novém, hybridním pracovním režimu.

Mobilní nábytek ve flexibilním prostoru

Plánujete také proměnit své kanceláře s ohledem
na změněnou pracovní dynamiku, ale váháte, čím začít? Obraťte se na nás, naši odborníci z oblasti workplace vám zajistí funkční, pohodlné a krásné kanceláře.


Autor fotografií: Martina Prášková

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.