Avast jde příkladem a je připraven na „nový normál“

Lokalita

Budova Enterprise

Klient

Avast Software

Plocha

12 800 m²

Realizace

5/2021 - 8/2021

Českou nadnárodní antivirovou společnost Avast není třeba zdlouhavě představovat a po oznámení největší akvizice v historii České republiky to platí dvojnásob. Firma však jde příkladem nejen svou vizí zabezpečení a ochrany soukromí uživatelů, ale také schopností přizpůsobit se novým trendům a požadavkům na pracovní prostředí. To ostatně dokazuje naše inspirativní proměna bezmála
13 tisíc m2 kanceláří pražské centrály na Pankráci. Prostory nyní nabízí větší flexibilitu a plní potřeby jednotlivců i týmů.

Neformální potkávací prostor s pohodlnou sedačkou a uzamykatelnými boxy

Šest pater flexibility

Kanceláře se po pandemii probouzí znovu k životu. Není náhodou, že právě společnost Avast včas zareagovala
a rozhodla se dokonale připravit své prostory na „nový normál
. Přestavba šesti pater v budově Enterprise ukazuje, jak mohou vypadat kanceláře nového typu, které akcentují agilní způsob práce. Z home office se do nich nastálo vrací kolem 600 zaměstnanců, zatímco 300 dalších preferuje tzv. hybridní model. To v praxi znamená, že zaměstnanci mají do kanceláří přístup, ale většinu týdne mohou pracovat odkudkoli.

Open space kancelář s micro office pro větší soukromí

Ideový koncept interiéru

Režim, během kterého velká část zaměstnanců netráví v kancelářích pět dní v týdnu, s sebou přináší potřebu myslet jak na důležitost efektivní spolupráce, tak na vhodné podmínky pro budování firemní kultury a utváření komunity. Pracoviště nového typu charakterizuje flexibilita, moderní technologie a bezchybně promyšlené zóny. Právě proto jsme pro Avast navrhli na začátku spolupráce kompletní ideový koncept interiéru kanceláří s ohledem na potřeby týmů i jednotlivců.

Industriální styl potkávacích prostor vedle samoobslužné kavárny

Zdařilé pokračování je vždy výzvou

V případě přestavby jsme vycházeli z principů urbanismu a přirozeně navázali na velmi zdařilý design studia Vrtiška & Žák z let 2014-16. Naším cílem bylo udržet soulad na mnoha úrovních, ať už jde o volbu použitých materiálů či paletu barev a vzorů. Díky tomu přestavba zapadá do původního kontextu, třebaže ji reprezentuje celá řada radikálních změn. 

V budově zaměstnanci nově najdou 24 zasedacích místností s kvalitní akustikou, přičemž 14 z nich je formálních pro předem plánované schůzky a dalších 10 je určených pro neformální setkání. Bez ohledu na kategorii je každá z nich vybavena kvalitními technologiemi na pořádání hybridních videokonferencí. Neformální zasedačky jsou vhodné také pro workshopy a brainstormingová setkání

Flexibilní pracovní prostředí

Tichá zóna pro soustředěnou práci v kancelářích Avast

Tiché zóny

Další zajímavou změnou a novinkou je celkem 10 tichých zón pro soustředěnou práci. Ty doplňuje 8 odhlučněných mikrokanceláří pro jednoho člověka. Práce mimo klasickou pracovní stanici tak není žádný problém. Zaměstnanci mají možnost bez komplikací změnit prostředí a dle aktuální potřeby, kterou může být
i odpočinek, zvolit jednu z mnoha dedikovaných zón.
V synergii s agilním způsobem práce je i zakomponování flexibilního nábytku a polohovatelných stolů na kolečkách.

Otevřená kuchyňka v industriálním stylu v kancelářích Avast

Prostory
pro setkávání

Nový normál“ pracuje s myšlenkou, že kanceláře jsou víc než kdy dříve místem setkávání zaměstnanců. Podporují osobní kontakt a přirozené interakce, které jsou katalyzátorem efektivity a kreativního myšlení. Dřívější jídelnu tak nyní nahrazuje multifunkční potkávací prostor se samoobslužnou kavárnou. Přímo zde mají lidé možnost připravovat si jídlo a scházet se. Na každém patře je navíc k dispozici kuchyňka a snack bar, kde se nachází zdarma teplé a studené nápoje, ovoce nebo třeba sendviče.

Pracovní místa s korkovou stěnou v kancelářích Avast vytváří skvělé místa pro soustředí i spolupráci

Zaměstnanci
jsou prioritou

Kanceláře technologických firem jsou charakteristické nabídkou funkcí pro relaxaci a volný čas. Avast pochopitelně není výjimkou a sází na podporu wellbeing a zdraví zaměstnanců. Prostory tak opustil golfový trenažer, naopak v nich našla domov například místnost na jógu či masáže. Právě takové změny ukazují ochotu firmy myslet na variabilitu a chuť pozitivně motivovat zaměstnance k osobnímu setkávání v kancelářích, do kterých se mohou upřímně těšit.

Pracoviště nového typu

Avast, který v Česku zaměstnává více než 1700 lidí, se rozhodl do nových podmínek a požadavků na pracovní prostředí vykročit správnou nohou. To vše s podporou zkušených odborníků z týmu CAPEXUS a vědomím, že moderní kanceláře musí být co nejflexibilnější. Pokud chcete i vy proměnit prostory ve jménu spolupráce a nabídnout zaměstnancům pracujícím z kanceláře větší variabilitu, neváhejte nás kontaktovat.


Autor fotografií: Prokop Laichter

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.