Vlastní bar a zasedačky inspirované známými likéry. Tak vypadají nové kanceláře Becherovky

Lokalita

Centrum Stromovka

Klient

J. Becher - Karlovarská Becherovka 

Plocha

1 250  m²

Realizace

4/2020 - 7/2020

Alkohol do práce, až na několik výjimek, jednoznačně nepatří. Jednou z těchto výjimek jsou i nové kanceláře společnosti Jan Becher
- Karlovarská Becherovka v nově otevřeném obchodním centru Stromovka v pražských Holešovicích. CAPEXUS pro Becherovku, která je součástí skupiny Pernod Ricard, jednoho ze dvou největších výrobců lihovin a vína na světě, realizoval moderní prostor plný zajímavých prvků. Stejně jako světově proslulý bylinný likér nabízí plné chutě a nezaměnitelný charakter. 

Osvícený firemní bar v minimalistickém stylu

Koktejl designu
a praktičnosti

Celkem 1 250 m2 volné plochy ve stavu shell and core
v obchodním centru Stromovka
čekalo na proměnu
v kanceláře, do kterých se zaměstnanci Becherovky nově přestěhují. Původní prostory v podobě standardního open spacu v nevýrazných barvách přestaly vyhovovat požadavkům firmy na pracovní prostředí. 

CAPEXUS dostal za úkol přinést výraznější a reprezentativní vzhled, komfort, zajímavé materiály a v neposlední řadě také potřebnou praktičnost. Díky důvěře klienta, který nás oslovil na základě doporučení, měl architektonický tým možnost uskutečnit zajímavé nápady. Ty se během pouhých 3 měsíců proměnily v realitu.

Open space prostor s viditelnými technologiemi a designovým nábytkem

Firemní „spirit“

Spojovacím prvkem nových kanceláří je více industriální pojetí. Nepřehlédnutelný je otevřený podhled společně
s pohledovým betonem a viditelnými technologiemi. Odhalené materiály v kombinaci s dřevěným vybavením vytváří příjemnou atmosféru pro práci, pořádání pracovních schůzek v konferenčních místnostech
a relaxaci. Při procházení kancelářemi se setkáte
s vyladěnými barevnými kombinacemi
, skleněnými příčkami s výraznými polepy i korkovou stěnou.

Zasedačka na míru v designu světové značky Beefeater

Inspirace
světovými značkami

Společnost vedle Becherovky distribuuje více než 40 známých světových značek alkoholu, mezi kterými nechybí například Havana Club, Jameson nebo Beefeater. Právě tyto destiláty ovlivnily vzhled a kompletní ladění některých meeting roomů. Skvělým příkladem je zmíněný Beefeater, kde vedle loga a červených závěsů nechybí výrazná malba na cihlové zdi. 

Inspirativní prostory

Recepce s lobby prostorem s přírodními prvky

České kořeny
začínají u baru

V případě vybavení kanceláří jsou přednostně využívány především české značky, protože i samotná Becherovka klade velký důraz na své české kořeny, třebaže má dnes již celosvětovou působnost. Důkazem jsou například ikonické židle TON z masivního ohýbaného dřeva. CAPEXUS dodával také veškerý atypický nábytek, například dřevěný recepční pult v barovém stylu či hlavní bar tvořený jediným solitérním kusem s dřevěnou deskou
a integrovaným ambientním osvětlením.

Firemní kuchyň v moderním provedení s různorodým designem

Udržitelné změny

Nové kanceláře příjemně překvapují nejen barem
a prezentací prémiového alkoholu, ale také příkladnou vizí společnosti fungovat efektivně a s ohledem na životní prostředí. V porovnání s předchozím prostorem bylo odstraněno 80 % malých odpadkových košů, které se nacházely u každé pracovní stanice a bylo je nutné vynášet, třebaže nebyly naplněny. 

Náhradou jsou místa pro recyklaci a plán efektivnějšího nakládání s odpadem včetně minimalizace používání plastů. Pracovní stanice mají promyšlenou ergonomii a několik míst pro obchodní tým je sdílených. Pro zaměstnance je k dispozici také praktická kuchyňka s nezbytným vybavením.
Zasedačka s mechovým nápisem firmy a komfortním interiérem

Pokračování
tradice Becherů

CAPEXUS měl možnost podílet se na další kapitole příběhu rodiny Becherů, který se píše již od začátku
19. století. O to víc nás těší velmi pozitivní zpětná vazba klienta a skutečnost, že výsledkem naší práce jsou moderní kanceláře, ve kterých našel bylinný likér Becherovka Original nový domov

Informace o objektu: Centrum Stromovka

Centrum Stromovka se nachází v Holešovicích na Praze 7. Majitelem a autorem plánu tohoto obchodního centra je společnost Lordship. Výstavba začala v roce 2017. K dokončení a otevření centra došlo v listopadu 2019. Budova má celkem tři nadzemní a dvě podzemní patra. Pro kanceláře jsou vyhrazena celkem dvě patra s plochou 5 500 m². Pod centrem je k dispozici parkoviště s celkovou kapacitou 500 parkovacích míst.


Autor fotografií: Petr Andrlík 

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.