Tréninkové a školící centrum se znakem Porsche

Lokalita

Explora Jupiter

Klient

Porsche Central and Eastern Europe

Plocha

450 m²

Realizace

06/2019

Špičkové sportovní vozy s vysokým výkonem a příkladnou spolehlivostí, kterou prověřil nejeden vyhraný závod 24 hodin Le Mans.
To je ikonická značka Porsche. CAPEXUS pro zaměstnance této německé automobilky navrhl a vybudoval v pražských Butovicích nové tréninkové a školící centrum. Prostor, kde není o vůni benzínu nouze, však dokáže stejně jako automobily Porsche nabídnout originální design a pokroková řešení.

Zasedací místnost ve firemních barvách ve společnosti Porsche

„Kancelář“ pro automechaniky

Opravy motorů, diagnostika, nabíjení elektromobilů
i pořádání hromadných školení o nových modelech Porsche. To jsou činnosti volající po speciálně přizpůsobeném prostoru, který se svým zaměřením výrazně liší od běžných realizací společnosti CAPEXUS. Kombinace reprezentativní autodílny, zasedacích místností, kanceláře, kuchyňky a úložných prostor
je skvělou demonstrací toho
, jaké variability umíme
v rámci jednoho návrhu dosáhnout.

Tréninkový prostor v moderním provedením ve firmě Porsche

Automobily na prvním místě

V případě tohoto projektu bylo nutné promyslet celou řadu požadavků od potřeby bezpečného manévrování
s automobily na omezeném prostoru po snadný úklid
v případě úniku provozních kapalin. Fasádní dveře byly rozšířeny s cílem umožnit bezproblémový vjezd a výjezd. Betonová podlaha se stěrkou zase nabízí chemickou odolnost a poskytuje celému konceptu nepřehlédnutelnou dávku silničního charakteru.

Hydraulické zvedáky dokonale korespondují s celým prostorem a odhaleným stropem. Dvojice wallboxů, které jsme instalovali, prozrazuje ambice značky Porsche na poli elektromobility.

Záběr do kanceláře ve společnosti Porsche

Zasedání příznivců rychlosti

Pro školení jsou vyhrazeny dvě rozměrné zasedací místnosti s mobilními sklopnými stoly od Actiu. Korporátní barvy v podobě černé a oranžové se propisují jak do vybavení, tak například do dvoubarevných závěsů, atypických kusových koberců či akustických prvků. Skleněné příčky přináší velmi zajímavý kontrast s trapézovým plechem, který je hrdým nositelem loga Porsche. V místnostech taktéž nechybí možnost snadné regulace množství světla a teploty.

Moderní kuchyňka v bílém provedení s úložným prostorem ve firmě Porsche

Zastávka v boxech

Pokud je několikahodinové školení závod, návštěva moderní kuchyňky s kávovarem a designovou baterií
je vítanou zastávkou v boxech. Součástí centra jsou také toalety a nábytková stěna s dostatkem úložných prostor. Toto zázemí ve spojení s výše zmíněnými částmi projektu vytváří tréninkové a školící centrum odpovídající nejvyšším standardům.

Informace o objektu: Explora Jupiter

Explora Jupiter je moderní kancelářský projekt v Nových Butovicích na Praze 5 oceněný certifikací LEED® Gold. Za výstavbou stojí společnost Avestus Real Estate, která se řadí mezi největší developery ve střední Evropě v oblasti developmentu komerčních a rezidenčních nemovitostí. Budova má vynikající dopravní dostupnost, v bezprostředním okolí se nachází restaurace, obchodní centrum i další služby.


Autor fotografií: Petr Andrlík

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.