Toyota Tsusho točí kola průmyslu z modernizovaných kanceláří

Lokalita

Plzeňská, Praha 5

Klient

Toyota Tsusho Europe SA Czech Rep. Branch

Plocha

1 000 m²

Realizace

9/2019 - 2/2O20

Pro českou pobočku společnosti Toyota Tsusho, která se specializuje na obchod s kovy, výrobu náhradních dílů, robotiku, projektové řízení chemického zpracování a další oblasti průmyslu, modernizoval CAPEXUS celkem 1000 m2 kancelářských ploch na pražském Smíchově. Prohlédněte si detaily projektu a zjistěte, jaká řešení přinesl.

Pracovní prostor s vysokými židlemi u okna a komfortním boxem pro zaměstnance firmy Toyota

Když kanceláře stárnou

Původní podoba kanceláří Toyota Tsusho přestala vyhovovat moderním standardům jak z pohledu designu, tak z pohledu aktuálních trendů v pojetí pracovního prostředí. Zastaralý vzhled, absence promyšlené ergonomie a neprakticky vyřešené společné zázemí představovaly jednu z hlavních motivací klienta pro změnu, která probíhala za plného provozu v období od září 2019 do února 2020.

Pracovní kuchyňka v dřevěném dekoru s barovým pultem ve firmě Toyota

Nově získaný
komfort pro práci

CAPEXUS dostal za úkol kanceláře zmodernizovat, ale zároveň ponechat veškerý nábytek a zakomponovat několik prvků na přání klienta od modrého koberce po korporátní barevnou paletu. S tímto zadáním se náš tým rozhodl přijít s konceptem, který velkým plochám vdechne nový život, zachová seriózní ráz a zároveň rozšíří prakticky využitelnou plochu. 

S cílem nabídnout zaměstnancům komfortní a sympatické místo pro jejich činnost prošly proměnou všechna pracovní místa, viditelné prvky
i sdílené prostory. V rámci realizace bylo nutné částečně zbourat nosnou požární zeď, nicméně ani to se po statickém posouzení nestalo překážkou na cestě k současnému vzhledu.
Záběr na pohodlné křeslo a mechovou stěnu oživující prostředí ve společnosti Toyota

Obrostlé mechem

Nepřehlédnutelnou a designově atraktivní součástí nových kanceláří se stala recepce a kuchyňka, kterou spojuje využití mechových stěn. Ty reprezentují jedinečný interiérový prvek, nevyžadují téměř žádnou péči a zároveň mají dlouhou životnost. Mech si v recepci a v praktické kuchyňce pro zaměstnance dokáže okamžitě a právem získat pozornost. Zároveň je příspěvkem pro rozšíření zeleně v kanceláři a důkazem, že i limitované zadání dokáže CAPEXUS vhodně obohatit o kreativní řešení.

Moderní pracovní kuchyňka s dřevěnými prvky ve firmě Toyota

Změna, která
měla smysl

Třebaže modernizace kanceláří české pobočky společnosti Toyota Tsusho neprobíhala v době koronavirových opatření, většina zaměstnanců měla možnost se s novými prostory plně seznámit až
s několikaměsíčním odstupem po jejich dokončení.
O to větší radost nám dělá jejich pozitivní zpětná vazba, kladný dopad na efektivitu práce a skutečnost, že propojení původního nábytku a požadavků klienta
s moderním pojetím
pod značkou CAPEXUS funguje.

Zaujala vás tato realizace?


Autor fotografií: Petr Andrlík

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.