Slovak Telekom přizpůsobuje kanceláře hybridnímu způsobu práce

Lokalita

Bajkalská ul., Bratislava

Klient

Slovak Telekom

Plocha

2 000 m²

Realizace

09/2O22 - 1/2023

Slovak Telekom je největší slovenský multimediální operátor s dlouholetými zkušenostmi a zodpovědným přístupem
k podnikání. Společnost nabízí celou škálu datových a hlasových služeb, vlastní a provozuje pevnou a mobilní telekomunikační síť. A tak, jak pečuje o klienty, dělá vše pro to, aby byli spokojeni i zaměstnanci. I z tohoto důvodu se rozhodla společnost po 10 letech značně zrekonstruovat původní kancelářské prostory na Bajkalské ulici v Bratislavě.

Prostor pro spolupráci

Realizační a designové práce jsou rozděleny
do několika etap. První etapa (9. a 10.NP) je již v aktivním užívání samotných zaměstnanců. Tento prostor je rozdělen na pracovní a worklaunch zóny, zasedací místnosti různých velikostí a kuchyňku v duchu kavárny.

Vstupní pracovní zóna

První dojem je podstatný

Vstupní pracovní zóna vás svým „obývákovým“ dojmem osloví hned z úvodu. Prostor slouží nejen k práci, ale také
k setkávání či k neformálním meetingům. Zóna je přirozeně napojena na menší zasedací místnosti, ve kterých se nachází vše potřebné pro pracovní schůzky včetně moderní IT techniky. V tomto případě byl důraz kladen i na kvalitní akustické prvky, a to jak z pohledu stavebního, tak z pohledu prostorové akustiky.

Slovak Telekom je dynamickou a rychle se rozvíjející společností, a na tuto skutečnost bylo třeba myslet i při realizaci nových kanceláří. Vstupní pracovní zóna je proto obohacena například také o místnost pro účely nahrávání podcastů.

Sdílený pracovní prostor jako obývák

Nezapomněli jsme ani na detaily a skryté významy. Právě tyto atributy v sobě skrývá navržené světlo ve tvaru čtverce. Inspirací bylo samotné logo společnosti. Zmíněný prvek se v různých variacích objevuje i na dalších patrech budovy.

Největší výzvou pro architekta, u firemních klientů, je potřeba přenést brand a hodnoty s citem do samotného interiéru. Výjimkou nejsou ani prostory Slovak Telekomu. Pomocí funkčních akustických paravánů jsme do prostoru dostali dostatek silné magentové barvy. Hodnoty společnosti jsme nenásilnou formou hesel a hravých osmisměrek přenesli do jádra budovy - společné plochy všech zaměstnanců.
Jakub Seči Head of Architecture, CAPEXUS SK
Pracovní místa v duchu magenta

Magenta je jednoduše IN

Jednotlivé pracovní zóny se střídají s prostorem,
který má hybridní význam. Právě v těchto částech
se setkávají týmy, jejichž práce vyžaduje vzájemnou spolupráci, rychlou poradu či kooperaci na projektech.

Akusticky oddělená neformální sezení
Magenta paravany jako součást coworkingu
Akustické panely jako součást prostoru
Sdílená pracovní místa s lockery

Ozvláštnění prostoru spočívá v aplikaci inovativních prvků, jako je mobilní pódium či akustické sezení.
Pro zachování pocitu otevřenosti a vzdušnosti samotného prostoru jsme tyto zóny oddělili akustickými panely v barvě magenta, které jsou rovněž specifickým designovým prvkem.

Projekt pro klienta Slovak Telekom byl pro mě vstupní branou do světa detailního vnímání potřeb zaměstnanců na pracovišti z pohledu objednatele služeb. O to větší důraz jsme kladli na požadavky, které vyžadovaly naši rychlou reakci či promptnost při zajištění maximální spokojenosti, a to na obou stranách.
David Chumchal Project Manager, CAPEXUS SK

Podpora cirkulární ekonomiky

Slovak Telekom je uvědomělou společností. I proto ve více případech dává použitelnému nábytku tzv. druhý život. Vedení zároveň přistoupilo ke sdílení pracovního prostoru, čímž se opět ušetří náklady.

Lockery pro uložení osobních věcí

Aby se zachovala komfortnost při práci, osobní věci si mohou zaměstnanci odkládat do chytrých skříněk Blocks, které jsou odemykatelné prostřednictvím načtení QR kódu v mobilu. Tyto inteligentní lokry jsou jedinečné
i tím, že kromě klasického uložení osobních nebo týmových věcí umožňují i bezobslužné předávání věcí mezi kolegy nebo vydávání IT vybavení zaměstnancům. Systém automaticky odešle příjemci zprávu s jedinečným přístupovým kódem, aby si ji mohl vyzvednout.

K ekonomickému faktoru a udržitelnosti přispívají i samotná světla  – původní trubicová byla nahrazena za světelné led panely.
Aby se dotvořila celková příjemná emoce z pracovního prostředí, využili jsme harmonickou zeleň, kterou lze postřehnout v každé zóně.

Firemní kuchyň s výhledem

Kancelářské prostory společnosti Slovak Telekom jsou příkladem pracovního prostředí, kde místo výstřednosti a kompletní výměny nábytku vsadili z části na znovu využití funkčních a esteticky ladících prvků.

Pokud toužíte po jedinečném provedení pracovních prostor, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se zhostíme komplexních design & build služeb, které budou nejen oku lahodící, ale zároveň budou myslet na potřeby zaměstnanců.


Autor fotografií: Aeternus Pictures

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.