Poznejte nové reprezentativní kanceláře Savills

Lokalita

Florentinum, Praha 1

Klient

Savills CZ

Plocha

700 m²

Realizace

9/2O20

Více než 160 let zkušeností, dokonalá znalost trhu a tým odborníků na místní i mezinárodní nemovitosti. Vysoké požadavky společnosti Savills na kvalitu prostor se jednoznačně propsaly do projektu nových kanceláří v budově Florentina. Ta je nositelem zelené certifikace ve stupni LEED Platinum a také jedinečným místem, kde CAPEXUS přivedl k životu moderní kancelářský prostor.

Recepce v kanceláři a prosvětlené moderní lobby s designovým nábytkem

Prostor pro realitní poradenství respektující hodnoty společnosti

Klient nám svěřil projekt s cílem nechat si navrhnout a vybudovat reprezentativní kanceláře, které dokážou představit hodnoty a přístup společnosti Savills nejen ke klientům z řad předních firem, ale také k vlastním zaměstnancům.

přírodní prvky v podobě mechu mezi lamelami

Baví a inspiruje

V rámci zadání tak zazněly požadavky spojené s příjemnou atmosférou, přírodními materiály, velkorysým pracovním prostorem a vybavením myslícím na komfort, celkovou praktičnost, úložné prostory i udržitelnost. Od toho se následně odvíjelo jak kompletní rozvržení prostor, tak výběr materiálů či barev. Výsledkem je vyváženě působící prostor, který však prostřednictvím chytrých řešení baví a inspiruje.

Matné polepy na skleněných příčkách v micro office

Když je původní i nové v harmonii

V kontextu s udržitelností je vhodné zmínit zakomponování nábytku z původních kanceláří do nového konceptu tak, aby všechny jednotlivé prvky dokonale ladily, a to napříč celým prostorem od recepce až po relaxační prostory. Vše doplňují designové sezení, atypický nábytek či originální polepy na skleněných příčkách.

Zasedací místnost s kobercem propojujícím jednotlivé zóny

Mech a LED

Velký podíl na vyváženosti a celkovém dojmu mají promyšlené přechody mezi jednotlivými zónami. Kreativním řešením je například zdánlivý průnik koberce ze společných prostor skrz skleněnou příčku do zasedací místnosti. S kvalitním provedením a vhodně zvolenými prvky je možné se potkat také v úseku společné kuchyňky. Ta společně s avizovaným relaxem, kde je možné vidět efektní kombinaci lamel, mechu a LED osvětlení, představuje ideální místo pro setkávání a pracovní pauzy.

Atypický kout se žlutým sezením učený pro spolupráci

Hledá se nemo-vitost

Firma si pro své působení vybrala jeden z nejlepších administrativních projektů v České republice. To se pozitivně odráží na velmi pozitivním dojmu z celého projektu a kvalitě poskytovaných služeb. Pokud máte na kanceláře a jejich design také vysoké nároky, neváhejte nás kontaktovat. Vylepšili jsme pracovní prostředí pro více než 400 společností a rádi se postaráme o váš projekt od začátku do konce.

Informace o objektu:
Florentinum představuje nadčasový administrativní komplex na Praze 1, který byl dokončen v lednu 2014. Autorem návrhu je studio Jakub Cigler Architekti. Developerem výstavby byla investiční skupina Penta. Současným majitelem je CITIC Europe Holding a.s., který má zájem celý areál dále rozvíjet s cílem nabídnout nájemcům služby na vysoké úrovni. Budova má přes 49 tisíc m² kanceláří a nabízí podzemní parkování s 600 místy.


Autor fotografií: Šimon Neumann

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.