Pinkasův Palác skloubil historii s moderním designem

Lokalita

Pinkasův palác

Klient

Pinkasův palác

Plocha

2 200 m²

Realizace

5/2O22

Pinkasův Palác je překrásnou budovou z 16. století, která se nachází v pohádkové lokalitě vedle Karlova mostu. Rekonstrukce objektu přinesla týmu společnosti CAPEXUS výzvu v podobě výběru interiérového vybavení, které se stalo srdcem unikátního rezidenčního bydlení. To vše s důrazem na uspokojení i těch nejvyšších požadavků.

designový podkrovní apartmán s moderní pohovkou

S respektem k dobám minulým

Pinkasův Palác fungoval původně jako prachovna. Až v 19. století se stal majetkem bohaté právnické rodiny Pinkasů. Dnešní podoba je reprezentativním spojením historie a moderního přístupu. Zatímco na jedné straně jsou všechny designové apartmány kompletně zrekonstruovány a klimatizovány, na straně druhé jsou v některých z nich zachovány fresky či masivní dřevěné trámy.

kulatý stůl s designovými křesly a barový pult

Dotek současnosti

Dominantou společných prostor je obnovené původní dřevěné schodiště. A dotek současnosti? Nelze ho přehlédnout. Budova je nově vybavena výtahem, fitness a wellness centrem s finskou saunou a parními lázněmi.

prosvětlená podkrovní koupelna se zrcadlem a průzorem do ložnice
zákoutí s kulatým křeslem, odkládacím stolkem a designovým kobercem
historický lustr v kontrastu s moderním kulatým stolem a čalouněnými křesly

Genius loci

Každý apartmán je unikátně a originálně navržen. Za designem jedné poloviny apartmánů stojí architektonický ateliér ADR, druhá polovina vychází z rukopisu architektů studia Flatwhite.

Návrhy apartmánů jsou opravdu nadčasové a vybízí k zajímavým možnostem při vybavování nábytkem, kterých jsme plně využili.
Tereza Motlíková Senior Cost Manager Furniture ve společnosti CAPEXUS
moderně vybavený apartmán s historickými freskami na zdech a skleněnými lustry

Originalita
v každém koutě

Budova s sebou přináší neobvyklé rozměry místností a různé výšky stropů. Na základě zadání zmíněných společností jsme společně přišli s jedinečnou skladbou interiérového vybavení, mezi kterým nechybí originální sedací soupravy, jídelní stoly se židlemi, koberce či koupelnová zrcadla.

masivní trámy v podkrovní ložnici

Na míru apartmánu

Dali jsme si záležet na tom, aby veškeré prvky v interiéru byly sladěny do posledního detailu, a to včetně povrchových úprav, lakovaných prvků a textur. Výběr jednotlivých kusů vždy probíhal na míru danému apartmánu. V prostoru hrají významnou roli velkoformátové tisky obrazů s atypickými rámy.

světlý byt se skleněným lustrem a černým stolem

Cílem, kterého se podařilo dosáhnout, bylo přinést do bydlení komfort a dechberoucí estetiku. 

designový nábytek v luxusním prostorném bytě
Zmíněný důraz na detail potvrzuje i přítomnost drobných doplňků včetně zarážek na knihy či specifických skleněných váziček.
moderní zaoblená kuchyňská linka s kuchyňským ostůvkem

Rezidenční bydlení pro náročné

Malá Strana je se svými malebnými uličkami rájem pro milovníky historie a architektury. Nově je však díky zrekonstruovanému Pinkasovu Paláci také místem, kde najde luxusní domov každý, kdo chce bydlet na prestižní adrese v detailně promyšleném apartmánu s veškerými službami.

Pokud i vy přemýšlíte nad rekonstrukcí rezidenční budovy, CAPEXUS je zde pro vás. Neváhejte nás kdykoliv kontaktovat.


Autor fotografií: PPF reality a.s.

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.