Nové společné prostory pro IPP 5

Lokalita

I. P. Pavlova 5, 5 pater

Klient

I. P. Pavlova 5

Plocha

2 000 m²

Realizace

05/2019

Úkol: proměna společných prostor v historické budově. Prostory: lobby s recepcí, prostředí výtahu a chodeb v celkem pěti patrech               a střešní terasa s okouzlujícím výhledem na pražské centrum. Požadavek klienta: čisté, světlé interiéry ve skandinávském stylu s užitím dřeva. Hlavní role: naše architektka Monika Radová, která severský styl vyjádřila kombinací neutrálních barev s dřevěnými prvky a nábytkem laděným do hřejivých tónů. 

Lobby v severském stylu

design-komerčních-prostor-design-lobby-kanceláře-CAPEXUS-designové-kanceláře
design-komerčních-prostor-design-lobby-kanceláře-CAPEXUS-designové-kanceláře

Už v lobby historické budovy v pražském centru přímo na náměstí I. P. Pavlova příchozí vítají prvky ve zmíněném severském stylu. Luxusního vzezření místnosti jsme dosáhli prostřednictvím velkolepého dřevěného obkladu a recepčního pultu z corianu. Zvolený soft seating a rostliny prostor příjemně zútulňují. Původní nápad prosvětlit tmavou lobby pomocí hliníkových reflektorů vystřídala varianta světel značky Delta Light, a to nejen kvůli praktičnosti, ale rovněž i kvůli designovému pohledu.

Největší výzvu po technické stránce představovalo prostředí lobby, které se dispozičně měnilo. Konkrétně jsme přemístili recepční pult včetně rozvodů kabelů (napojení na počítač, telefon, tiskárnu a topení). Kvůli historickému původu této části však nebylo možné provádět stavební úpravy. Naši elektro projektanti si s nelehkým úkolem poradili a našli vyhovující řešení.
architektka Monika Radová

Soft seating v přízemí

design-komerčních-prostor-soft-seating-přízemí-kanceláře-CAPEXUS-designové-kanceláře-Softline-Flower-service
design-komerčních-prostor-soft-seating-přízemí-kanceláře-CAPEXUS-designové-kanceláře-Softline-Flower-service

Příjemný soft seating v přízemí sestává z nábytku značky Softline (PDF katalog): křesílek Vera a stolečku Tribeca. Prosklenou stěnou                 za schodištěm prostupuje velké množství denního světla, dodatečné umělé osvětlení tvoří závěsná designová svítidla a nástěnná světla nad schodištěm. Prostor ozvláštňují popínavé rostliny od Flower service.

Společné prostory

design-komerčních-prostor-CAPEXUS-realizace-designové-kanceláře-návrh-komerčních-prostor
design-komerčních-prostor-CAPEXUS-realizace-designové-kanceláře-návrh-komerčních-prostor

Společný prostor se vstupy do jednotlivých kancelářských prostor sjednocuje dřevěný obklad s číslem patra a skleněnou destičkou              s názvy firem sídlících v daném poschodí. Vzhledem k umístění v chráněné únikové cestě, musel být obklad vyroben z nehořlavé desky FLAMEX ve spojení s dřevěnou dýhou, která splňuje požární požadavky. Nahodile rozmístěné kachličky menšího formátu s rozličnými ornamenty vytvářejí pás hravé dlažby u výtahů. Rámy dveří do nájemních jednotek jsou vyrobeny kontrastně k bílé výmalbě                         v antracitovém odstínu, dveře jsou prosklené a někteří nájemníci tak volí různorodé polepy. Jelikož jednotlivá patra nejsou dispozičně totožná, musely se ladit detaily vždy konkrétně pro dané patro.

 design-komerčních-prostor-CAPEXUS-realizace-designové-kanceláře-design-terasy-Actiu-Pedrali-Volt-CAPEXUS-kanceláře

Terasa

Před návštěvníkem střešní terasy se pak rozprostírá panorama metropole včetně Pražského hradu. Podlahu
z dřevěných lamel ze sibiřského modřínu doplňuje vhodný nábytek; čalouněná křesla FLUID od Softline (PDF katalog) umožňují společně se stolky IKON od Pedrali (PDF katalog) pohodlné posezení. Další možností posezení jsou židle Volt rovněž od společnosti Pedrali ve spojení s vyššími stoly Tabula, které patří do portfolia značky Actiu.

Před prudkým sluncem chrání natažená stínící plachta ve tvaru trojúhelníku vyrobená na míru. Dřevěné truhlíky s květinami slouží jako dekorační prvek, který navíc šetrně ukrývá technické zázemí.

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Další z našich referencí

BB CENTROOM

BB CENTROOM

Infor

Infor

Seznam.cz

Seznam.cz

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.