Klienti i zaměstnanci mají právo na prostor: nové kanceláře ROWAN LEGAL

Lokalita

GEMINI A, Praha 4

Klient

ROWAN LEGAL

Plocha

500 m²

Realizace

07/2019

Klienti a advokáti se potkávají v rámci recepce, lobby či v zasedacích místnostech. Klientské schůzky bojují o prostor s interními poradami. Počet zaměstnanců roste a nároky na pohodlí se zvyšují. Taková byla denní realita ve starých kancelářích ROWAN LEGAL. Rozšíření prostor však otevřelo dveře k tomu, aby tyto výzvy CAPEXUS vyřešil. To vše v dokonalé návaznosti na původní projekt a za plného provozu.

Pohodlná křesílka jsou vhodná pro relaxaci ve firmě ROWAN LEGAL

Konečně reprezentativní zóna pro klienty

Přítomnost klientů přímo na pracovišti a „kolize
se zaměstnanci jsou minulostí. Nově mají zákazníci ROWAN LEGAL dostatečně prostornou zónu, která je určena výhradně jim. Reprezentativní posezení v lobby u recepce umožňuje na chvíli relaxovat, vyřídit si poslední telefonáty před schůzkou nebo si vychutnat šálek kávy.

Pohodlné posezení v lobby nové klientské zóny ROWAN LEGAL

Lobby

Kvůli přání zachovat styl včetně nábytku museli truhláři recepci opatrně rozřezat, přemístit do nové klientské zóny, upravit s použitím původního materiálu a opět sestavit. Třebaže materiály z původního konceptu nebyly nikde uloženy, podařilo se architektům se vzorníkem v ruce rozšifrovat typ dřevodekoru. Ostatní materiály bez komplikací vyvzorkovali v souladu s původním konceptem.

Největší výzvu projektu představovala realizace za plného provozu rozdělená do dvou etap. Museli jsme zajistit, aby žádné stavební procesy nenarušily provoz a všechny komponenty dorazily ve správný čas. Nejprve jsme realizovali zcela nově vytvořenou klientskou část čítající celkem čtyři zasedací místnosti, lobby s recepcí a kuchyňku. Poté jsme přistoupili k vybudování relax zóny pro zaměstnance, kde jsme využili velké množství hravých prvků. Vše se vydařilo zvládnout dle plánu a ke spokojenosti klienta.
Martin Židek, architekt CAPEXUS
Tapeta hnědé barvy s abstraktními vzory od TopDeco .

Bez správného načasování by to nešlo

Čtveřice výše zmíněných zasedacích místností je vizuálně propojena neobvyklou tapetou značky TopDeco v hnědých a šedých zemitých tónech. Zasedačky lze kromě počtu míst rozpoznat i díky různým odstínům abstraktního vzoru u jednotlivých tapet.

Relaxační zóna pro zaměstnance s křesílky a stylovými sedacími balóny ve společnosti ROWAN LEGAL

Relaxace a fotbálek pro advokáty

Společnost ROWAN LEGAL chtěla svým zaměstnancům dopřát uvolnění během pracovní doby a zároveň vytvořit prostor, kde lze trávit čas i po práci. Oba požadavky se podařilo splnit.
Ve výčtu možností nové relaxační zóny nechybí protažení na žebřinách, odreagování s boxovacím pytlem nebo pořádání turnajů ve stolním fotbálku.

Popsaná tabule odhalující skóre večerních turnajů pouze dokresluje velmi pozitivní zpětnou vazbu zaměstnanců na celkovou změnu. Před realizací byli odkázáni na malou kuchyňku, prostor pro relaxaci zcela chyběl. Nyní je vybízejí k odpočinku po obědě či odpolední kávě křesílka od společnosti Softline, Profim, Andreu World a stylové sedací balóny Götessons.

Místnost s maximálním pohodlím ve formě CRON židlí od firmy Actiu ve společnosti ROWAN LEGAL

Dopřejte si pohodlí

Chtějí-li zaměstnanci soukromí, stačí oddělit prostor závěsy nebo se usadit v sezení, které se nápadně podobá kupé. Židle CRON od společnosti Actiu zajišťují maximální pohodlí po celou dobu schůzky v zadní části zóny. Popisovatelná tabule slouží ke shrnutí důležitých bodů a nahrazuje klasický flipchart.

Když nám v roce 2018 v ROWAN LEGAL začala docházet volná pracovní místa bylo nám jasné, že se situace musí řešit. Poštěstilo se nám vyhnout náročnému stěhování a dostali jsme možnost se rozšířit o další část námi obývaného patra. Při výběru architektů jsme vsadili na společnost CAPEXUS a po přibližně půl roce intenzivní práce vznikl prostor, na který jsme opravdu pyšní.
Natalia Liutarevich, Provozní ředitelka kanceláře Rowan Legal
Recepce s přírodními prvky a kovovými příčkami s podsvíceným logem v kancelářích ROWAN LEGAL

Stejné, ale přece rozdílné

Zavítáte-li do ROWAN LEGAL nyní, při vstupu vás na první pohled zaujme recepční pult s podsvíceným logem
a polepy na skleněných příčkách, které korespondují
s korporátní identitou. Jako klient máte možnost vychutnat si kávu v pohodlí lobby, než se potkáte
s advokátem ve vyhrazené zasedací místnosti
s dostatkem denního světla.

Dříve by něco takového bylo zcela nemožné. Pečlivě sladěné materiály a provázání s původním konceptem by mohly naznačovat, že nově rozšířené kanceláře přináší pouze prostor navíc. Funkční rozdíly z dílny CAPEXUS a spokojenost zaměstnanců jsou však důkazem pravého opaku

Informace o objektu

Komplex Gemini nacházející se na Praze 4 Pankrác tvoří dvě moderní administrativní budovy, které nabízí 34 200 m² kancelářský ploch a 430 parkovacích stání v garáži. Výhodou budovy je blízkost k dálnici D1 i k pražskému okruhu.
Stanice metra C a velké nákupní centrum je v přímém sousedství budovy. 


Autor fotografií: Petr Andrlík

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.