Jen kosmetické úpravy? Ne, v nových kancelářích Pierre Fabre najdete džungli

Lokalita

AFI City, Praha 9

Klient

Pierre Fabre

Plocha

530 m²

Realizace

2/2022

Pierre Fabre je farmaceutická firma se silným jménem v oblasti dermatologie a péče o pleť. CAPEXUS měl možnost v moderní kancelářské budově AFI City v pražských Vysočanech navrhnout a vybudovat zcela nové kanceláře, do jejichž tváře se propisuje francouzský šarm, reprezentativnost, čistota a v neposlední řadě propojení s přírodou. Prohlédněte si je a získejte inspiraci.

Detail moderní lednici od společnosti Samsung

Nádhera v detailech

Společnost Pierre Fabre si u svých produktů zakládá na kvalitě, rychlosti a dokonalém skloubení know-how
z různých oborů. Tyto hodnoty jsou vlastní i nám, a proto pro nás bylo velmi důležité naplnit vysoké očekávání
ze strany klienta. Poradenství ohledně flexibility práce a pracovních prostor poskytla společnost Flexjobs, zatímco CAPEXUS se postaral o kompletní architekturu prostor, projektový management i závěrečné vybavení interiéru

Výsledkem jsou opravdu unikátní kancelářské prostory v jedné z nejmodernějších kancelářských budov v Praze.

Relaxační místnost s flexibilním posezením v kancelářích Samsung

Betonový design

Celý interiér do značné míry charakterizují otevřené stropy s přiznanými technologiemi a pohledovým betonem, který se nachází také na některých stěnách. Dalším výrazným prvkem je oblouk. Ten se v různých formách objevuje napříč celým kancelářským prostorem. 

Příkladem jsou oblouky v koridoru obložené dřevem, zavěšené aerária na produkty či kruhová akustika a svítidla. Dokonce také polepy skleněných příček z dálky vypadají jako kruhy, ale ve skutečnosti se jedná o malá loga Pierre Fabre.

Jídelní místnost s protáhlým stolem a lavicí na sezení v kancelářích Samsung

Funkční příroda

Kanceláře s rozlohou více než 530 m2 se skládají
z několika funkčních částí. Open space s názvem Zahrada je určen především pro tichou a soustředěnou práci. Jsou zde prvky tvořící pocit zahrady, například plot s pnoucí se zelení oddělující pracovní místa od koridoru. Dominantní barevnost zde tvoří zelená pastelová mint barva, tlumená broskvová a dřevo.

Zadáním klienta bylo, aby byl prostor recepce reprezentativní, aby se zde do jisté míry propisovala DNA společnosti a aby se zde návštěvy či klienti cítili příjemně. I na recepci je dominantním tvarem kruh či oblouk, příkladem může být polstrované sezení ve tvaru kruhu. Recepce je propojena dominantními posuvnými prosklenými obloukovými dveřmi zasazenými do dřevěného rámu s vedlejší coworkovou místností. Nevšední je řešení vystavovaných produktů. Ty jsou zavěšené na jutových provazech v aeráriích společně se zelení. Produkty jsou dobře viditelné, mají reprezentativní ztvárnění, jsou snadno měnitelné a příjemně dotváří vnímání prostoru.
Lucie Červinková, architekt společnosti CAPEXUS
Jídelní místnost s protáhlým stolem a lavicí na sezení v kancelářích Samsung

Kancelářský ,,prales"

Druhý open space s názvem Džungle se hodí pro běžnou práci a spolupráci. V tomto otevřeném prostoru je velké množství zeleně v terakotových květináčích. Barevně je zde kombinace zelené, oranžové, žluto-béžového koberce a dřeva. Výrazným prvkem jsou u vstupu do Džungle lana vytvářející pocit lián. Ta jsou navíc doplněna o svítidla a houpačku. Džungli podtrhují designová proutěná svítidla.

Místo pro každého

Coworková zóna propojuje celý prostor. Dominantní je zde přiznaný beton, dřevo a pastelové odstíny mint a broskvové barvy. V zóně se nachází kuchyňka s velkým barovým pultem, prostorný stůl lákající ke spolupráci, ale i měkčí sezení formou křesílek. Také je zde navrženo schodišťové podium a lavice, takže je zde velká variabilita a flexibilnost – každý si najde vhodné místo pro práci či jen pro vypití kávy.

Recepce a zasedací místnosti jsou laděny do více korporátní barevnosti. V hlavní roli je zde tmavě modrá v kombinaci se dřevem
a tlumenější meruňkovou barvou. I do těchto prostor výrazně promlouvá velké množství zeleně.

Jídelní místnost s protáhlým stolem a lavicí na sezení v kancelářích Samsung

Pro krásnější kanceláře

Nové kanceláře Pierre Fabre jsou dokonalou ukázkou toho, jak skvěle může design a funkčnost ladit s filozofií
a korporátní identitou značky.
Pokud i vaše kanceláře volají po změně, neváhejte nás kontaktovat. Postaráme se o váš projekt od A do Z.


Autor fotografií: Prokop Laichter, Martina Prášková

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.