Nové kanceláře MSC Czech Republic v budově Green Point na vlně efektivity

Lokalita

Praha 5 - Green Point

Klient

MSC Czech Republic

Plocha

1 000 m²

Realizace

4/2020

Kanceláře MSC byly vybrány mezi nejlepší projekty roku 2020 dle redakce webu Archello.com.

Designový lobby prostor s moderními prvky ve společnosti MSC

Firemní kultura

Když potřebovala česká organizační složka mezinárodního lídra v námořní přepravě MSC změnit kanceláře, jednalo se o logisticky náročný úkol. Vybrané prostory v budově Green Point na Praze 5 odpovídaly požadavkům na prostor, jinak byly ale zcela nezařízené. Přitom se neúprosně blížilo datum, do kdy se firma musí nastěhovat kvůli vypršení nájemní smlouvy v bývalých kancelářích. CAPEXUS se do úkolu pustil s vervou. Za velmi krátký čas jsme zvládli navrhnout, kompletně zrealizovat a zařídit elegantní kanceláře, které hravě využívají prvky identity společnosti a umožňují zaměstnancům setkávat se v komfortním prostoru určeném pro relaxaci. 

Designový lobby prostor s moderními prvky ve společnosti MSC

Rychle a spolehlivě

Přes 1 000 m² prostoru v osmém patře budovy Green Point si MSC Czech Republic pronajalo jako shell & core, tedy v základní úpravě s tím, že vzhled a zařízení interiéru si zajistí sami. V okamžiku, kdy CAPEXUS s MSC uzavřel spolupráci, mohl využít již existující návrh a pouze se zhostit realizace. Místo toho jsme se ale rozhodli vzít vše opravdu od podlahy a připravit kanceláře podle vlastního návrhu, který maximálně využívá potenciál nového prostoru. Původní návrh byl upraven a doplněn o kapacitní kuchyňku a také o zcela unikátní relaxační zónu. Vznikl tak interiér s jedinečnými architektonickými prvky.

Jednalo se o opravdovou výzvu, jelikož od prvního kontaktu s klientem do finálního předání jsme měli na realizaci jenom pár měsíců. Projekt byl realizován v rekordních 3 měsících, práce probíhaly v bleskovém tempu. Dali jsme si záležet na tom, aby design kanceláří odrážel unikátní identitu firmy a zároveň poskytoval co největší komfort pro zaměstnance. Prohlédněte si všechny inspirativní
a jedinečné prvky kancelářského prostoru MSC v galerii.

Relaxační prostor pro zaměstnance s komfortním interiérem ve firmě MSC

Prostory pro neformální setkávání

V původních kancelářích firmě chyběl větší prostor, kde by se mohli kolegové setkávat a společně projednávat
i nepracovní záležitosti. CAPEXUS proto navrhnul
a zrealizoval setkávací prostor s kuchyňkou včetně neformálního sezení. Setkávací prostory jsme vytvořili
v souladu s identitou firmy. DNA společnosti je cítit napříč celými kancelářemi. Na recepci a v přilehlém prostoru pro hosty kraluje velký model trajektu s kontejnery. Tento prvek je skutečně nepřehlédnutelný. 

Námořní motivy

MSC se zabývá námořní přepravou, a díky spolupráci s klientem jsme tak byli schopni do kanceláře umístit 2 lodní kontejnery. První, ve žlutých barvách společnosti, slouží jako neformální místo pro setkávání a odpočinek, navíc má vlastní rezervační systém, může se tak snadno změnit v plnohodnotnou zasedačku. Druhý box obalený trapézovým plechem je inspirován bílými chladícími kontejnery, proto jsme do něj situovali kuchyňku.

Unikátní design lodního kontejneru pro neformální setkávání zaměstnanců ve firmě MSC
Bílý kontejner ve kterém se nachází pracovní kuchyňka firmy MSC

Dostat přepravní kontejner do osmého patra nebyl zrovna snadný úkol. Jedná se ale o tak hravý, a především autentický prvek interiéru, kterému jsme nemohli odolat. Kontejner se nejdříve musel rozřezat, a pak na místě zase opět svařit do původní podoby. Následně se vybavil skleněnou příčkou a truhlářskými prvky

Komfortní interiér ve formě křesílek od španělské firmy Actiu pro společnost MSC

Jedinečný vzhled

Začleněním lodního kontejneru však výčet originálních prvků interiéru nekončí. Velké množství nábytku
v kanceláři se vymyká normě svým jedinečným designem i kvalitou zpracování. Španělský expert na kancelářský nábytek Actiu dodal například pracovní stoly VITAL PRO či konferenční židle NOOM 30. Díky firmě SilentLab jsme do kanceláře dodali také mikro kancelář, která poskytuje dostatek soukromí pro vyřizování telefonátů a zároveň eliminuje šíření hluku v openspace.

Prosklená zasedací místnost pro konference ve firmě MSC

Multifunkčnost rostlin

Začlenění zeleně do interiéru bylo jedním z hlavních požadavků klienta. Rostliny v kanceláři MSC mají dvojí funkci. V první řadě se jedná o prvek, který zajišťuje jak oddělení jednotlivých týmů v rámci open space prostoru, tak pracovišť od hlavní chodby. Vedle květin
od společnosti Flower Service jsme na dalších místech rozmístili solitérní rostliny, které si klient přinesl
z původních kanceláři. Dohromady pak zeleň dotváří příjemný a elegantní dojem, zlepšuje ovzduší a funguje jako akustická bariéra. 

Jedinečný open space v nádechu betonového designu ve firmě MSC

I beton může 

MSC od začátku požadovalo funkční a zároveň skvěle vypadající kanceláře. Naši architekti se proto rozhodli co nejvíce promítnout identitu společnosti do existujících prvků prostoru a zvolených materiálů. Mezi tři hlavní zástupce vybrali břízovou překližku, beton a kopilit. Břízová překližka byla použita na lamelový obklad stěn jádra objektu, je na nábytku a také tvoří rámy atypických skleněných příček od firmy Verti. Dveře jsou též z překližky. 

Záběr na rozdělený prostor betonovými sloupky

být elegantní

Betonové sloupy jsou ponechány bez výrazných úprav. Beton je jeden z hlavních materiálových pilířů designu.
V koridoru po celém obvodu patra je otevřený strop, kde betonová konstrukce prosvítá. Základní zvolené materiály architekti doplnili koberci Cloudspace od Forbo, jejichž vzhled připomíná betonovou strukturu. Kombinace skleněných příček s kopilitem, který představuje dělící stěny mezi kancelářemi a koridorem, zajišťuje dostatek soukromí, avšak současně propouští velké množství světla. Zmíněné tři hlavní pilíře jsou doplněny korporátní žlutou barvou a originálními tapetami znázorňující lodní radar.

Výsledek, který šetří čas i životní prostředí

Pracovní kuchyňka spolu s relax zónou ve firmě MSC

Omezení plastů

Hlavní kuchyňka se nachází v relax zóně a slouží až pro 96 osob. MSC se snaží chovat šetrně k životnímu prostředí, a proto jsou v kuchyňce rozmístěny koše na tříděný odpad. Omezit produkci plastů na pracovišti pomáhá také filtrační baterie. Ta odstraňuje škodlivé látky a bakterie z vody, celkově zpříjemňuje její chuť, takže si zaměstnanci nemusí neustále kupovat balenou vodu. Výhodou filtrační baterie je, že umožňuje natáčet i vroucí vodu, lze se tak snadno vyhnout rannímu přetlaku v kuchyňce u varné konvice, když si každý potřebuje uvařit kávu či čaj. 

Moderní zasedací místnost v šedých barvách a designovým nábytkem ve firmě MSC

Kompaktní prostor

V prostoru celého patra se nachází několik zasedacích místností s možností snadné rezervace prostřednictvím chytrého rezervačního systému. Zajímavostí u zasedacích místností jsou zabudované dveřní panty a velký důraz na detail každého prvku. Výsledkem je kompaktní prostor schopný dlouhodobě plnit požadavky všech členů týmu MSC. Tato realizace byla pro CAPEXUS výzvou, která je však důkazem, že i zcela prázdný prostor dokážeme proměnit ve funkční a pokrokové kanceláře během velmi krátké doby.

Informace o objektu: Green Point

Green Point je kancelářská budova na pražském Smíchově, jejíž výstavba probíhala od roku 2017 do roku 2019. Jedná se
o energeticky úspornou budovu s certifikátem BREEAM Excellent, jejíž součástí je i zelená střešní terasa a vnitřní zelené atrium. Green Point má oválný půdorys a na osmi nadzemních a třech podzemních patrech je zde k dispozici více než
7000 m² kancelářského prostoru
. V bezprostřední blízkosti budovy se nachází silniční spojení s centrem města i letištěm díky návaznosti na Plzeňskou ulici a výjezd z tunelu Mrázovka. 


Autor fotografií: Alexander Dobrovodský

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.