Nové jméno i kanceláře! PORTOS otevírá po 31 letech další kapitolu

Lokalita

City Tower,
Praha 4 

Klient

PORTOS

Plocha

800 m²

Realizace

11/2023 - 2/2024

Advokátní kancelář PORTOS, sídlící v 26. a 25. patře nejvyšší budovy v Praze, nedávno otevřela další kapitolu ve své historii. Kancelář prošla v uplynulých měsících zásadní transformací, když v průběhu března došlo k rebrandingu a rozšíření kancelářských prostor o nově zrekonstruované 25. patro o celkové rozloze 823 m2.

Společné prostory s gaučem a výhledem

Nově navržené kanceláře PORTOS představují vizi pracovního prostoru, respektující historické hodnoty právního prostředí a současnost i budoucnost strategického právního poradenství.

Prostory naší kanceláře ve 25. patře vytvořily unikátní pracovní prostředí pro všechny advokáty, koncipienty i právní asistenty. Máme přitom tu nejvyšší estetickou i funkční ambici.
Mgr. Filip Drnec řiditel advokátní kanceláře PORTOS
Chodba s knihovnou

Generační obměna
v praxi

V reakci na dynamický růst a proměnu značky PORTOS, jenž nyní slaví 31 let na trhu právních služeb, CAPEXUS přistoupil k návrhu a realizaci prostor odrážející prestiž a inovativní přístup firmy.

Projekt byl specifický hned v několika ohledech. Generační obměna, rozšíření našich služeb a nezbytná kapacitní expanze nás vedly k rozhodnutí vytvořit pracovní prostory nové generace pro naše právní týmy.
JUDr. Pavel Smutný advokát a společník advokátní kanceláře PORTOS

Firma se v nedávné anketě TOP Zaměstnavatelé 2024 umístila na 2. místě zaměstnavatele roku.

Kuchyňka s posezením

Pečlivě promyšlené inovace

CAPEXUS při realizaci projektu čelil hned několika unikátním výzvám. Kombinace konzervativního vnímání právního světa a pokrokových inovací vyžadovala pečlivý výběr designových prvků. Mezi ty patří například lamely ve tvaru stromu, které spojují celý prostor a dodávají mu organický charakter.

Tvar se v různých podobách promítá do celého prostoru a koncepčně ho spojuje, ať už jde o vlnité lamely na stěnách chodeb, dělící zástěnu kuchyňky či atypickou knihovnu. V samotnému prostoru kuchyňky je pak krásný efekt střešního světlíku dosažen pomoci Barrisol podsvícené fólie v podhledu.
Bc. Jakub Majtás Architect, CAPEXUS
Pohovka s křeslama za kuchyňkou

Zajímavostí nových kanceláří PORTOS jsou také kobercové lamely pozvolna přecházející do vinylových lamel na rozhraní koridoru s relax lounge a kuchyňkou. Využité vysoce kvalitní podlahové krytiny zaručují maximální eliminaci hluku a příjemný měkký došlap. Velkoformátová zelená stěna a vnitřní prostory laděné do jednotné béžové barvy vše opticky a pocitově zútulňují.

Zaoblené prosklené příčky dodávají celému prostoru na modernosti. Za zmínku stojí moderní ovládání osvětlení. Díky napojení svítidel na DALI (Digital Addressable Lighting Interface) je možné z jednoho místa ovládat intenzitu a teplotu všech svítidel v prostoru kanceláří.

Zasedací místnost s televizí

Udržitelné priority

Kromě designu kladl CAPEXUS důraz i na udržitelnost a důkazů je celá řada. Kromě již zmíněného systému řízení teploty a osvětlení s dálkovým ovládáním je to také moderní LED osvětlení s nižší spotřebou a úprava dispozice kanceláří s cílem snížit potřebu svítit.

V projektu byli preferování čeští dodavatelé a prověřené zdroje obnovitelných materiálů s certifikací. Použito bylo například certifikované dřevo se značkou PEFC z udržitelných lesů. Konferenční židle v telefonních budkách mají certifikace Cradle to Cradle, kdy v případě potřeby dochází k výměně jedné vadné části místo výměny celého produktu.

Chodba a prosklené zasedací místnosti

Tradice připravené na budoucnost

Projekt rekonstrukce nejvýše položených kanceláří v republice byl realizován paralelně s rebrandingem. Kanceláře již plně odráží novou identitu a filozofii strategického právního poradenství.

Návrh se snaží odrážet jak bohatou historii kanceláře, tak i její budoucí směřování a ambice. Je to prostor, kde se snoubí tradice s inovacemi a zároveň se dbá na minimalizaci dopadů na životní prostředí pomocí promyšleného výběru materiálů a technologií.

Pokud i vy chcete otevřít další kapitolu svého podnikání, pošlete nám krátkou zprávu a zbytek již nechte nás.


Autor fotografií: Foto Studio Flusser

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.