Nekompromisní nábytek pro recepce Mississippi House a Missouri Park

Lokalita

Mississippi House a Missouri Park, Praha 8

Klient

CA Immo

Plocha

300 m²

Realizace

2021

Jednou z kapitol zdokonalování kampusu Riverside Karlín na Rohanském nábřeží byla naše realizace nábytku pro recepce posledních dvou dokončených kancelářských budov Mississippi House a Missouri Park. V čem pro nás byl projekt jedinečný a jak koresponduje s celkovou myšlenkou celého prostoru?

Posezení s knihovnou

Jako první v České republice

Celý kampus Riverside Karlín je skvělou ukázkou velkého důrazu na kvalitu a detaily. Kancelářské budovy Mississippi House a Missouri Park získaly jako první v České republice prestižní nejvyšší stupeň certifikace WELL PLATINUM v2. Obě certifikace potvrzují vysoký standard udržitelnosti a kvality vnitřního prostředí, které jde ruku v ruce s interiérovým vybavením a přístupem k nábytku.

Samotný projekt byl navržen externími architekty z Londýna. Klient chtěl zachovat „náladu“ a nezaměnitelnou charakteristiku vizuálního návrhu, nicméně veškeré detaily jsme museli v CAPEXu pečlivě dospecifikovat. Klient kladl maximální nároky na finální kvalitu, přičemž bylo nutné zachovat způsob zpracování nábytku a použít přírodní dřevo. To vše při zachování příkladného komfortu sezení.

Prostor recepce s barovým stolem

Neviditelná překážka

Jednou z velmi zajímavých výzev celého projektu byla skutečnost, že klient nechal prostor recepce vydláždit standardní venkovní dlažbou, která se běžně používá na chodníky. Výsledkem je nulová plošná výšková tolerance. 

Posezení s malým stolečkem

U každého kusu nábytku tedy muselo být počítáno s hrubou podlahou a výškovým vyrovnáním jednotlivých prvků s jejich následnou stabilizací.

Recepce

Skladba dodaného nábytku je velmi pestrá, nicméně nelze nezmínit atypické designové stoly, atraktivní komody kombinující dřevo s kovem či originální lockery. Zajímavostí a samostatnou kapitolou byla také dodávka velkých stromů do květináčů.

Vysoký stůl s barovými židlemi

Dodaný typový nábytek je certifikován nejen z pohledu kvality, ale také dle norem udržitelnosti LCA (Life Cycle Assessment). Dřevěné prvky pak mají certifikaci PEFC, dřevo tak pochází z lesů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem.

Schody do patra a knihovna
Menší gauč pro hosty

Pro lidské zdraví a pohodu

Avizovaná certifikace WELL se od ostatních certifikací liší tím, že se zaměřuje na vliv vnitřního prostředí v budovách, na lidské zdraví a pohodu. Máme velkou radost, že námi dodaný nábytek podporuje tyto cíle, stejně jako je tomu u všech našich současných projektů. Podpořte s námi i vy wellbeing zaměstnanců.

Vaše cesta začíná vyplněním krátkého formuláře, na základě kterého se vám ozvou naši specialisté.


Autor fotografií: Petr Andrlík

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.