Navštivte inovativní wellness kavárnu Healthy Longevity Cafe

Lokalita

Opletalova ul., Praha 1

Klient

HealthyLongevity.Cafe

Plocha

550 m²

Realizace

9/2O22

CAPEXUS se podílel na realizaci vůbec první z řady inovativních wellness kaváren, kterou kousek od Václavského náměstí otevřela mezinárodní síť soukromých klinik Healthy Longevity Clinic. Kavárna přináší nejen zcela revoluční koncept, ale zároveň velké množství atraktivních designových řešení.

výhled na kavárnu se zelení ze schodiště

Místo budoucnosti, kde můžete vrátit čas

Namísto standardní kávy začleňuje Healthy Longevity Clinic do nabídky zdraví a dlouhověkost. Co to v praxi znamená? Přímo v kavárně mají návštěvníci přístup k diagnostickému testování a týmu odborníků. To vše v kombinaci s možností zakoupit si vědecky ověřené doplňky stravy a vychutnat si vysoce kvalitní jídlo vyhovující individuálním nutričním potřebám.

schodiště a rostliny

Již první pohled na fotografie prozrazuje jedinečnost celého prostoru. CAPEXUS realizoval potřebné stavební úpravy včetně pokládky podlah a na základě návrhu architektů ze studia CHYBIK+KRISTOF vyrobil atypické interiérové vybavení i unikátní nábytek. Návštěvník kavárny se ocitá v „elegantní džungli“ plné zeleně, které dominují kovové konstrukce, mořená dřevěná prkna a dostatek přirozeného denního světla pronikajícího skrz velká okna.

Vznik architektonického návrhu přibližuje Ing. arch. Ondřej Švančara ze studia CHYBIK+KRISTOF:

Hlavním motivem návrhu je intenzivní ozelenění interiéru korespondující se zdravým vnitřním prostředím. Celým prostorem prostupují charakteristické modrozelené odstíny, které jsou propsány například i v rámci povrchové úpravy dřevěné podlahy, doplněné o akcenty odstínů červené v rámci sedacího nábytku. Spolu s dalšími doplňkovými materiály, jako je recyklovaný plast nebo tmavé dřevo, je tak nastavena snadno rozpoznatelná a zapamatovatelná paleta, která bude v budoucnu koncept Longevity reprezentovat v dalších pobočkách v rámci globálního trhu.
Ondřej Švančara ze studia CHYBIK+KRISTOF
prostor s designovými barevnými židlemi značky TON a rostlinami

Vyrobeno pro zdraví a ohleduplnost

Ruku v ruce se zdravým životním stylem jde přítomnost recyklovaných materiálů, speciální filtrované vody nebo cirkadiánního osvětlení respektujícího denní dobu. Zajímavá je přítomnost kontrastního sezení v červené a korálové barvě, která s prostorem příjemně rezonuje.

kavárna s designovými barevnými židlemi a rostlinami

Samozřejmostí je podpora lokálních dodavatelů. V kavárně tak máte možnost usednout na židličky značky TON z kolekce SPLIT, která jako vůbec první na světě využívá rozštěp masivního dřevěného hranolku ohnutého do protichůdných směrů. Součástí kavárny je také venkovní prostor nabízející sezení odolné vůči vlivům počasí.

kavárenská terasa s červenými designovými židlemi

Nová generace technologických a komunitních kaváren

Healthy Longevity Cafe představuje opravdu výjimečný projekt, který otevírá zcela novou kapitolu celosvětové sítě inovativních wellness kaváren. Neváhejte tuto realizaci sami navštívit na adrese Opletalova 930/28 a přesvědčte se o tom, co vše jako CAPEXUS dokážeme. Pokud i vy chcete realizovat originální koncept interiéru, neváhejte nás kontaktovat.


Autor fotografií: Alex Shoots Buildings www.alexshootsbuildings.com

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.