Naše nové kanceláře! Živoucí showroom, který je zážitkem

Lokalita

River Corner, Praha 5

Klient

CAPEXUS

Plocha

1 500 m²

Realizace

04- 09/2O22

Designové, různorodé, flexibilní, zážitkové, promyšlené a v neposlední řadě naše. CAPEXUS mění svět interiérů z nové adresy na pražském Smíchově. V budově River Corner jsme vybudovali vstupní lobby s recepcí a zcela nové kanceláře, které odráží naše bohaté zkušenosti, unikátní potřeby a nezaměnitelnou firemní kulturu. A výsledek? Ten nyní můžete zažít s námi.

S ohledem na kolegy i klienty

multifunkční místo pro setkávání

Zásadním rozdílem byl v případě tohoto projektu klient – my. Jaké máme na pracovní prostředí požadavky, co potřebují jednotlivé týmy a jaké aktivity plánujeme? Předchozí kanceláře nám byly již delší dobu malé a zpětně si musíme přiznat, že především ke konci našeho působení v Nuslích „chodila kovářova kobyla bosa“.

Zvolený koncept „living showroom“ je ukázkou moderního pracoviště, které si mohou prohlédnout klienti naživo. Různorodé, designové a originální prvky naleznete na každém kousku 1 482 m².

Kanceláře jsme nenavrhovali pouze s ohledem na naše kolegy, ale i na naše klienty. Snažili jsme se vytvořit inspirativní multifunkční prostor, kam si zajdete na přednášku, na schůzku, na kávu nebo vyvzorovat novou kancelář. Dát takto multifunkčnímu prostoru příjemný výraz, a přitom zachovat velkou míru flexibility a variability, bylo výzvou.
Martin Židek CO-Head of Architecture, CAPEXUS
Spaceplan
Cítili jsme velkou zodpovědnost vůči všem kolegům. Proto jsme realizovali dotazníkové šetření, vedli jsme hloubkové rozhovory s vedoucími týmů i workshopy.
Lucie Hudák Malá Head of Workplace Consultancy

Promyšlená dispozice

open space s kulatými stoly

Vytvořit plně funkční dispozici pro nás bylo klíčové. Cílem bylo navrhnout příkladně vzdušný, přehledný a otevřený prostor, ale ne na úkor soukromí a akustické pohody. Oddělení, která potřebují větší klid, jsou soustředěna ke klidnému vnitrobloku, naopak obchod, který je neustále v pohybu, sedí v bezprostřední blízkosti klientské zóny.

měkké posezení s výhledem

Nepřehlédnutelnou součástí našich kanceláří je také impozantní výhled na Vltavu a Vyšehrad.
Umístění každé zasedací místnosti, telefonní budky, stolu nebo židličky bylo zevrubně prodiskutováno v rámci celého projektového týmu.

Naše kanceláře byly vždy plné života, ale nyní to platí dvojnásob. O to víc pro nás bylo důležité přijít s konceptem, který dokáže návštěvníkům zprostředkovat ojedinělý zážitek a nejmodernější trendy. Na každém kroku překvapí promyšlené detaily, originální design i důraz na kvalitu zpracování. Tak, jak je u CAPEXu ostatně zvykem. A reakce těch, kteří k nám zavítají? Ty jsou důkazem, že náš záměr se skutečně podařilo proměnit v realitu.
Monika Younis Business Director, CAPEXUS
kavárna uprostřed pracoviště

Kanceláře jsou pomyslně rozděleny na dvě křídla.
V jednom jsou týmy, které navrhují a kreslí. V druhém týmy, které se specializují na realizaci. Centrální kavárna se stává pomyslnou spojnicí těchto dvou fází. Usazení týmů do jisté míry zrcadlí logickou návaznost našich Design & Build projektů. Důraz na flexibilitu zároveň ​​přináší vysokou variabilitu stylu práce, která se nám
v průběhu pracovního dne mění.

Prostor jako showroom

relax zona s designovým osvětlením

O designové podobě našich nových kanceláří jsme měli jasnou představu. Chtěli jsme ukázat všechny trendy a zároveň různá řešení prvků jako jsou podhledy, podlahy, stěny, povrchy či interiérové vybavení, proto bylo zásadním a zároveň nejtěžším úkolem udržet jednotný designový koncept.

Náš „living showroom“ vznikal několik měsíců. A my jsme se přesvědčili o tom, že navrhovat kanceláře pro sebe je jiná disciplína,
než je navrhovat pro druhé.

Barevná paleta odráží jednotlivá sousedství (architekti, obchod, elektro…). Mezi dominantní materiály se řadí dřevo (březová přírodní překližka), sklo (čiré, zabarvené, texturované i ohýbané) a kov. Směr, jakým se v prostoru pohybovat, udávají liniová svítidla, kruhová světla dominují nad pracovními stoly a v kavárně. Pozornost si zaslouží také živé, umělé, závěsné i pnoucí rostliny. Ty společně s hydroponickou stěnou tvoří originální dekoraci a podtrhují útulnost prostoru, který se stává zážitkem vzbuzujícím emoce.

Umění v detailech

klidné zákoutí s designovými doplňky

Třebaže už jen výše zmíněný koncept je velmi ojedinělý, rozhodli jsme se zakomponovat do našich kanceláří řadu dalších překvapení pro dotvoření celkové atmosféry a zvýšení praktičnosti. Příkladem je ambientní osvětlení, systémové provonění prostor, vkusné dekorování, hasící zařízení od značky Amplla nebo chytré skříňky Blocks.

Mezi značkami zastoupenými v našem „showroomu“ nechybí například světla Bomma a Brokis, nábytek Actiu, Andreu World, Bene, Lacividina a Ton, v rámci akustických řešení pak SilentLabGetessons,
BuzziSpace či Fluffo.

Absolutním unikátem je umění v podobě čtveřice uměleckých děl vyrobených na míru umělcem Markem Ehrenbergerem z Artist‘s Hero. Díla vyjadřují naše hodnoty a jsou zdrojem benefitů pro nás i okolí. A když už je řeč o benefitech. Pro zaměstnance je k dispozici také jógovna pro workshopy, školení a cvičení nebo SPA místnost, kde probíhají masáže.

firemní kuchyňka pro velká setkání

Samostatnou kapitolou je firemní kuchyňka, které jsme věnovali dostatek prostoru. To vše se záměrem vytvořit příjemné místo pro setkávání většího množství osob, společné obědy, naše vyhlášené pondělní snídaně či specifické aktivity, jako je například pravidelné pečení cukroví v období Vánoc. Jsou to právě tyto detaily, které stmelují náš kolektiv a z kanceláří dělají víc než jen místo pro práci.

Umíme se opřít do práce

CAPEXUS je firma, kde se lidé umí opřít do práce, ale také si užít vzájemnou blízkost, spolupráci a další společné aktivity. Kanceláře nabízí pohodlné sezení, neformální koutky i velké komunitní coworkové zóny.
Lucie Hudák Malá Head of Workplace Consultancy

Důkazem je ostatně i to, že právě u nás pořádáme rozmanité akce od uměleckých vernisáží
přes diskusní setkání až po business snídaně.

malá firemní kuchyňka

Naše nové kanceláře nám dělají nesmírnou radost, třebaže cesta k nim nebyla jednoduchá. Postup do finále soutěže Kanceláře roku a nadšené pohledy klientů,
kteří k nám zavítají, nás však každým pracovním dnem přesvědčují o tom, že to stálo za to.

Nyní bychom vás chtěli k nám na prohlídku pozvat také. Kontaktujte nás a my vás našimi novými kancelářemi rádi provedeme. Získejte inspiraci, poznejte nejnovější trendy a nechte si poradit od našich odborníků.


Autoři fotografií: Martina Prášková, Foto Studio Flusser

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.