Miton: variabilní kanceláře, které umožňují spolupráci napříč týmy

Lokalita

Budova Corso IIa

Klient

MITON 

Plocha

1 500 m²

Realizace

8/2O18

Firmy investiční skupiny Miton mají společné dvě věci – rychlý růst a ambice za hranicemi Česka. K tomu potřebují zázemí, kde se lidé cítí dobře a které láká nové posily do týmu. Architekti ze studia CAPEXUS vytvořili prostředí, které splňuje nejen to, ale navíc přidává i maximální variabilitu, která umožňuje spolupráci napříč týmy.

Světelný nápis GLAMI na popsané křídové stěně

Prostory pro potkávání

Společně s týmem Mitonu se do nových prostor v pražském Karlíně přesunulo i několik firem z jeho investičního portfolia: vyhledávač módy Glami, vyhledávač nábytku Biano, online prodejce aut Driveto a platforma pro hokejový trénink ve virtuální realitě Sense Arena. Dispozice je proto navržena tak, aby co nejvíce umožňovala potkávání lidí

Koncept společných kanceláří jsme si ověřili už v Liberci, a protože v Praze sídlí většina našich firem, chtěli jsme tu udělat to samé. Už jen kvůli sdílení know-how, které osobní každodenní kontakt hodně podporuje.
David Špinar, CEO, Miton
Přátelská atmosféra kanceláře ve společnosti MITON s komfortním interiérem

Maximální variabilita

Do nových prostor se stěhovalo více než 100 zaměstnanců, proto jej architekt Martin Židek a architektka Tereza Kondělková ze studia CAPEXUS ve spolupráci se samotným klientem navrhovali v duchu maximální variability. Zároveň designéři kladli důraz na dostatečné množství zasedacích místností a neformálních one to one sezení. 

Důležité bylo vytvořit dostatečné množství přirozených potkávacích bodů pro komunikaci jak v rámci týmů, tak i mimo ně. Z praxe máme ověřeno, že právě díky těmto společným místům se potkávají kolegové, kteří by na sebe v klasickém open space nenarazili, a snadněji tak vznikají nové nápady.
Tereza Kondělková, architektka, CAPEXUS
Zasedací místnost s živou stěnou ve společnosti Glami

Moderní zasedačky

Zahraniční orientace je pro firmy ze skupiny čím dál důležitější, například módní vyhledávač Glami působí už ve 12 státech a primárním jazykem se tak pomalu stává angličtina. Proto si tým Glami sám navrhoval zasedací místnosti, které reprezentují jednotlivé země.

Veselý design breakout zóny s kuchyňkou ve společnosti Miton

Centrum dění

Středobodem celého prostoru je pak kuchyňka s prostornou relax zónou. Do té designéři CAPEXUS na přání Mitonu umístili prezentační pódium, doplněné o závěsné úložné systémy, popisovatelnou stěnu a variabilní schodovité sezení.

Relaxační zóna s prezentačním pódiem ve společnosti Miton

Cirkusový vzhled

Podtitulem Mitonu je „internetový cirkus“ a tuto tematiku promítli architekti i do samotných kanceláří. Zmíněné vyvýšené pódium má tak lehce cirkusový design a to díky žlutočervenému žebrování a zavěšené příhradové konstrukci, která nese osvětlení. 

Díky variabilitě sezení je prostor možné využívat jako relax zónu, konferenční místnost a jídelnu,“ popisuje architektka Tereza Kondělková. Samotný Miton a další firmy, které v kancelářích pracují, zóně říkají „Tech Talk“ a nejčastěji ji využívají pro prezentace a workshopy. Do místnosti se pohodlně vejde až 60 lidí.

Pestrobarevná recepce s veselým interiérem ve společnosti Miton

Recepce 

Prostor recepce opět nenápadně připomíná vzhled cirkusu, což se projevuje na originálních tapetách i u samotného recepčního pultu, který je podobně jako pódium doplněn o žlutočervené žebrování. Nad pult designéři opět navrhli příhradový nosník s osvětlením pro podtržení vzhledu cirkusového šapito. 

Relaxační zóna s kuchyňkou ve firmě Miton

Odvážný tmavý strop 

Vzhled recepce a kuchyňky s relaxační zónou dotváří otevřený strop. Architekti se u něj vydali cestou odvážné tmavě antracitové barvy, kterou ještě umocnili tmavé rámy skleněných příček. Výsledkem je tak odvážný, neobvyklý vzhled.

Breakout zóna s pohodlným nábytkem ve firmě Miton

Flexibilní řešení

Kvůli krátkému termínu na zpracování kompletní architektonické studie, realizaci a vybavení vybíral CAPEXUS koberce a nábytek od dodavatelů, kteří měli velmi krátké doby dodání. Z předchozích kanceláří využil klient většinu nábytku, proto CAPEXUS dodával pouze část stolůa kancelářských židlí: konkrétně židle Actiu Stay a stoly Ogivýrobce MDD. Koberce jsou značky Modulyss.


Fotografie a video: Martin Šlechta a Zuzana Benešová (Everbay.co)

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.