Hravé a funkční prvky kanceláří Seznam.cz

Lokalita

Palác Křižík

Klient

Seznam.cz

Plocha

1  200 m²

Realizace

11/2018

Kromě zasedaček v barvách duhy jsme pro Seznam.cz navrhli a zrealizovali i další části kanceláří: open space, kuchyňky a malé relaxační zóny. Původně tmavé a nevýrazné prostory jsme rozveselili v souladu s firemní identitou a s důrazem na flexibilitu prostoru. Ta je pro společnost obzvlášť důležitá vzhledem k neustálému růstu a změnám napříč týmy.

hravé-prvky-kanceláří-design-logo-CAPEXUS-kanceláře-designové kanceláře-kanceláře-CAPEXUS-Seznam-Seznam-kanceláře

Barevná hravost

Naše architektka Tereza Bradová prostory rozehrála odstíny červené, šedé a černé vycházející z firemních barev Seznamu. Hravost do prostoru propsala prostřednictvím originálních vzorů na kobercích a i pomocí natažených lan.

Zmíněná lana slouží také jako dekorační prvek. Tento přírodní materiál je dekorací sám o sobě, navíc ale umožňuje i připínat obrázky a fotky ze soukromých i firemních akcí. Prostor si tak mohou zútulnit a zvelebit samotní zaměstnanci.

dominantní-bílá-pracovní-kuchyň-hravé-barvy-CAPEXUS-kanceláře-designové kanceláře-kanceláře-CAPEXUS-Seznam-Seznam-kanceláře

Dominantní bílá

Kuchyňka se vyznačuje jednoduchým a čistým provedením. Dominuje jí bílá barva, zpestřena šedou pracovní deskou a červeným lesklým obkladem. V kuchyňkách tvoří posezení židle Wing a stolek Tabula, obojí od společnosti ACTIU.

Napnutá lana plní hned několik funkcí. Díky nim lze prostor flexibilně upravovat a rozdělovat bez větších stavebních zásahů, což je naprosto vyhovující pro dynamicky se rozvíjející firmu jako je Seznam.cz. Neustále se zde mění organizační struktura vně i uvnitř týmu, a tomu se musí daný prostor umět přizpůsobit.
Ing. arch. Tereza Bradová
designová-kancelář-přírodní-lana-dekorace-bariéra-hravé-barvy-CAPEXUS-kanceláře-designové-kanceláře-CAPEXUS-Seznam-Seznam-kanceláře

,,Přírodní" bariéra

Bariéra v podobě lan odděluje dvě části open space a spolu s nápaditými koberci tříští jinak strohé prostory.

relaxační-zóna-odpočinek-práce-přírodní-lana-dekorace-hravé-barvy-CAPEXUS-kanceláře-designové-kanceláře-CAPEXUS-Seznam-Seznam-kanceláře

Relaxační zóna

V kancelářích jsme vytvořili i takzvaný safe haven, který slouží k odpočinku zaměstnanců při pauze na kávu. Posezení v červené barvě ladí s kobercem. Pocit pohody dotváří lana, která opět vymezují daný prostor. Totožné barevné spektrum je využito i u relax zóny sloužící k odpočinku či rychlým schůzkám.


Autor fotografií: Petr Andrlík

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Další z našich referencí

BB CENTROOM

BB CENTROOM

Infor

Infor

Seznam.cz

Seznam.cz

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.