Hravé a funkční prvky kanceláří Seznam.cz

Lokalita

Palác Křižík

Klient

Seznam.cz

Plocha

1  200 m²

Realizace

11/2018

Kromě zasedaček v barvách duhy jsme pro Seznam.cz navrhli a zrealizovali i další části kanceláří: open space, kuchyňky a malé relaxační zóny. Původně tmavé a nevýrazné prostory jsme rozveselili v souladu s firemní identitou a s důrazem na flexibilitu prostoru. Ta je pro společnost obzvlášť důležitá vzhledem k neustálému růstu a změnám napříč týmy.

Detail na koberec ve firemních barvách doplněný dekoračním lanem ve firmě Seznam

Barevná hravost

Naše architektka Tereza Bradová prostory rozehrála odstíny červené, šedé a černé vycházející z firemních barev Seznamu. Hravost do prostoru propsala prostřednictvím originálních vzorů na kobercích a i pomocí natažených lan.

Zmíněná lana slouží také jako dekorační prvek. Tento přírodní materiál je dekorací sám o sobě, navíc ale umožňuje i připínat obrázky a fotky ze soukromých i firemních akcí. Prostor si tak mohou zútulnit a zvelebit samotní zaměstnanci.

Pracovní kuchyňka v dominantní bílé barvě ve firmě Seznam

Dominantní bílá

Kuchyňka se vyznačuje jednoduchým a čistým provedením. Dominuje jí bílá barva, zpestřena šedou pracovní deskou a červeným lesklým obkladem. V kuchyňkách tvoří posezení židle Wing a stolek Tabula, obojí od společnosti ACTIU.

Napnutá lana plní hned několik funkcí. Díky nim lze prostor flexibilně upravovat a rozdělovat bez větších stavebních zásahů, což je naprosto vyhovující pro dynamicky se rozvíjející firmu jako je Seznam.cz. Neustále se zde mění organizační struktura vně i uvnitř týmu, a tomu se musí daný prostor umět přizpůsobit.
Ing. arch. Tereza Bradová
Designová open space kancelář s přírodní bariérou ve formě lan ve společnosti Seznam

,,Přírodní" bariéra

Bariéra v podobě lan odděluje dvě části open space a spolu s nápaditými koberci tříští jinak strohé prostory.

Relaxační zóna s přírodní dekorací a komfortním interiérem ve firemních barvách

Relaxační zóna

V kancelářích jsme vytvořili i takzvaný safe haven, který slouží k odpočinku zaměstnanců při pauze na kávu. Posezení v červené barvě ladí s kobercem. Pocit pohody dotváří lana, která opět vymezují daný prostor. Totožné barevné spektrum je využito i u relax zóny sloužící k odpočinku či rychlým schůzkám.


Autor fotografií: Petr Andrlík

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.