Productboard díky workplace consultancy šetří náklady

Lokalita

DOCK IN THREE

Klient

Productboard

Plocha

2 035 m²

Realizace

08/2020

Jedním z hlavních cílů služby workplace consultancy je důkladná analýza statu quo – jeho benefitů a nevýhod –, stejně jako analýza pracovních návyků každého týmu. Výsledkem je workplace strategy brief, sumář doporučení, který rovněž nastiňuje ideální rozvržení prostoru a slouží jako základ pro spaceplan a vodítko pro architekty.

Flexibilní open space s rozděleným prostorem pro větší soukromí

Expanze společnosti

Společnosti Productboard jsme poskytli nejen to, ale
i kompletní přehled, jak by prostor měl reagovat na plánovaný růst společnosti, co v každé fázi zajistit a vizi nových kanceláří jako místa, ve kterém si zaměstnanci mohou vybírat dle různých pracovních scénářů.

Meetingový prostor pro schůzky zaměstnanců ve Productboard

Flexibilní prostředí

Chtěli jsme, aby zaměstnanci mohli využívat otevřený flexibilní prostor, který podporuje náhodná setkání
a umožňuje snadnou komunikaci napříč týmy. Prostor, jenž poskytuje místo pro soustředěnou činnost i spolupráci
a který usnadňuje i virtuální kontakt. Ve výsledku pracoviště podporuje myšlenku “našeho”, místo “mého”,
a umožňuje práci odkudkoliv je to vhodné, namísto statického sezení u stolu.

Až nastane čas, naše kanceláře se rozšíří i do zbývajících pater. Připravujeme se na globální růst a spoléháme na predikci, že během několika let budeme čtyřikrát větší než dnes. Nové kanceláře zahrnují ergonomické pracovní stanice s výškově nastavitelnými stoly a celkem 14 různých typů zasedaček a míst pro relaxaci. Dokonce je zde i místo pro cvičení s lezeckými stěnami.
Productboard
Recepční pult s dřevěným logem společnosti Productboard

Workplace analýza

Productboard si pronajal prostor o velikosti 4 350 metrů čtverečních, aby byl připraven na plánovaný růst. Nebyl si ovšem jistý, kolik procent podlahové plochy využije od prvního dne a kolik může podnajmout. Díky analýze naší workplace konzultantky Apoleny Weissové klient zjistil, že mu zatím bude stačit 2 000 metrů čtverečních, tedy méně než polovina pronajatého prostoru. To vyústilo ve významnou a dlouhodobou úsporu nákladů.

Vklad společnosti CAPEXUS do projektu byl značný a díky výstupu z workplace consultancy jsme mohli při samotné realizaci dosáhnout skutečně dobrého výsledku.
Martin Pivarči, Back office specialist, Productboard
Zasedací místnost s ergonomickými křesly a designovými akustickými prvky

Osobní i týmové kanceláře

Před přestěhováním Productboard obýval standardní open space v pražském Karlíně, který nevyhovoval expanzi a potřebám jednotlivých týmů: počet zasedaček a jejich vybavení nebylo dostatečné, stejně tak akustická řešení nesplňovala požadavky. Nové prostory založené na naší workplace strategii a navržené studiem YUAR plní potřeby komunitní (celofiremní setkání, workshopy, ale i jóga), týmové i osobní.

Naše nové kanceláře pojmou až 178 lidí, což nám umožňuje růst a zároveň jako mezinárodní firmě poskytuje dostatečné pohodlí. Protože máme pobočku v San Franciscu, potřebujeme mnoho zasedacích místností, prostory pro volání a dokonce prostory pro kolegy, kteří si potřebují zdřímnout, když mají jetlag.
Daniel Hejl, spoluzakladatel a CTO, Productboard

Firemní sousedství

Productboardu jsme představili koncept města: každý tým patří do jiného sousedství, které může mít až 24 pracovních stanic. Každé sousedství má pak vlastní zónu s místnostmi pro soustředěnou práci (tzv. „focus roomy“), skříňky, tiskárny, telefonní budky, kuchyňky a místa pro setkávání. Centrální „náměstí“ o velkorysých 450 metrech čtverečních je místo, kde se všichni potkávají. Tento hub se využívá pro celofiremní schůzky, hackathony, workshopy i jako kantýna.

Productboard - koncept města
Plánek flexibilního pracoviště
Speciální akustická místnost ve tmavých barvách

Potřeby firmy

Kromě vysokého standardu v podobě vyváženého počtu stacionárních míst, zasedacích místností, telefonních budek a ergonomických pracovních stanic, které jsme v analýze představili, se nám povedlo odhalit také specifické potřeby firmy. Týmy agilního vývoje potřebovaly mimo jiné tzv. scrum pointy a místnosti pro programování v páru. Flexibilní uspořádání umožňuje zaměstnancům libovolný přesun v rámci kanceláře, podporuje firemní kulturu a je plně připravené po technické stránce.

Stěhujete se do nových kanceláří? Zajímá vás, jak služba workplace consultancy pomůže ve vašem konkrétním případě?


Autor fotografií: Alexander Dobrovodský

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.