CAPEXUS vytvořil nadčasový design kanceláře pro bankovní společnost

Lokalita

Praha 8

Klient

Bankovní společnost

Plocha

600 m²

Realizace

4/2O20

Potřeba zajistit nové kanceláře se projevila u jedné bankovní společnosti sídlící v Praze. Stávající prostory už nebylo možné nadále využívat, a tak se firma rozhodla přesunout o patro výš do úplně nového prostoru. Během rekordního času 4 měsíců stihl tým CAPEXu nejen navrhnout architekturu, ale také vybavit prostor designovým nábytkem od společnosti ACTIU.

Prostorná kuchyňka se speciální baterií na vodu

Pestré a hravé prvky zaplnily prázdný prostor

Jelikož se bankovní společnost stěhovala do úplně nových, nezařízených prostor, bylo možné se snadno přizpůsobit potřebám klienta. V kancelářích vznikly dvě prostorné kuchyňky, ve kterých si zaměstnanci díky speciální baterii mohou napustit filtrovanou perlivou, či chlazenou neperlivou vodu. Kuchyňské skříňky jsou vybaveny praktickými boxy na tříděný odpad.

Dále bylo potřeba navrhnout prostornou ředitelnu, kde může proběhnout porada, nebo se připojit pomocí moderních technologií k online meetingu. Součástí kanceláří je také lobby vhodné pro spolupráci s kolegy a relaxování. Mimo to prostor slouží také jako místo, kde se mohou zaměstnanci sejít a zahrát si ping-pong, či počítačové hry.

Prosvětlené uzavřené kanceláře zajišťují lepší koncentraci a nerušenou práci. V kancelářích se objevují přísedové židle ACTIU Noom, které se dají polohovat dle potřeby.

Kuchyňka se sníženým podhledem a skleněnou příčkou s polepem firemní identiti

Firemní identita se line kanceláří 

V nových kancelářích se mísí dřevo dekor s černými kovovými prvky, přírodními materiály, doplňky v šedé béžové a v zemitých barvách. Kanceláře jsou odděleny od společné chodby skleněnými příčkami, na nichž se promítá firemní identita pomocí polepů. V rámci zadání si klient přál prostor, ve kterém nebude specifická barva, proto jsou zde použity pouze přírodní odstíny. Celý koncept je doplněn množstvím rostlin a zeleně. Na stěnách jsou pověšeny zelené obrazy v podobě mumifikovaného mechu, který zateplí a zabydlí prostor a vytváří příjemnější atmosféru.

Lobby mumifikovaným mechem na stěně a křeslem Actiu Badminton

Křeslo s akustickou funkcí oddělí prostor

Kombinace atypického a typového nábytku přináší pocit pohodlí a klidu. Dominantou jedné z kuchyněk je křeslo Badminton od ACTIU, které prostoru dává dynamiku a zajišťuje lepší akustiku. Svým umístěním propojuje Relax zónu s jídelním prostorem s vysokým stolem ARKITEK. Celým kancelářím dodává atmosféru využití industriálních žárovek.

Kancelář s akustickou stěnou a rostlinami

Neobvyklou dispozici jsme proměnili v benefit

Během realizace jsme narazili na technická omezení v podobě stropních trámů a servisních prstů, které mají svou polohu a nelze s nimi hýbat. Tyto prsty mají šedou barvu a vzhledem k času a financím nebylo doporučeno je nijak upravovat. Celkový design byl přizpůsoben této šedé barvě. Díky tomu není prvek nevnímán a splyne tak se zbytkem místnosti. Limitujícím faktorem byl také špičatý tvar domu. Neobvyklou dispozici jsme proměnili v benefit, a tak se koridor procházející celým prostorem nyní sbíhá do jedné z kuchyněk a vytváří tak pomyslné srdce kanceláře.

Stojací lampa se subtilní konstrukcí v zákoutí lobby

Subtilní designové prvky umožňují flexibilitu

Příjemnou atmosféru obývacích prostor dotváří stojací lampa v kombinaci s kovovou subtilní konstrukcí a dřevěným dekorem na stěně. Zaměstnanci banky mohou kombinovat práci v různých koutech kanceláří a cítí se tak více flexibilní.

Od zadání k předání hotových kanceláří vhodných k nastěhování uběhly pouze 4 měsíce, a tak se mohli zaměstnanci v krátkém čase nastěhovat do nových moderních prostor. Během této realizace bylo nejnáročnější sladit představu klienta s finální podobou, ale vše se podařilo a zaměstnanci již mohou plně využívat celý prostor. 

Zaujala vás tato realizace?


Autor fotografií: Jiří Bednář

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.