Inventi

Lokalita

Táborská 31

Klient

INVENTI Development

Plocha

650 m²

Realizace

06/2019

Technologická firma Inventi pořádá řadu naučných akcí a workshopů, a proto chtěla ve svých prostorách vytvořit nový středobod v podobě multifunkčního přednáškového sálu a zasedací místnosti v jednom. Klient v zadání kladl důraz na flexibilitu a variabilitu – prostory se musejí přizpůsobovat různým funkcím a různému počtu lidí v průběhu dne i týdne. Inventi chtělo rovněž zakomponovat i firemní barvy – zelenou a fialovou – tak, aby celý prostor působil na návštěvníky i zaměstnance jednotně. Kromě zasedací místnosti CAPEXUS navrhl a realizoval i odpočinkovou zónu a školící místnost.

Zasedací místnost s názvem Sheldon ve firmě Inventi

Sheldon v novém kabátu 

Jméno jedné z hlavních postav slavného seriálu Teorie velkého třesku získala zasedací místnost již dříve, ale vzhledem k požadavkům bylo třeba prostor zvětšit a obléknout jej do nového hávu. Kontrast dodává místnosti stěna s černým nátěrem, na který lze psát i kreslit dle účelu setkání

Firemní barvy

Vizualizace zasedací místnosti se sedacími vaky ve firmě Inventi
Realizace zasedací místnosti Sheldon s interiérem od Actiu ve firmě Inventi

Architektka firmy CAPEXUS, Monika Palová, počet míst pro návštěvníky zvýšila pomocí dřevěných kaskádovitých lavic. Ty doplňují polštáře ve firemních barvách a místnosti přidávají na útulnosti a pohodlí. Z nábytku architektka zvolila k zajištění flexibility prostoru stohovatelné polstrované židle Whass od Actiu a snadno přemístitelné sedací vaky. Aby si návštěvníci během přednášek a workshopů mohli psát zápisky a odkládat nápoje, židle doplňují odkládací stolky Boggie od Softline.

Vše je laděné do firemních barev: fialové a zelené. Klient kladl důraz na atmosféru, a tak jsme řešili podsvícení všech atypických prvků, tedy soft seatingu, pódia, dřevěného loga, lavice na sezení a podobně.
Monika Palová, architektka, CAPEXUS
Zasedací místnost s posuvnou stěnou a s židlemi Whass od Actiu ve firmě Inventi

„Nafukovací“ zasedačka

Posuvná stěna MDF umožňuje prostor rozdělit na dvě zasedací místnosti nebo naopak jejím otevřením místnost „nafouknout“ a využít pro zmíněné přednášky a workshopy.

Odpočinková místnost s černou popisovatelnou stěnou ve firmě Inventi

Firemní kuchyňka

Odpočinková zóna, kde se mohou návštěvníci
i zaměstnanci o pauze občerstvit
, je vybavena barovou kuchyňkou, chladicí vitrínou na nápoje
a pohodlným sezením ve firemních barvách.
Nika s fialovým čalouněním pak vybízí k vyřízení telefonních hovorů a e-mailů, například během školení a přednášek. 

Kávu nebo čaj?

Vizualizace odpočinkové místnosti s křesílkami Nu od Actiu ve firmě Inventi
Realizace odpočinkové místnosti s barovou kuchyňkou ve firmě Inventi
Architektka zkombinovala křesílka Nu od výrobce Profim s konferenčními stolky Tabula od Actiu. Barový pult zdobí vyřezané podsvícené logo Inventi a designové žárovky. Pro tvořivé jedince je na jedné ze stěn opět použit popisovatelný nátěr. Dřevěné prvky – barový pult, niku a lavici – na míru vyrobila společnost SilentLab. Osvětlení lze regulovat dle potřeby a denní doby.
Tréninková místnost s pracovními stoly Talent od Actiu ve společnosti Inventi

Čas na vzdělávání

Pro účely školení jsme vybavili také místní tréninkovou místnost. Pracovní stoly Talent od Actiu a polohovatelné kancelářské židle Stay zajišťují absolventům kurzů komfort i při celodenních tréninzích.


Autor fotografií: FR/VR

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.