Inspirující kanceláře pro globální IT firmu

Lokalita

Praha

Klient

Globální IT firma 

Plocha

6 000 m²

Realizace

10/2018

Na jaře roku 2018 začala globální IT firma slučovat svá dvě oddělená centra do jediné budovy. Pro klienta jsme zajistili kompletní rekonstrukci interiéru. Hlavní výzva? Upravit prostory tak, aby se jednotlivá oddělení v rámci budovy spojila a týmy se mohly snadněji potkávat a spolupracovat.

Kancelářská chodba se zeleno-šedým interiérem ve společnosti IBM

Inspirativní interiér

Díky rekonstrukci se celkově prostor prosvětlil a získal na vzdušnosti. Z oddělených kanceláří a quietroomů je díky proměně prostorný barevný interiér, který inspiruje a umožňuje soustředění i odpočinek.

Kancelářská místnost s moderním interiérem ve fialových barvách ve společnosti IBM

Komfortní kanceláře

Pro práci vyžadující soustředění a klid CAPEXUS interiér vybavil menšími zasedačkami, telefonní budkami SilentLab Microoffice (na snímku) či paravány, která oddělují jednotlivá sezení

Pracovní kuchyňka ve světlých barvách ve firmě IBM

Relaxační prostory

Každé podlaží jsme doplnili o kuchyňku s dostatečným počtem míst k sezení pro relax či občerstvení. 

Odpočinková zóna pro kolegy ve firmě IBM

Sdílená pracovní místa

Tato globální IT firma byla jednou z prvních společností, která aplikovala i „share desk policy“, tedy sdílení pracovních míst mezi zaměstnanci, což napomáhá efektivnímu využití prostor. 

Moderní design odpočinkové zóny pro zaměstnance firmy IBM

Setkávání zaměstnanců

Odpočinková zóna nahradila původní malé kuchyňky s kávovarem u jednotlivých oddělení – tento návrh architekta byl v souladu s novou koncepcí, která podporuje setkávání zaměstnanců napříč odděleními a napomáhá eliminovat negativní dopad sedavého zaměstnání.

Odpočinková relaxační místnost firmy IBM

Kanceláře v duchu moderních trendů

Kanceláře splňují moderní trendy v oblasti pracovního prostředí. Poskytují dostatek prostoru pro práci, koncentraci i úložné uzamykatelné skřínky potřebné ve společnosti dodržující zásady clean desk policy.

Barevný výklenek s moderním interiérem ve firmě IBM

Tapety

Nedílnou součástí interiéru jsou inspirativní polepy na stěnách. Barevné stěny a barevný nábytek původně šedý nevýrazný interiér oživily a vdechly mu novou energii.

Veselý design relaxační místnosti firmy IBM

Nový design

Návrh nového uspořádání a vzhledu čtyř poschodí budovy pochází z dílny PM Group, senior designéra Karola Lakatoše. Realizaci nových prostor zajistila pro klienta společnost CAPEXUS


Autor fotografií: Petr Andrlík 

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.