Minimalistické kanceláře pro GROHE

Lokalita

East Building

Klient

GROHE

Plocha

400 m²

Realizace

6/2O18

Technologie, kvalita, design a udržitelnost. Tyto hodnoty společnosti GROHE, hrály důležitou roli při výstavbě nových kanceláří GROHE, předního světového výrobce sanitárního vybavení.

Pohled na vstupní prostor kanceláří GROHE s recepcí, zasedací místností oddělenou skleněnou příčkou. Vše vyvedeno v kombinaci dřeva a neutrálních barev šedé, bílé a černé.

Zážitek z vody

Na zakázce jsme spolupracovali se studiem
Jakub Cigler Architekti, které vyvedlo kanceláře
v jednoduchém, vzdušném designu bez zbytečných přikrášlení. Firemní identita nesoucí se v duchu claimu slibujícího nekompromisní zážitek z vody – „Pure Freude an Wasser“ a symbolika čistoty z nových kancelářských prostor jen prýští. Dřevo ve spojení s neutrálními barvami (bílou, šedou a černou) působí luxusním dojmem a dodává prostorům punc kvality.

Recepce vyvedená ve dřevě s vyvýšeným recepčním pultíkem s bílým lakováním. Neonové logo firmy svítí na dřevěném obkladu a doplňují jej závěsná svítidla ve tvaru válcových tubusů.

Dřevo a neon

Po výstupu z výtahu uvítá návštěvníky hlavní logo společnosti s výše zmíněným claimem. Prosklené vstupní dveře odhalují příchozím pohled na lobby
a recepci. Z recepčního pultu vyvedeného v dřevě vybíhá jeho vyvýšená část s bílým lakováním, která z opačné strany slouží jako úložný prostor. Prostor doplňují zářivé neonové logo firmy a závěsná svítidla ve tvaru válcových tubusů.

Pro projekt rekonstrukce nových kanceláří jsme si v důkladném výběrovém řízení vybrali společnost CAPEXUS. Celý tento projekt jsem měla na starosti, a musím potvrdit, že náš výběr byl správný, a byli jsme velice spokojeni. Od tvorby rozpočtu, komunikace, dodržování termínů, řešení změn z naší strany I zdlouhavého procesu schvalování. CAPEXUS velice dobře reagoval na nastalé změny, či problémy, a dokázal i přesto dodržet termíny. Po předání stavby fungovalo i řešení vad a nedodělků, a vše bylo splněno dle dohody. Komunikace byla velmi nadstandardní, a naše představa o nových kancelářích se tak naplnila k naší plné spokojenosti. Můžeme tuto stavební firmu, zaměřující se na fit-outy, jen doporučit.
Irena Bůžková, HR & administration specialist
Konferenční stůl s židlemi dominuje zasedací místnosti, kde je možné využít LCD televizor k promítání firemních prezentací. Jednotlivé zasedací místnosti od sebe lze oddělit bílými posuvnými paravány.

Variabilní zasedačky

Pro snadnou orientaci jsou konkrétní meeting roomy označeny polepy na skleněných příčkách. Zasedací místnosti disponují bílými posuvnými paravány, díky kterým lze snadno předělovat a spojovat prostor dle počtu lidí, kteří se schůzky účastní. V některých lze najít tematické polepy na stěnách související s  identitou firmy.

Luxusní kuchyňka spojuje dřevo s černými a bílými prvky. Kuchyňská plocha je rozšířena o ostrůvek, nad kterým visí designová svítidla.

Luxusní kuchyňka

Zajímavé luxusní kuchyňce opět vévodí dřevo ve spojení s černými a bílými prvky a designovými svítidly. Kuchyňská plocha je rozšířena o ostrůvek, který poslouží zaměstnancům při přípravě občerstvení či jako místo navíc u oběda.

Openspace sladěný v šedo-bílé vytváří zaměstnancům soukromí pomocí šedých akustických paravánů.
V nice vestavěné skříně jsou umístěné produkty společnosti GROHE, pod nimiž jsou v šuplících uložené aktuální katalogy a vzorníky.

Soukromí v openspacu 

Openspace v šedobílém provedení oživují květiny a dřevěná podlaha. K pocitu soukromí zaměstnanců zde slouží šedé akustické paravány oddělující jednotlivá pracovní místa. K uložení kancelářských potřeb a dokumentů mohou zaměstnanci využít bílé vestavěné skříně v zadní části openspacu.

Produkty a mnohem víc

Ve výstavce produktů zakomponované v nice dřevěné vestavěné skříně lze najít nejen výrobky jako baterie a hlavice, ale rovněž aktuální katalogy a vzorníky uložené v šuplících hned pod nimi.

Bližší pohled na open space ukazuje bílé prostorné vestavěné skříně a živé rostliny zpestřující tyto prostory.

Vlastní designovky

Koupelna a toalety jsou vybavené designovými produkty společnosti s technologickými vychytávkami,  návštěvník si tak jen těžko může splést zaměření firmy. Udržitelnost je jako poslední z hodnot firmy promítnuta prostřednictvím recyklace odpadu či zmíněných vymožeností, které zajistí nižší a šetrnější spotřebu vody.

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Další z našich referencí

BB CENTROOM

BB CENTROOM

Infor

Infor

Seznam.cz

Seznam.cz

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.