Elevator Lab pro Tatra banku – bankovnictví budoucnosti

Lokalita

HubHub, Bratislava

Klient

Tatra banka

Plocha

 50 m²

Realizace

9/2018

Elevator Lab je největší fintechový akcelerátor ve střední a východní Evropě. Pro Tatra banku, která jej provozuje, tak bylo logickým krokem i zřízení showrooomu k prezentaci nových technologií, aplikací a prototypů. CAPEXUS pro jednu z největších slovenských bank – která chtěla klientům a návštěvníkům ukázat, jak vypadá bankovnictví budoucnosti – ladil showroom do kontrastů chladných a teplých barev tak, aby co nejvíce vynikly samotná technologická řešení

Elevator Lab zřídila Tatra banka v rámci svého oddělení Research & Development pro vývoj inovativních bankovních řešení v bratislavské pobočce coworkingového centra HubHub. Kompletní návrh vypracovala naše architektka Sonia Dianová. Prostor konceptuálně rozdělila na dvě části.

Showroom s high tech technologiemi pro Tatra banku

Retail v hi-tech stylu

Retailová část se vyznačuje chladnější barevností 
a čistými liniemi
připomínající laboratoř budoucnosti. Návštěvníci si zde mohou vyzkoušet, jak se budou nové aplikace využívat v praxi například při nákupu zboží v obchodech a jak se celkově bankovnictví promění. Vyzkoušet tak mohou inovativní POS a ATM terminál, brýle s virtuální realitou, placení přes sociální sítě, hologram nebo asistenčního robota.

Zajímavý prvek představuje interiér vozila s nainstalovanou přístrojovou deskou z vozu Porsche Cayenne a sedačkami z Porsche Macan. Díky tomu lze vyzkoušet nový způsob placení, a to přímo v prostředí palubní desky automobilu.

Moderní showroom s high tech prvky a závěsnými paravány od firmy Plexiplast

Levitace v prostoru

Pro prezentování technologických produktů vybrala naše architektka desky z umělého kamene HI-MACS. Ty vyvolávají dojem levitace v prostoru, a to díky tomu, že jsou připevněny pouze subtilními ocelovými lanky ukotvenými v podlaze a ve stropu. Stejným způsobem jsou upevněny úložné boxy na reklamní materiály a POS terminál, které vyrobila na zakázku firma Plexiplast z akrylátového skla Perspex.

Soft seating sedačky doplněny taburety v showroomu pro Tatra banku

Útulný obývák

Obývací část architektka ladila barevně kontrastně: do teplých tónů v kombinaci se dřevem. Je zařízena pohodlnými sedačkami, taburety a kobercem
v minimalistickém designu.

Druhá část, tzv. obývák, evokuje díky použitým materiálům a zařízení teplo domova. Od retailové sekce ji odlišuje i organický design v podobě dřevěných podlah, stěn a knihovny, které se společně slévají do tvaru kapky. Vyzkoušet se zde dají zařízení a aplikace určené pro ovládání z domu. Obě části navíc odděluje závěsný paraván z 3D otočných prvků. Ty umožňují interakci s okolím dle potřeby.
Ing. arch. Sonia Dianová, architektka CAPEXUS SK
Vstupní dveře s podsvíceným logem Elevator LAB do showroomu pro Tatra banku

Designové osvětlení

Celkovou atmosféru prostoru dotváří efektně využité osvětlení. Vstup do místnosti tvoří mohutný lamelový portál s LED podsvícením. Retailovou část a obývací pokoj osvětlují obloukové LED zářivky. Technologické novinky vystavené v retailové části na „levitujících“ deskách jsou jednotlivě nasvícené designovými bodovými svítidly.


Autor fotografií: Rastislav Blaško

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.