Na vlnách kanceláří Colonnade

Lokalita

GEMINI – budova A Praha 4

Klient

Colonnade Insurance S.A.

Plocha

1 350 m²

Realizace

8/2O18

Společnost Colonnade působící v oblasti pojišťovnictví se v letních měsících stěhovala do budovy A Business centra Gemini na Pankráci. Adresa firmy však nebyla to jediné, co se změnilo. Designu nových kanceláří se zhostila naše architektka Tereza Kondělková. Cílem bylo navrhnout barevně i materiálově sladěný atraktivní interiér, který splní nároky klienta co do počtu pracovních stanic a poskytne jeho zaměstnancům příjemné prostředí pro práci. Požadavkem klienta bylo vytvořit prostor, který bude disponovat dostatečným množstvím úložných prostor a bude doplněn o akustické prvky pro zvýšení komfortu.

Průhled prosklenou příčkou ohraničený zeleným obloukem a živou zelení.

Inspirativní prostředí

Klient nám ponechal velkou míru volnosti a důvěry, a tak se mohla naplno projevit kreativita naší architektky. Celý  interiér je laděn do výrazných barevných odstínů s využitím neobvyklých tvarů. Klasický kancelářský prostor se tak proměnil v inspirativní prostředí nejen pro práci.

Openspace se sladěnými akustickými prvky a úložnimu prvky a modrém provedení, které korespondují s koberci ve tvaru vln.

Akustické prvky 

Účelem projektu z hlediska funkčního a praktického bylo začlenění dostatečného množství úložných prostor a akustických prvků. Tyto prvky společně s dostatkem zeleně tvoří základní kámen ozvláštnění a zútulnění openspace.

Relax zóna laděná do tyrkysova s cvičebními a hravými prvky.

Chvíle odpočinku

Kavárenský koutek a relax zóna slouží jako zázemí pro chvilky odpočinku či interakce s kolegy. Vzhledem k dnes tolik důležitému zaměření na pohodlí zaměstnanců lze v relaxu najít vybavení, které slouží k protažení ztuhlého těla během pracovní doby, mimo jiné žebřiny, stepper, jógamatku, gymbally, putovací green či šipky.

Moderní recepce společnosti Colonnade s posezením a dělícími dřevěnými lamelami se zelení.

Vítejte

Vstupním prostorem s recepcí proudí každý den velké množství lidí, ať už zaměstnanců či klientů, a proto je vždy třeba, aby byl reprezentativní. V Colonnade navíc zmíněný prostor odděluje lobby určenou ke schůzkám s klienty a interní zaměstnaneckou část firmy. Požadovaného efektu bylo dosaženo pomocí dřevěných lamel se zelení. Právě díky použitému dřevodekoru působí prostředí recepce luxusním, moderním, nadčasovým a odlehčeným dojmem.

Chtěli jsme, aby se v nových kancelářích snoubila identita společnosti spolu s pohodlím pro naše zaměstnance. Realita dokonce předčila naše očekávání. To vše především díky skvěle odvedené práci architektky, kdy se kompletně realizovala její architektonická studie, a dále projektového týmu společnosti CAPEXUS. Co více dodat? Snad si jen vypůjčit slova ze známé písně Waldemara Matušky: Tereza, jedině Tereza... (myšlena Tereza Kondělková, architektka společnosti CAPEXUS)
Dominik Štros, General Manager, Colonnade Insurance S.A.
Openspace s prostorem pro krátké meetingy , kde proplouvá koberec ve tvaru vln sladěn se všemi prvky do zelených a modrých tonu dle určitého oddělení.

Na vlnách

Odlišení jednotlivých oddělení společnosti architektka nápaditě promítla do neobvyklého řešení koberců, které jsou kladeny do tvaru vln. Základ tvoří koberec v šedé barvě, jež vymezuje koridory a společné prostory.

Recepci Colonnade s kobercem ve tvaru vln v šedo-červeném provedení dominují dvě křesla Actiu Badminton.

Barevné koberce

Jednotlivá oddělení pak definují barevné koberce, které z šedého základu vybíhají ve vlnách. Ty pak proplouvají až do prostoru recepce, kde je doplňuje koberec ve tvaru kruhu, jehož dominanci podtrhuje sezení v podobě dvou křesel Actiu Badminton. Kobercový kruh se následně opakuje v části openspace vhodné ke kratším schůzkám.

Pestrobarevná kuchyňka s tapetou s motivem ovocen je tvořena  barovým klasickým posezením a dřevenými lamelami se zelení sloužících k vytvoření soukromí.

Sladěná kuchyňka

Zbarvení koberců se propisuje do barevnosti vinylů v kuchyňkách i do barevného akcentu samotné kuchyňské linky. Atypický nábytek i akustické prvky s koberci ladí a vytvářejí dojem sjednocení.­­­­­

Zeleno šedá kombinace prostupuje nábytkem i koberci.

Nábytek

Použitý nábytek pochází z dílny firem Actiu, Softline, Profim a Pedrali.  Dodavatelem Sezení Longo v recepci, židlí Wing i stolečků Tabula v kuchyňkách je Actiu. Koberce řady Eurogarden výrobce Voxflor jsou navrženy v 7 různých barvách, v recepci jsou pak doplněny vinylem Tarket  a v kuchyňkách Forbo vinylem.

Zasedací místnost s motivem Bryana Adamse.

Hravé zasedačky

Hravost zasedacích místností tvoří tematická výzdoba zobrazující kanadské hudební interprety – Leonard Cohen, Bryan Adams, Avril Lavigne a Simple Plan. Výzdoba rezonuje s původem firmy.

Korporátní identitu klienta se nám podařilo do návrhu zakomponovat velice decentně, a to v podobě kanadského lístečku, jež je součástí jeho loga , a který tvoří polepy skleněných příček. Některé z lístků jsou pak červené, dle korporátní barvy klienta.
Tereza Kondělková, architektka
Pohled skrz skleněné příčky na zasedací místnost Zasedací místnost zpestřenou polepem kanadské zpěvačky Avril Lavigne rezonuje s korporátní identitou firmy.

Korporátní identita

Dle slov naší architektky byla významným požadavkem klienta také barevnost prostoru a začlenění korporátní identity.


Foto: Petr Andrlík

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Další z našich referencí

BB CENTROOM

BB CENTROOM

Infor

Infor

Seznam.cz

Seznam.cz

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.