Tři tipy, jak se inspirovat komerčními prostory

Z neosobních míst s přepážkami a pulty se stávají útulná místa se zónami pro jednání i relaxaci, přičemž se více či méně prolínají. Přinášíme vám tři tipy, čím se v těchto komerčních interiérech inspirovat a co dobrého si z nich vzít do vaší domácnosti. 

1. Efektivní využití prostoru

Hlavním záporem některých komerčních prostor je nedostatek místa. Jednak zde jsou velké nároky na skladování a úložné prostory obecně, jednak se firmy snaží snižovat náklady za pronájmy, které jsou v centrech měst velmi vysoké. Při zařizování se tak musí počítat každý metr. Své o tom vědí i obyvatelé menších bytů, zejména pokud prostor sdílí s dětmi nebo spolubydlícími.

Už jste seděli na lampě?

Vybírejte především praktické vybavení. Pořiďte si nábytek s úložným prostorem, ať už jde o manželskou postel, pohovku nebo taburety. Do dveří skříně pak můžete zabudovat i velkoplošné zrcadlo, které nejen opticky zvětší místnost, ale také ušetříte místo na zdi, kam byste jinak zrcadlo museli umístit. Dalším zajímavým tipem je například taburet, který svítí, takže jej můžete rázem využít i jako menší zdroj světla.

2. Místo pro relaxaci

Typickým znakem relaxačních koutků v komerčních prostorech je variabilita využití jednotlivých prvků vybavení. Kombinují různě vysoká místa k sezení, ať už se jedná o textilem pokryté plochy nebo sedací vaky, pufy, taburety i měkoučké pohovky a lenošky. Tento způsob uspořádání je mimořádně efektivní, přizpůsobit jej můžete i  počtu osob........

Celý článek na Biano.cz

Autor: Zuzana Kupková

Zaujal vás tento článok? Zdieľajte ho.