Rekonstrukce Táborské 31: lobby jako přirozená součást pracovního prostředí

Lokalita

Táborská 31

Klient

100 Towers Holding

Plocha

250 m²

Realizace

09/2019

Administrativní budova Táborská 31, kterou najdete v Nuslích, místní části Prahy 4, se od září 2019 chlubí rekonstruovanou lobby
a vstupními prostory
. Zadavatel, společnost 100 Towers Holding, se obrátila na CAPEXUS s přáním rekonstrukce, jejíž výsledkem jsou promyšlené prostory v kavárenském stylu. V nich mají nájemci možnost relaxovat, pracovat a scházet se s klienty. Jak se zrodil celý návrh a samotná realizace?

Nevyužitý prostor je minulostí, nyní slouží 1. NP pro práci i odpočinek ve společnosti 100 Towers Holding

Nevyužitý prostor je minulostí

Dvě křesílka, jeden stoleček, sklad, ústředna
a nekontrolovatelné proudění návštěvníků v jednom velkém a nedostatečně využitém prostoru. Tak vypadal stav před rekonstrukcí, který se majitel budovy
ve spolupráci se společností CAPEXUS rozhodl změnit. Součástí zadání bylo přinést do prostor kavárenskou pohodu a vytvořit místo, kde je možné scházet se, pracovat či občerstvit se. Jinými slovy celkově zpříjemnit pracovní prostředí pro nájemce kanceláří.

Pro relaxaci i pracovní schůzky s klienty ve firmě 100 Towers Holding

Výzvy a změny

Projekt představil řadu výzev, z nichž ta největší spočívala v rekonstrukci probíhající za plného provozu. Jednou
z hlavních otázek bylo, jak prostor rozdělit, aby byl členitý
a vzdušný zároveň. Vylepšit potřebovalo mimo jiné optické rozlišení jednotlivých prvků a zón. Architektka Monika Palová, která stojí za návrhem recepce a lobby v objektu Táborská 31, pak přiblížila řešení spojené s protipožárním opatřením.

Část recepce je přímo v chráněné únikové cestě, některé komponenty jsme tak museli nechat vyrobit z nehořlavých materiálů. Týká se to například chytrých úložných skříněk Blocks.
Monika Palová, architektka, CAPEXUS
Prostory ve firmě 100 Towers Holding jsou nově rozděleny

Úniková cesta

Součástí opatření bylo také využití protipožární skleněné příčky a protipožární rolety. V případě požáru se rolety umístěné v podhledu stáhnou dolů a jsou skrápěny vodou. Současně bylo třeba v únikové cestě kolem recepce dodržet dostatečně široký průchod. Lepšímu optickému vnímání a bezpečnosti přispívají jak rozšířené polepy u vstupu do budovy, tak barevné oddělení schodiště od okolní podlahy.

Recepce a lobby se stala opravdu živoucím prostorem, kde se zaměstnanci z různých firem přirozeně potkávají jak mezi sebou, tak například na schůzkách s klienty. Lobby je tak nyní vyhledávanou součástí budovy a prodloužením kanceláří.
Filip Beneš, zástupce majitele budovy, Táborská 31
Křesílka se stolečky, kde je možné vychutnat si kávu ve společnosti 100 Towers Holding

Nová lobby s klidem na práci i schůzky

Realizace staví kromě bezpečnosti do popředí efektivitu
a klid na práci
. Původní zasedací místnost se proměnila
v lobby. Ústředna je nyní místem relax zóny, do které
je možné vstoupit až z prostoru za turnikety. Synonymem soukromí pro schůzky se stalo „kupé“ v odlehlejší části. 

Oddělujícím prvkem jsou mobilní skleněné stěny, napůl transparentní police a modrý box. Ten se stal dominantou celého konceptu. Box je záměrně barevně výraznější a právem na sebe strhává pozornost. Každá jeho strana popisuje, k čemu daná část prostor slouží: coffee, workspace, relax & meeting.

Workspace ve firmě 100 Towers Holding nabízí klid pro práci

Komfort

Třebaže má interiér v mnoha ohledech industriální nádech a téměř u všech povrchů je použita stěrka, působí komfortně. To vše díky kombinaci s kvalitním dánským nábytkem Softline, kobercem, dřevodekorem, květinami a tapetou s motivem lesa v zadní části prostoru workspace. Na recepci, nad kterou se nachází podsvícené logo s názvem budovy, je umístěna kancelářská židle španělské značky Actiu, konkrétně model Cron.

Napůl transparentní police, ve kterých jsou umístěny květiny

Workspace

Mezi unikátní návrhy využité v realizaci patří bezrámečková zapuštěná bodová světla, která jsou při zhasnutí černá. Mezi prostorem coffee a workspace jsou světla instalována na kolejnici nad dělící příčkou.
Díky tomu je možné svítidla otáčet dle potřeby. Velmi zajímavým řešením jsou také černá designová světla nad stolečky a sezením v prostředí již zmíněného workspace.

Místnost pro relaxaci i pracovní schůzky s klienty

Rekonstrukce pro příjemnější práci

Otevřený a průchozí prostor obsazený ústřednou
je minulostí. Při rekonstrukci zohlednil zadavatel společně
s architektkou v první řadě potřeby nájemců kanceláří.
Ti získali v 1. nadzemním podlaží reprezentativní a moderní prostor pro práci i odpočinek, který se nyní vedle výborné dopravní dostupnosti a vysoké úrovně služeb řadí mezi hlavní benefity objektu Táborská 31.

Informace o objektu

Administrativní budova Táborská 31 se nachází v žádané lokalitě Prahy 4 Nusle. Nabízí na ploše 8 000 m² moderně vybavené reprezentativní pracovní prostředí se stálou recepční službou a v neposlední řadě výbornou dopravní dostupnost. Aktuálně dostupné kancelářské prostory a bližší informace najdete na adrese taborska31.cz.


Autor fotografií: Petr Andrlík

Líbí se vám reference? Sdílejte ji.

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.