Domů / Novinky / 2017 / Actiu získalo ocenění Red Dot

Actiu získalo ocenění Red Dot

13.11.2017 - CAPEXUS - Vše o interiéru
Porota nejprestižnější designové ceny na světě, Red Dot, ocenila dlouhodobý přístup naší partnerské společnosti Actiu. Konkrétně získala firma ocenění v kategorii Communication Design – Corporate Publishing za komunikaci konceptu Cool Working by Actiu. Porotu zaujala informační brožura, kterou španělská nábytkařská firma navrhla ve spolupráci designovým studiem Odosdesign.
Cool Working by Actiu odkazuje k procesu analýzy, poradenství a péče. Tento koncept identifikuje potřeby klienta s ohledem na daný prostor, styl práce, estetiku a samozřejmě funkci produktu, který bude do daného prostředí dodán.Kromě toho na konci října získalo Actiu a jeho technologický park certifikaci LEED Platinum, přičemž už dřívě obdržela budova druhý nejvyšší stupeň Gold. Technologický park je od začátku postaven na udržitelnosti a soběstačnosti v oblasti přírodních zdrojů. I proto má technologický park jednu z největších střešních solárních elektráren v celé Evropě, díky čemuž se firmě za celou dobu provozu podařilo nejen vytvořit více než 47 000 MW čisté energie, ale také zabránit emisi více než 3 000 tun CO2 za rok.

Důležitého pokroku dosáhla firma také ve využití dešťové vody a nakládání a opětovném využití odpadní vody – Actiu je v oblasti hospodaření s vodou ve svém technologickém parku zcela soběstačné. „Certifikace je nicméně i velkým závazkem, který vyžaduje, abychom pokračovali ve stejném směru a přidali ještě něco navíc,“ doplňuje Vicent Berbegal, předseda představenstva Actiu Group.
Cool Working představuje zlom v tom, jakým způsobem Actiu k projektům přistupuje. Díky Cool Working dokážeme také lépe porozumět tomu, jak jednotlivým firmám pomoci. Spolupráce s Odosdesign na vytvoření grafického jazyka, který nám umožňuje přenést tak složité téma srozumitelně, byla velmi hodnotná zkušenost, která nám přinesla jedno z nejdůležitějších mezinárodních ocenění, které vůbec existuje.
Soledad Berbegal, Strategic Brand Director, Actiu