ManGoweb nově v Paláci Zlatý Kříž

Lokalita

Jungmanovo náměstí, Praha

Klient

manGoweb

Plocha

300 m²

Realizace

2/2O15

Na Jungmannově náměstí v centru Prahy se nachází Palác Zlatý Kříž. Právě sem se IT společnost jménem manGoweb rozhodla přestěhovat. Prostory v 7.NP této budovy však byly v 90. letech necitlivě rekonstruovány.

IT společnost menGoweb má v e svých kancelářích nové bílé kuchyni osvětlení pomocí moderních vysacích barevných, červených a černých kabelů s led žárovkami.

Změna stylu

Dvě vrstvy snížených sádrokartonových podhledů s rozmanitými výřezy, mramorová postmoderní dlažba a gigantický kuchyňský bar, přílišné rozpříčkování prostoru, …. takový styl zkrátka nevyhovoval mladému inovativnímu kolektivu manGowebu. Ten by nejraději prostor očistil od všech dodatečně doplněných konstrukcí. 

Palác zlatý kříž je nyní světlý a svěží, podlaha je sjednocena vinilem v dekoru betonové stěrky. U stropu visí barevné kabely s led žárovkami.

Nový vzhled prostoru

Vzhledem k vysokým nákladům a náročnosti tohoto zásahu ze svého původního požadavku nakonec manGoweb ustoupil, přesto jsme se snažili prostor maximálně očistit od prvků, které se nehodí ani k charakteru budovy ani k dynamické IT společnosti.

Světlo a čistý svěží design

Podhledy byly zarovnány, za hlavním vstupem byl prostor otevřen do open spacu, použita byla vinylová podlaha v dekoru betonové stěrky, osvětlení pomocí led pásků v lištách a visících barevných kabelů s led žárovkami. Všechny tyto úpravy přinesly do prostoru světlo a čistý svěží design, opticky prostor zvětšily a přitom neublížily charakteru historické budovy.  

Páči sa vám referencia? Zdieľajte ju.

Chcete sedieť v podobných kanceláriách?

Napíšte nám vaše požiadavky a priania. Vytvoríme pre vás interiér na mieru.