IBM: z šedých kanceláří do inspirujícího prostoru

Lokalita

Praha 4 - The Park

Klient

IBM 

Plocha

6 000 m²

Realizace

10/2018

Na jaře roku 2018 začala společnost IBM slučovat svá dvě oddělená centra IBM ČR a IBM CEE v pražském administrativním komplexu The Park do jediné budovy. Pro IBM jsme zajistili kompletní rekonstrukci interiéru. Hlavní výzva? Upravit prostory tak, aby se jednotlivá oddělení v rámci budovy spojila a týmy se mohly snadněji potkávat a spolupracovat.

Vzdušná kancelářská chodba se zeleným interiérem, dodává skvělý kontrast šedému koberci. Prosklený quietroom je laděný do stejných barev pro designové sjednocení.

Inspirativní interiér

Díky rekonstrukci se celkově prostor prosvětlil a získal na vzdušnosti. Z nevýrazných šedivých oddělených kanceláří a quietroomů je díky proměně prostorný barevný interiér, který inspiruje a umožňuje soustředění i odpočinek.

Komfortní pastelově fialové křesla vedle kterých se nachází ve stejné barvě telefonní budka SilentLab Microoffice. V místnosti jsou také paravány pro oddělení open space prostoru.

Komfortní kanceláře

Pro práci vyžadující soustředění a klid CAPEXUS interiér vybavil menšími zasedačkami, telefonní budkami SilentLab Microoffice (na snímku) či paravány, která oddělují jednotlivá sezení

Minimalistický design kuchyňky ve světlých barvách je skvěle doplněn o dřevěný jídelní stůl se židlemi. Prosklená kuchyňka má na skle výstižné tématické polepy.

Relaxační prostory

Každé podlaží jsme doplnili o kuchyňku s dostatečným počtem míst k sezení pro relax či občerstvení. 

Relaxační zóna s komfortním interiérem ve formě zelených sedaček a červeno-bílých křesel vedle kterých se nachází kulaté bílé stolky. Atmosféru zpříjemňují vysoké květiny v květináčích a přirozené světlo.

Sdílená pracovní místa

IBM byla jednou z prvních společností, která aplikovala i „share desk policy“, tedy sdílení pracovních míst mezi zaměstnanci, což napomáhá efektivnímu využití prostor. 

Odpočinková zóna pro setkávání kolegů je vybavena bílo-červenými křesly pro pohodlné sezení a kulatým stolem na odkládání věcí.

Setkávání zaměstnanců

Odpočinková zóna nahradila původní malé kuchyňky s kávovarem u jednotlivých oddělení – tento návrh architekta byl v souladu s novou koncepcí, která podporuje setkávání zaměstnanců napříč odděleními a napomáhá eliminovat negativní dopad sedavého zaměstnání.

Relaxační místnost s moderním designem ve světlých barvách a komfortním interiérem dodává uvolněnou atmosféru mezi kolegy. Modrý koberec kontrastuje s bílými zdmi.

Kanceláře v duchu moderních trendů

Kanceláře splňují moderní trendy v oblasti pracovního prostředí. Poskytují dostatek prostoru pro práci, koncentraci i úložné uzamykatelné skřínky potřebné ve společnosti dodržující zásady clean desk policy.

Barevný výklenek se šedými barovými židlemi a barovými stolky, které kontrastují se zelenou barvou stěny. Na zdi se nachází vtipný polep ve formě žárovky.

Tapety

Nedílnou součástí interiéru jsou inspirativní polepy na stěnách, například IBM jako – eye – bee – M. Barevné stěny a barevný nábytek původně šedý nevýrazný interiér oživily a vdechly mu novou energii.

 Pestrobarevný veselý design odpočinkové místnosti firmy IBA. Komfortní interiér v červeno-bílé barvě vhodně doplňují dominantní pokojové rostliny a dřevěná stěna s bílým nápisem think.

Nový design

Návrh nového uspořádání a vzhledu čtyř poschodí budovy pochází z dílny PM Group, senior designéra Karola Lakatoše. Realizaci nových prostor zajistila pro IBM společnost CAPEXUS

Informace o objektu: The Park

Kancelářský komplex The Park na Praze 4 se nachází v blízkosti nákupního centra Chodov a stanice metra Chodov (trasa C).                Park sousedí s dálnicí D1. Pražské letiště Ruzyně se nachází pouhých 30 minut jízdy přes Smíchovský tunel. Komplex je domovem pro společnosti jako je DHL, Dell, Honeywell, IBM, 3M, Oracle, Samsung a dalších. 12 budov nabízí celkem 120.000 m² flexibilních kancelářských prostor. 

Páči sa vám referencia? Zdieľajte ju.

Další z našich referencí

MITON

MITON

GROHE

GROHE

TechSoft Engineering

TechSoft Engineering

Chcete sedět v podobných kancelářích?

Napište nám vaše požadavky a přání. Vytvoříme pro vás interiér na míru.