Nevídaný svazek: pracovní prostředí s díly českých umělců

Lokalita

Budova DELTA, Praha 4

Klient

PRO.MED.CS

Plocha

2 200 m²

Realizace

10/2016

Pro předního výrobce léčiv, společnost PRO.MED.CS Praha jsme vybavili 120 pracovních míst, včetně kanceláří středního i nejvyššího managementu. Díky unikátní spolupráci Jakuba Fišera z ateliéru Aulík Fišer architekti, firmy CAPEXUS a samotného klienta vznikla nevídaná kombinace pracovního prostředí s díly současných předních českých umělců. V jedinečném výsledku zaujmou především luxusně provedené zasedací místností.

Odpočinková a jídelní zóna je vybavena kulatými stoly a židlemi v bílé barvě a dále modulovými pohovkami v tmavě šedé. Nábytek je od společnosti Actiu.

Nábytek od Actiu 

Do výběrového řízení na nábytek byli přizváni zástupci předních světových výrobců. Actiu, které CAPEXUS na českém trhu zastupuje, zaujalo investory zejména svou historií rodinné společnosti a etickými i ekologickými hodnotami, jež prosazuje. V době výběru navíc ještě nikdo z nás neměl tušení, že zakladatel a jediný vlastník Actiu, Vicente Berbegal, získá cenu Evropský podnikatel roku (http://www.capexus.cz/novinky/2017/zakladatel-actiu-je-evropskym-podnikatelem-roku).

Společenství vzniklé z nadšení všech stran – zástupců firmy CAPEXUS, Jakuba Fišera z ateliéru Aulík Fišer architekti a zcela jedinečného vedení společnosti PRO.MED.CS – si tak následně mohlo užít 6 měsíců radostné a tvůrčí spolupráce, díky níž vznikly nevídané prostory snoubící odlehčené a vzdušné pracovní prostředí s díly současných předních českých umělců.

Zasedací místnost je vybavena bílým nábytkem, který je v kontrastu s černou výmalbou dělící stěny. Prostor je doplněn atypickým osvětlením, bílými závěsy a obrazem.
V nejosobitější části, zasedacích místnostech, kontrastuje černá s bílou, a výsledek působí výrazně luxusním dojmem.
Pracovní místa jsou vybavená bílými stoly a skříněmi a černými židlemi.

120 pracovních míst

CAPEXUS měl možnost kompletně vybavit 120 pracovních míst, včetně kanceláří středního i nejvyššího managementu. Produkty Actiu zde zabírají největší podíl. Pro pracovní místa byly použity stoly Vital Plus ST s posuvnými deskami a židle STAY, střední a vrcholný management je vybaven vysoce elegantními stoly Arkitek s podstavnou skříní se špičkovými ergonomickými křesly TNK Flex.

Zasedací místnost je zařízená bílým nábytkem Actiu. Dekor podlahy přechází plynule na stěnu, na které jsou pověšeny dva černo bílé obrazy.

Elegantní vybavení

Zmíněné stoly Arkitek také dominují v jednacích místnostech a jsou doplněny židlemi Ikara. Vedle nábytku Actiu byly použity luxusní pohovky a křesla od společností Arper, LaCividina a Tacchini.

Budova DELTA

Budova DELTA je nejnovější a také největší přírůstek v areálu BB Centra na pražském Pankráci. Pochází z dílny architektonického studia Aulík Fišer architekti a byla dokončena v roce 2015. Budovu DELTA tvoří dvě samostatné budovy s velmi efektivním půdorysem ve tvaru písmene H, které mohou být navíc na každém podlaží propojeny spojovací lávkou. Díky ní lze na jednom patře získat unikátní plochu dosahující až 4 530 m2. V pěti podzemních podlažích je k dispozici 794 parkovacích stání pro nájemce i veřejnost. K dispozici jsou nájemcům střešní terasy s bohatou zelení a relaxačními zónami, kantýna a restaurace. Západní část budovy lemuje zelený pás s umělým říčním korytem, na jižní stranu objektu volně navazuje nově vybudovaný park Brumlovka.

Páči sa vám referencia? Zdieľajte ju.

Chcete sedieť v podobných kanceláriách?

Napíšte nám vaše požiadavky a priania. Vytvoríme pre vás interiér na mieru.