Nečekané oživení architekturou pro PGRLF

Lokalita

Oasis Florenc

Klient

PGRLF

Plocha

2 600 m²

Realizace

7/2O17

Ústřední téma činnosti našich klientů někdy není lehké v architektonickém návrhu zřetelně uchopit. To ale není případ Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF), kde jsme téma s organizací jednoznačně spjaté – přírodu – vtělili do všech částí kanceláří. Cesta k projektu však byla klikatější, než by se na první pohled mohlo zdát.

Detail paravánu, který je tvořen trojúhelníky připomínajícími stromy.

Nový návrh

Klient totiž na začátku projektu o architektonickém návrhu neuvažoval – požadoval pouze přestavbu interiérů. Zástupce PGRLF jsme ale postupně nadchli, jak pro architekturu, tak pro myšlenku vytvoření skutečně reprezentativních prostor tam, kde se setkávají s návštěvníky.

Čekací zóna je vybavená zelenými a modrými křesílky, vestavěnou lavicí a živými květinami.

Místo pro hosty

Vstupní prostor, na který jsme kladli největší důraz, kromě samozřejmé recepce zahrnuje i velkorysou čekací zónu, která zároveň funguje jako místo neformálních setkání. Zónu tvoří vestavěná lavice se soft seatingem a živými květinami.

Recepce z umělého kamene v pozadí se zelenou lacobelovou stěnou

Lesklá recepce

Samotné recepci dominuje pult z umělého kamene v kombinaci se zelenou lacobelovou stěnou, která navíc díky odrazům celý prostor opticky zvětšuje a provzdušňuje jej.

Zasedací místnost s velkoformátovou tapetou přírody.

Činnost PGRLF musela být v novém zázemí organizace jednoznačně přítomna. Jen u živých květin, jichž je v interiéru také dostatek, však rozhodně nezůstalo – architektka Erika Bohatá a architekt Jakub Seči do vstupní lobby s recepcí a 6 zasedacích místností vnesli opakující se přírodní motiv v různých formách.

Zasedací místnost s přírodní tématikou - šedé koberce střídají žlutozelené trojúhelníky, dřevěné prvky na židlích, velkoformátová tapeta s motivem jarního stromu.

Ruku v ruce s přírodou

Celým interiérem proplouvá trojúhelníkový tvar – pohled na žlutozelené prvky u použitých koberců Voxflor Eurogarden může vzbuzovat dojem trávy či listů.

Čekací zóna s dřevěným paravánem s motivem stromů a dřevěnou vestavěnou lavicí je doplněna čalouněnými křesílky v zelené a modré barvě.

Stromy v lobby

Na paravánech, které oddělují čekací zónu od okolního prostoru vstupní lobby, zase trojúhelníky připomínají listy nebo i stromy. V přírodních motivech se projevuje hravost interiéru – dekorativní prvky nedávají jasnou odpověď a každý si pod nimi může představit něco jiného.

Zasedací místnost vybavená oválným stolem, který se dá flexibilně rozložit na jednotlivé kusy.

Zelenožlutá inspirace

Inspirace přírodou se přitom netýká jen použitého tvarosloví, ale pochopitelně i materiálů a barev. Proto v interiéru najdeme převážně dřevo a přírodní zemité barvy v kombinaci s výrazně zelenožlutou. V zasedacích místnostech se inspirace projevuje velkoformátovými fototapetami přes celou stěnu – s různou přírodní tématikou v různých ročních obdobích.

V zasedacích místnostech jsou použity stoly Actiu Cool C500, které se dají flexibilně propojit do velkého oválného stolu nebo jednotlivých kusů, které se rozprostřou do místnosti – podle toho, co které jednání žádá. V čekací zóně se lze usadit k Actiu Tabula, a to buďto do křesel LD Seating Galaxy nebo LD Seating Flexi.
O designovém návrhu jsme nejprve neuvažovali – naším požadavkem byla pouze přestavba interiéru. Architekti CAPEXUS nás ale přivedli na myšlenku povznést prostory, kde se potkáváme s návštěvníky, na zcela jinou úroveň. A jsme za to opravdu rádi – díky architektům se činnost PGRLF odráží v různých přírodních motivech ve vstupních prostorách, zasedacích místnostech i vtipných detailech.
Bc. Zdeňka Jiříková, HR manažerka, PGRLF

Oasis Florenc

Oasis Florenc se nachází přímo v srdci pražského komerčního centra, ve které se snoubí charakter moderního administrativního objektu s příjemným a podnětným pracovním prostředím. Oasis Florenc těží ze všech předností lokality v centru města, vnější části objektu zároveň poskytují množství zeleně a parkových úprav, kde mohou nájemci trávit přestávky a odpočinout si v klidném a příjemném prostředí.

Páči sa vám referencia? Zdieľajte ju.

Chcete sedieť v podobných kanceláriách?

Napíšte nám vaše požiadavky a priania. Vytvoríme pre vás interiér na mieru.